Telegram Group Search
Ігор Терехов повідомив, що вчора у Харкові було визначено переможців міжнародного архітектурного конкурсу з відновлення Північної Салтівки

На цьому новина завершується, як і завершуються приводи для її обговорення — адже показали нам лише декілька архітектурних рішень на рендерах, які можуть бути реалізовані в тій чи іншій формі, можуть не бути реалізовані, а можуть і взагалі не мати нічого спільного з подальшою відбудовою. Загалом вигляд це має доволі дивний.

Ваші думки з цього приводу, надто якщо ви харків'янин чи харків'янка, буде цікаво почитати у коментарях 👇
Канал «Управа КПТ» повідомляє, що Київпастранс повернув одну з раніше розчеплених трамвайних СБО на лівому березі. І це гарна новина — але, на жаль, радше виняток із загальної тенденції.

СБО — абревіатура «системи багатьох одиниць». Іншими словами, трамвайний поїзд. Колись їх на київських вулицях було багато — і не лише з двох вагонів, а навіть із трьох. Відтоді систему поступово знищували та дублювали приватними маршрутками — і ось з'явилася загроза повного зникнення таких поїздів. Це дуже наочний приклад деградації громадського транспорту Києва, що триває десятиліттями.

Справедливості заради, частково потреба у СБО останнім часом відпала через появу у Дарницькому депо нових місткіших вагонів. Втім, уже той факт, що трамвайна система тримільйонного міста масово експлуатує «одинарні» вагони, ставить під сумнів ефективність такої системи в принципі.
Складно повірити, що два автобуси на фото випущені в одному році. Втім, один скоро стане історією, а інший — прийшов йому на зміну.

Останнім часом у Білій Церкві побільшало вживаних великих автобусів з Європи, що поступово витісняють старі маршрутки. Фото вище показує, наскільки ми запізнилися, але водночас, попри всі проблеми, дає надію на світле майбутнє громадського транспорту в наших містах.

Водночас тролейбус Білої Церкви переживає не найкращі часи, у чому частково свою роль відіграли ті самі вживані автобуси. І це вже точно не приклад для наслідування.

Фото: Simon_Chang
У Варшаві сьогодні відкрили Музей сучасного мистецтва, спроєктований Нью-Йоркською архітектурною фірмою Thomas Phifer and Partners у співпраці з польською APA Wojciechowski. Останні, серед іншого, були залучені до роботи над UNIT.City, тож мають бути знайомі киянам.

Новий музей дещо перекриває вид на Палац культури і науки, що декого може засмутити, але у цьому й полягав задум — позбавити сталінську висотку ролі домінанти та вдихнути життя у простір навколо неї.

Вийшла дуже красива будівля, що має всі шанси стати точкою притягання для місцевих і туристів. До того ж, це не одиничний об'єкт, а частина глобального плану з трансформації центру Варшави, що передбачає і нову забудову, і якісні реконструкції вулиць, про які ви вже могли читати.

Те, як місто з вхідними даними не кращими, ніж у Києва, останніми роками показує такий стрімкий розвиток, викликає захоплення — і трохи заздрості.

Фото: Marta Ejsmont / MSN
Джерело: businessinsider.com.pl
Цікавий допис про функціонування трамвайної системи румунської Решиці у 2008 році. Тоді система, що складалася з 2 маршрутів, перебувала у вкрай жалюгідному стані і вже за два роки, у 2011, рух повністю припинили.

А у 2022 було підписано контракт на відновлення одного з двох маршрутів. Для цього було збудовано з нуля інфраструктуру та придбано 13 нових вагонів у турецького виробника Durmazlar. Нова решицька трамвайна система стане найменшою у Румунії.

Причина, чому тамтешній громадський транспорт стагнував 15 років тому і розвивається зараз, доволі тривіальна. Звісно, свою роль відіграла зміна пріоритетів на місцях, але нічого б не вийшло без щедрого європейського фінансування, яке дозволяє містам реалізовувати проєкти, що їх вони б не могли потягнути самотужки.

Колись до цього інструменту отримають доступ українські міста — і тоді жити стане легше. Втім, ми і зараз не такі бідні, як румуни тоді — тож для нас поки саме пріоритети є найбільшою проблемою.
Підписник поділився цікавим підходом до облаштування тактильної плитки на зупинках у Норвегії.

Якщо у нас використовують плитку «Небезпека» вздовж бордюру, то тут кладуть «Поводир» — і направляють його рівно до передніх дверей автобуса.

За умови, що водії зупиняються коректно, цей варіант може бути зручнішим для незрячих людей, але і очевидні недоліки на фото теж присутні.
2024/12/25 16:52:32
Back to Top
HTML Embed Code: