Telegram Group Search
Микола Бабак (Фонд Миколи Бабака, завдяки якому йде виставка Наїв Вільний) та Євген Матвєєв, з серії «Послання з Раю», 2016-2017 рр. (Не всі роботи з цієї серії)

більше робіт тут
«Мобілізація та Еміграція» – музично-антропологічний мікс (з коментарями) від Володимира Чигринця, автора проекту «Вічний Ґандж». Підписуйтесь на @rukhlive, неймовірне якесь дослідження музики.

Через глибоке занурення в емоційний і культурний контекст ви почуєте обскурні міські романси, бардівські пісні, нью-вейв, кантрі, «турбо-фолк» на тему рекрутингу та української еміграції.

Мобілізація:

1. Штефан Василенко та Володислав Джупін – Кед мі прийшла картка домів
2. Настя та Марія Селегейни (с. Вишнів, Любомльський р-н, Волинська обл.) – Пийте хлопці горілочку
3. Сестри Беррі – Yoshke Fort Avek
4. Народний аматорський фольклорний колектив села Поліське (Старовижівський район) – Калина, малина, червона рожа...
5. Тимур Муцураєв – Повестка
6. З фільму "Вавілон ХХ", реж. Іван Миколайчук – Как родная меня мать провожала
7. ?
8. Давид Медов – In Shtetl Nikolaev
9. Антоніна Вовк та Зузанна Остапович (с. Єзупіль Тисменицький р-н, Івано-Франківська обл.) – Ой ходив я, ходив аж півтора року

Еміграція:

1. Мікі і Банні – This Land Is Your Land
2. Марія Тимощук і Олена Близнюк (с. Олешки, Снятинський р-н, Івано-Франківська обл., Покуття) – Ой, Канадо, Канадочко
3. Леонід Яблонський – Miami Rhumba
4. Песах 'Пейсахке' Бурштейн – Odessa Mama
5. Люся та Ніколай Донцови – Одесская панама
6. Саша Шуберт (Олександр Шепієвкер) – Большой фонтан
7. Ігор Бачинський – Ukrainian Businessman
8. Зруйнованi Барикади – Не їдь, Iване, за кордон
9. Іван Миколайчук, Костянтин Степанков та інші (з фільму "Комісари") – Їхав козак за Дунай

В оформлені використаний малюнок Анатоля Петрицького з його обкладинки до музичної комедії Остапа Вишні «Запорожець за Дунаєм».
Forwarded from SELIFONIK by oscar75
Berlinale продовжує оголошувати лайнап.

Приємні звістки щодо українських фільмів: у Forum Expanded покажуть новий фільм Олексія Радинського.
Відкриття виставки «Мале та уразливе» Дарʼї Коломієць

На виставці будуть роботи 2022-2025 року.

Де: м. Харків, Art Area ДК, віл. Чернишевська, 13
Коли: 22 січня о 18:00

З ніжністю до власної слабкості
З уважністю до власної вразливості
Тіло проросте паростками споминів, ножиці переріжуть стрічку, брудний посуд залишиться на дні раковини
Мій штучний друже, бачиш — зі слабкості народжується нове та життєдайне.

Після відкриття зіграють Аня Коваленко та Саша Губанов:
Аня Коваленко- вокал і гітара
Саша Губанов- кахон

Вхід вільний донат
Forwarded from SELIFONIK by oscar75
Ну що ж вітаю не тільки команду Порцелянової війни, а і всіх нас, хто активно голосував - Cinema Eye Honors приз глядацьких симпатій 🏆

Найкращим нонфікшн фільмом року за версією премії став No Other Land.

Список переможців: https://cinemaeyehonors.com/news/cinema-eye-honors-announces-18th-annual-awards-winners/
Alex Malyshenko поговорив з режисерами доку "Порцелянова війна", — пише Ксенія Білаш, — що отримав гран-прі Sundance та увійшов у шортліст "Оскара". Стрічка розповідає про подружжя українських керамістів, Славу Леонтьєва (він же один з режисерів фільму) та Аню Стасенко, їх життя у Харкові на початку повномасштабного вторгнення. Документальні зйомки тут поєднані з анімацією. Сподіваюсь, стрічка буде в прокаті.

"Ми вирішили, що не будемо показувати Україну жалюгідною; що не будемо показувати Україну як жертву; що будемо настільки далекі від репортажу, наскільки це взагалі можливо, бо працюємо на майбутнє. Ми взялися на початку 2022 року, і невідомо було, що відбуватиметься, коли фільм вийде, хто взагалі залишиться живим.

Не зосереджувалися на злі, бо зло — воно банальне. Ракети всі однакові, вирви однакові. Ми знімали те, чому загрожує знищення. Ми знімали найкраще і найрідніше для нас — природу, яку просто випалюють, архітектуру, і не лише в процесі розпаду, культурні цінності, яким загрожує знищення. І найкраще, найкрасивіше — людей, які стали на захист цього всього."
#cowoвідео
⋆⋆ Друзі, пропонуємо доєднатись до лекції з Ольгою Бурлюк — "Епістемологічне насильство: Політика продукування знань стосовно України та регіону загалом"!

💐 У лекції ми поговоримо про те, як працює система продукування знань, як вона розвивається та чи може змінюватись, які є інструменти впливу тепер та на майбутнє та як інтегрувати україністику в європейський контекст та інфраструктуру.

😼 Лекція стосуватиметься політики продукування знань (the politics of knowledge production) світовою (читай: західною, але не тільки) наукою стосовно України та загалом стосовно країн центральної та східної Європи, Кавказу та Центральної Азії. Наукова, навколонаукова та позанаукова дискусії щодо війни Росії проти України, зокрема повномасштабного вторгнення з лютого 2022 року, викрили та підсвітили багато системних проблем, які окремо та в сукупності дають один результат: знецінення та замовчування позиції, досвіду та голосу України та українців.

💜 Лекторка: Ольга Бурлюк — PhD, доцент політології (зовнішня політика ЄС), кафедра політології, Університет Амстердама.

Частина 1: https://youtu.be/-RgqaM80BOQ
Частина 2: https://youtu.be/HGd0crN0tPo

Інформативного перегляду
Микола Бабак на Венеційській бієнале 2005, Борис Михайлов та інші. Журнал Галерея 2005 року
Сутичка світів, вчитування сбогодення прекрасні зустрічі із наївним мистецтвом, війна на іконі та ностальгія по тюрмі:

«Сільська фотографія — унікальні візуальні документи, які ніби шепочуть про життя українців першої третини ХХ століття.

Вразили обличчя. Ці обличчя — не просто портрети; вони як вікна в іншу епоху. Обличчя українців, які не потребували пояснень про свою ідентичність. У них читається гідність, впевненість і любов до землі. Вони не шукали себе — вони були собою, без надриву, але з великою внутрішньою силою. Лише тепер ми усвідомлюємо, скільки було втрачено під тиском радянської політики, що намагалася стерти цю автентичність»
- з відгуків на Наїв Вільний

Ну звичайно, постановочні фото впевнених у собі із великою внутрішньою (малоросійською) силою підданих російської імперії, що багато втратили під тиском радянского союзу. Тюрма народів, виходить, була прекрасним заповідником, не те що концтабір народів.
Forwarded from Accreditation accepted
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Діаспоріана — електронна бібліотека видань української діаспори 20 століття. Неможливо переоцінити роль діяспори у збереженні української ідентичності. Вони продукували тексти художні, публіцистичні, філософські та наукові, досліджували, категоризували та зберігали спадщину. Завдяки ним ми маємо тексти, мистецтво та дослідження, які не треба думати як відділяти від радянського впливу і на які ми спирались у 1990-2000-ні. Така альтернативна українська реальність. Звичайно, із поправкою, що створена у розриві із материковою Україною (але звʼязок був неможливий) та із фокусом у минуле, бо така особливість діяспор.

Наприклад, уряд УНР в екзилі існував до 1992 року коли передав повноваження та атрибути влади Україні.
і, говорячи про сьогоднішніх уродинників, гріх не згадати маестро Василя Григоровича Кричевського (1873-1952), він також народився 12 січня

на фото:
▪️ біографічна книга "В. Г. Кричевський" Вадима Павловського видана у NY 1974 і книга "Орнаментні композиції. Василь Кричевський", видавництво Олександра Савчука 2023
▪️ Василь Кричевський, 1940-ві рр. (?)
▪️ портрет Василя Кричевського авторства Анатоля Петрицького, 1918

тут на каналі про Василя Григоровича є не один допис, але, давайте, я сьогодні нагадаю про інтерв'ю з видавцем Олександром Савчуком на сайті [естéт] газети, де ми говорили про книгу присвячену Василю Кричевському, що вийшла друком 2023 року

Український Арт Дайджест ▪️ telegram ▪️ instagram ▪️ подкаст ▪️ [естéт] газета
Зейгарнік Ефект pinned «Знімання Underground Garden, документального фільму про Aza Nizi Maza У цьому епізоді огляду-реакції на події у культурі України та світу від керівника студії Аза Нізі Маза Миколи Коломійця та Зейгарнік Ефект говоримо про зйомку фільму про студію Аза Нізі…»
Що так із 2024

У цьому епізоді сповільненого огляду та не швидкої реакції на події у культурі України та світу від керівника студії Аза Нізі Маза Миколи Коломійця та Зейгарнік Ефект говоримо про те, що запамʼяталось у 2024 році.

У частині Миколи є ехо, але сприймайте це як ехо 2024 року.

Spotify
Apple Podcasts
Deezer
2025/01/17 08:02:35
Back to Top
HTML Embed Code: