group-telegram.com/Mongolia_and_around/291
Last Update:
Усі Імперії розвалюються, рано чи пізно. Але, що ж стає з їх мовами, культурними набутками та яка подальша історія писемності?
Сьогодні дізнаємося про це.
(Майже) Повна історія монгольської писемної традиції. Частина 2
1269 рік. Поділ Монгольської імперії вже відбувся, а більша частина ханів вже культурно і релігійно асимілювалися в своїх землях.
Тому, перенесімося до династії Юань - найсхіднішої з усіх держав, утворених на землях Монгольської Імперії.
Там засідає Хубілай-хан, один з молодших правнуків Чингізхана і по сумісництву великий любитель китайської культури та тибетського буддизму.
З цієї причини, аби об'єднати китайців, тибетців та монголів писемно, він найняв тибетського монаха Паґба-Ламу, аби той створив письмо, яке б підходило запису китайської, тибетської, монгольської, староуйгурської мови та санскриту.
В результаті вийшло письмо, тоді відоме як "Нове Монгольське Письмо", а сьогодні відоме для більшості як письмо Паґс-па або ж Монгольське Квадратне письмо.
Незважаючи, що письмо не прижилося, і майже перестало використовуватися після упадку династії Юань, його вплив важко недооцінити:
Перш за все, завдяки ньому ми можемо дослідити еволюцію китайської писемної традиції, оскільки два покоління ханів на троні піднебесної все ж мали немалий вплив.
По-друге, Пханс-Па сильно вплинуло на корейське письмо Хангиль. Більшість базових символів походять саме з Пханс-Па.
BY Від Алтаю по Хінґан𑪟🇲🇳 і деінде - Монголія та навколомонгольське
Warning: Undefined variable $i in /var/www/group-telegram/post.php on line 260
Share with your friend now:
group-telegram.com/Mongolia_and_around/291