Telegram Group Search
ЧЕСНО
📝 В Верховній Раді зареєстровано нову постанову про виключення депутатів-утікачів з складу комітетів: ▪️ Одарченко виключити зі складу антикорупційного Комітету. ▪️ Дмитрука виключити зі складу правоохоронного Комітету. 🤯 Нагадаємо, у 2023 році НАБУ та САП…
А Шахова вони раптом не хочуть виключити з екологічного комітету? Чи злочин має бути профільним для комітету🙈

Нагадаємо, ВАКС оголосила у розшук Сергія Шахова у справі про недекларування майна на 88 млн грн.
📍У Верховній Раді зареєстровано постанову про виключення депутатів-утікачів Одарченка та Дмитрука зі складу комітетів.

Ми ж хочемо запропонувати кандидатів, яких теж було б варто виключити або хоча б відкликати з керівних посад.

☝️ На щастя, жодного члена ОПЗЖ на посаді голови комітету наразі немає, але заступників, секретарів та голів підкомітетів вистачає.

То може час з цим щось робити?

Для їх відкликання навіть не потрібно вносити спеціальні зміни до законодавства, можна також це зробити через постанову.
📍 Контрагенти: як партії витрачають гроші з держбюджету протягом років

Протягом двох скликань Верховної Ради державне фінансування отримали дев’ять партій. Аналізуючи витрати партій протягом 2016–2023 років, можна помітити різницю між тим, як знаходили своїх підрядників “старі” та “молоді” українські партії, які були представлені у VIII та IX скликаннях.

👉 Наприклад, партіям попереднього скликання було притаманно платити товариствам, очільники яких були членами організацій партії у регіонах, помічниками народних депутатів від партій або ж самі балотувалися на виборах. Натомість у “молодих” партій з теперішнього скликання ми знайшли небагато подібних зв’язків.

Щоправда, цього не можна стверджувати щодо партії “Опозиційна платформа — За життя”: у 2022 році її заборонили, і звіти вона не подала.

Тож кому саме платили політичні сили та як ці компанії пов’язані з партіями — в аналізі ЧЕСНО за посиланням у першому коментарі.
Forwarded from Bihus.Info
😐 Котедж тещі, квартира мами й авто в лізингу: де суддя Дашутін ховає елітне майно?

Ігор Дашутін - суддя Верховного суду. Його декларація виглядає дуже скромно: ні маєтків, ні власного авто. От тільки ми помітили, як він регулярно виїжджає з дорогого котеджного містечка на авто, якого немає у декларації.

Чиє ж це все?

🔻Маєток у престижному котеджному містечку під Києвом належить тещі. Суддя стверджує, що приїжджає туди до тещі. А сама вона каже, що вони з зятем живуть разом із моменту купівлі маєтку.

🔻Лізингове авто — Volkswagen Arteon — формально належить автодилеру. Аналогічна історія і з Audi його дружини, яку оформлено на маму судді.

🔻Київська квартира на 190 квадратів записана на маму. Дашутін вказує її як своє місце проживання. Проте донедавна квартира була виставлена на продаж.

👉 За ким суддя ховає дороге майно - у випуску Вікторії Ковцун: https://youtu.be/EQvRkh0cuq8

👀 Підписуйтесь на Bihus.Info
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
📍 Верховна Рада вцілому прийняла євроінтеграційний законопроєкт про основні засади державної кліматичної політики №11310, що є однією з умов фінансування за програмою Ukraine Facility.

“За” проголосували 284 депутати.

▪️ Закон визначає:

- принципи та механізми впровадження розвитку без збільшення викидів парникових газів;
- досягнення кліматичної нейтральності та адаптації до зміни клімату та помʼякшення наслідків.

А також забезпечує:

- контроль за досягненням цілей державної кліматичної політики;
- виконання міжнародних кліматичних зобов’язань України;
- удосконалення національної системи інвентаризації антропогенних викидів парникових газів;
- наближення українського законодавства до норм ЄС.

☝️ Документ рамковий, тобто передбачає прийняття низки інших законів та нормативно-правових актів, зокрема щодо створення системи торгівлі квотами на викиди парникових газів (СТВ), яка десятки років застосовується в Євросоюзі.
☝️ Демократія в умовах воєнного стану: ЧЕСНО презентує аналітичний звіт

Рух ЧЕСНО у рамках спецпроєкту “Республіка” провів низку інтерв’ю з експертами, нау­ковцями та народними депутатами про те, як повномасштабна війна вплинула на взаємо­дію ключових органів влади, про демократичні принципи в умовах воєнного стану, природу неформального впливу Офісу президента, російську ІПСО про “нелегітим­ність” українських інститутів та проблеми по­ воєнних виборів. Усе це ЧЕСНО презентує у звіті “Демократія в умовах воєнного стану”.

Героями інтерв’ю спецпроєкту “Республіка” стали:

📍 Володимир Шаповал.
· заступник голови Конституційного суду України (2002–2005);
· голова Центральної виборчої комісії (2007–2013);
· доктор юридичних наук та академік НАН України.

📍 Аліна Загоруйко.
· народна депутатка IX скликання;
· членкиня МФО “Розумна політика”;
· голова підкомітету ВРУ з питань виборів, референдумів
та інших форм безпосередньої демократії.

📍 Володимир Венгер.
· декан факультету правничих наук Національного університету "Києво-могилянська академія";
· міжнародний експерт з питань виборів та верховенства права.

📍 Іван Гомза.
· професор факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки;
· доцент катедри політології НаУКМА.
❗️ СБУ затримала одного із кремлівських ідеологів «СВО» проти України

Служба безпеки спільно з іноземними партнерами та Держприкордонслужбою провела спецоперацію, у ході якої затримала Дмитра Чистіліна – кремлівського ідеолога збройної агресії рф.

☝️ Фігурант є помічником ексрадника путіна Сергія Глазьєва, одного з головних «модераторів» захоплення Криму, Донецької та Луганської областей та розробника «Стратегії інформаційної війни», яка виправдовувала повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Протягом 2016-2024 років Чистілін підготував для кремля низку «аналітичних матеріалів», в яких підтримував збройну агресію рф та «інтеграцію» тимчасово окупованих районів України до складу росії.

👀 Надаючи допомогу російським спецслужбам, зловмисник став автором численних публікацій, спрямованих на проведення інформаційних диверсій проти нашої держави.
📍 Цього тижня Верховна Рада розгляне постанови про перейменування ще 5 міст в рамках деколонізації назв населених пунктів.

Минулого разу зробити це одним голосуванням не вдалося через суперечки щодо назв окремих міст. Наразі щодо деяких населених пунктів зареєстровано декілька постанов з різними варіантами перейменувань.

Загалом нардепи розглядатимуть постанови про перейменування таких п’яти міст:

🔻Первомайськ (Миколаївська область) — на місто Ольвія або Ольвіополь або ж Богославськ;
🔻Южне (Миколаївська область) — на Південне або ж Порт-Анненталь;
🔻Южноукраїнськ (Миколаївська область) — на Гард або Південноукраїнськ;
🔻Синельникове (Дніпропетровська область) — на Ріднопілля;
🔻Павлоград (Дніпропетровська область) — на Матвіїв.

ЧЕСНО стежитиме за результатами голосування і тим, хто зриватиме дерусифікацію.

Як вам такі назви?
📍 Перейменування заради перейменування чи що відбувається у Верховній Раді.

Верховна Рада перейменувала місто Южноукраїнськ на Південноукраїнськ (275 голосів) і місто Южне на Південне (279 голосів). Запропоновані історичні варіанти назв для цих міст не набрали достатньо голосів, так нардепи не підтримали перейменування Южноукраїнська на Гард, а Южного — на Порт-Анненталь.

❗️ Також нардепи провалили перейменування міст Павлоград, Синельникове і Первомайськ. Щодо назв у парламенті тривають суперечки, нардепи не підтримали жодну з запропонованих.

Чи не виглядають такі перейменування, як замилювання очей? Підтримані назви ніби максимально покликані нікого не образити, тому їх вирішили просто перекласти на українську мову, не вкладаючи в це ніякого змісту або історичної вартості. Щоб всі, хто підтримує деколонізацію топонімів зафіксували, пораділи перейменуванню і нарешті відчепилися.

☝️ Ми вважаємо таку роботу над деколонізацією беззмістовною. Буквально, будь-який населений пункт можна назвати Південним, а Южне, наприклад, навіть не найпівденніша точка материкової України, так само як і Южноукраїнськ.

Як ви ставитесь до перейменувань заради "галочки", розказуйте у коментарях, а ми поки традиційно готуємо для вас аналіз голосування.
❗️ "Українська правда" заявляє про системний тиск з боку Офісу президента.

Наразі редакція повідомляє про наступні сигнали:

– блокування спікерів від влади щодо спілкування з журналістами "Української правди" та участі в заходах;

– тиск на бізнес з метою зупинити рекламну співпрацю з "Українською правдою";

– відверто емоційне спілкування президента Володимира Зеленського з журналістом "Української правди" Романом Кравцем.

🔴 Журналісти зазначили, що кожна спроба конкретних чиновників із керівництва Офісу президента вплинути на журналістів "Української правди" буде висвітлена публічно та матиме наслідки на міжнародному рівні. Кожна така спроба лише зміцнюватиме мотивацію викривати корупцію та неефективне управління у вищих ешелонах влади.

👀 Рух ЧЕСНО вважає будь-які спроби залякування або тиску на журналістів чи громадський сектор неприпустимими для демократичного суспільства. Ми підтримуємо редакцію "Української правди" та вимагаємо припинити будь-які спроби впливу на їхню роботу.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
ЧЕСНО
❗️Як голосували народні депутати за перейменування міст?

Під час голосування за низку постанов про перейменування найменший відсоток підтримки був у групах ПЗЖМ та “Відновлення України”, найбільший — серед нардепів “Слуги народу” та “Європейської солідарності”.

Фракція “Голосу” єдина не дала жодного голосу за перейменування Южноукраїнська на Південноукраїнськ та Южного на Південне. Група ПЗЖМ, навпаки, підтримала лише ці два перейменування.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
❗️Поки всі обговорюють невдалі перейменування, нардеп від "Слуги Народу" Дирдін вітає первомайців.

І до слова, він ініціатор однієї з постанов про перейменування Первомайська, якою пропонується перейменувати на Ольвію.

Так багато питань.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
❗️Рада проголосували в цілому законопроєкт про збільшення податків.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану”, поданий до парламенту документ передбачав, зокрема:

▪️підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%;
встановлення обов’язку сплати військового збору у розмірі 1% від доходу платниками єдиного податку третьої групи;

▪️встановлення військового збору для фізичних осіб-підприємців - платників єдиного податку першої, другої та четвертої групи на рівні 10% розміру мінімальної заробітної плати (що є еквівалентним 5% від двох розмірів мінімальної заробітної плати);

▪️уточнення строку застосування запропонованих законопроєктом особливостей оподаткування військовим збором – до 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан;

▪️встановлення базової ставки податку на прибуток підприємств для цілей оподаткування прибутку небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%;
🚫 Рада підтримала виключення двох депутатів-втікачів зі складу Комітетів.

▪️ Одарченко виключити з складу антикорупційного Комітету.
▪️ Дмитрука виключити з складу правоохоронного Комітету.

ЗА — 245

🤯 Нагадаємо, у 2023 році НАБУ та САП повідомили підозру Одарченку, який намагався дати хабаря голові Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму.

А Дмитруку Генеральна прокуратура повідомила про підозру через напади на правоохоронця у Одесі та військового у Києві.
📍 Політичні партії в Україні почали отримувати державне фінансування у 2016 році. Тому першими, хто скористався його перевагами, були партії, які у 2014 році увійшли до Верховної Ради VIII скликання.

А це одразу шість партій: “Народний фронт”, “Блок Петра Порошенка”, Об’єднання “Самопоміч”, “Опозиційний блок”, Радикальна партія Олега Ляшка та Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”.

Партії “Голос” та “Слуга народу” з’явилися в парламенті лише у IX скликанні. З аналізу їхніх фінансових звітів видно, що “молоді” партії рідше укладали договори із пов’язаними компаніями.

☝️ Куди партії витрачають гроші?
🕯У російському полоні загинула українська журналістка Вікторія Рощина.

Представник ГУР Андрій Юсов у коментарі Суспільному розповів, що Вікторія була у списках на обмін і "найближчим часом мала бути вдома".

В березні 2022 року Вікторію уже захоплювали російські окупанти і 10 днів утримували в Бердянську. Після звільнення, журналістка повернулась до своєї роботи на підконтрольних Україні територіях, але згодом знову вирушила на тимчасово окупований схід, щоб розповідати правду про життя мешканців там.

Ми щиро співчуваємо рідним та близьким Вікторії.
Олена Розенблат, депутатка Житомирської міськради від партії «Батьківщина» та сестра екснардепа Борислава Розенблата не задекларувала елітну нерухомість в Обʼєднаних Арабських Еміратах на 600 тисяч доларів та дохід від її оренди та продажу на 359 тисяч доларів – сукупно це 959 тисяч доларів або 27 мільйонів гривень за актуальним на той час курсом.

Як повідомляють Схеми, депутатка заявила журналістам, що нічого не знає про це майно.

Інформацію про приховане майно депутатки та дохід, який ця нерухомість принесла, журналісти знайшли у витоку даних з дубайських державних реєстрів.
❗️ДБР передало до суду справу щодо держзради учасників злочинної організації, до складу якої входили Дубінський, Деркач та Кулик.

🔹 ДБР спільно з СБУ викрили цю злочинну організацію у листопаді 2023 року. До її складу входили чинний та колишній нардепи, а також експрокурор.

🔹 Встановлено, що за вказівкою російських спецслужб вони організували заходи з дискредитації іміджу України на міжнародній арені для погіршення дипломатичних відносин з США та ускладнення вступу України до ЄС та НАТО.
2024/10/11 11:14:10
Back to Top
HTML Embed Code: