Telegram Group Search
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🛎 Фінляндські інновації – наслідок багаторічного освітньо-технолоґічного й системного поступу фінської нації. Яскравий тому доказ на відео. У великих містах (столичний реґіон Гальсинкі, а також Тампере, Турку, Вааса й Оулу) товари доставляють роботизовані мінівантажівки "HeRo". Це своєрідні рухомі поштомати, які збирають посилки вагою до 300 кг і розвозять їх отримувачам зі швидкістю 25 км/год.

#Суомі #новини #ФінськийОглядач #економіка #Фінляндія

🌐 Telegram | Facebook
🌾 Традиційні заняття іжор: до кінця XV ст. основою їхнього господарства стало орне землеробство. При цьому переважними зерновими культурами були овес і жито, рідше сіяли ячмінь і пшеницю, горох і гречка – у дефіциті. Крім того, іжори розводили коней, велику рогату худобу, овець.

🏹 Упродовж тривалого часу зберігалось в ужитку також полювання. Зі спостережень фінляндських етнографів XVIII-XIX ст. відомо, що іжори полювали на зайців і білок, ловили соколів для полювання на птицю. Та все ж головним заняттям народу, який населяв морське узбережжя (південний схід Фінської затоки), було рибальство: в основному ловили салаку і корюку.

📝 Поземельні описи доби держави Романових фіксують рибальство, "покладене в оброки", а у списку податків часто значиться риба – "курвá" (можливо, так називали корюку). На зламі XIX-XX ст. промисел корюки й салаки все ще залишався головним для іжор. Його по праву можна вважати народом моря.

#фіноугри #Інґрія #культура #ФенноСкандія #історія

🌐
Telegram | Facebook
Центр Дослідження Фінляндії
📯 Минулого тижня інфопростір України та Суомі наче грім серед ясного неба вразило ганебне, на наш погляд, рішення Верховного суду у Гельсинкі щодо московитського воєнного злочинця Яна Пєтровского (неонацист "Воіслав Торден"). Ми навмисно не публікували жодного…
⚖️ У Гельсинкі триває судовий процес над московитським воєнним злочинцем Яном Пєтровскім (Воіславом Торденом). Днями слуги фінляндської Феміди вперше заслухали оборонців України, які були очевидцями вбивств, але змогли вижити. На жаль, свідчення наші воїни давали по відеозв'язку і через постійні гучні сиґнали повітряної тривоги на задньому плані, проте суді ухвалили рішення продовжити засідання.

💥 Як з'ясувалося, першим заслухали колишнього військовослужбовця Збройних Сил України, пораненого у засідці на Луганщині у вересні 2014 р. Тоді 38-річний Пєтровскій (Торден) очолював диверсійно-розвідувальний загін у складі уґруповання "Русічъ", який влаштував засідку на українську колону. Наші захисники отримали поранення різного ступеня тяжкости, коли терористи РФ здійснювали обстріл з автоматчиної зброї.

👮🏻 Прокурор наголосив, що вимагає довічного ув'язнення для московитського воєнного злочинця за 5 доведених фактів цілеспрямованого вбивства 22 беззбройних солдатів ЗСУ, які стікали кров'ю, намагаючись надати один одному першу домедичну допомогу. Зі слів сторони обвинувачення, у засідку тоді потрапили 26 солдатів, з яких вижило й опинилося у полоні – 4. Також встановлено, що окупанти використали термобаричну ракету, котра мала знищити всі докази.

🔪 Крім убивства поранених, Пєтровскій (Торден) наказував підлеглим неонацистам із лав "Русіча" понівечити тих захисників України, хто був нездатний боронитися, вирізавши на щоці свій символ. Із тіл замордованих солдатів ЗСУ, відвезених до окупованого Луганська, терористи діставали органи на продаж. Звісно, що все вищенаведене затриманий воєнний злочинець відмовився визнати й брати відповідальність, уважаючи себе непідсудним, тому процес продовжується.

#UkraineWar #новини #Суомі #війна #ФінськийОглядач

🌐
Telegram | Facebook
Центр Дослідження Фінляндії
📯 Минулого тижня інфопростір України та Суомі наче грім серед ясного неба вразило ганебне, на наш погляд, рішення Верховного суду у Гельсинкі щодо московитського воєнного злочинця Яна Пєтровского (неонацист "Воіслав Торден"). Ми навмисно не публікували жодного…
🧑🏻‍🎨 До вашої уваги, мальовничі картини Сиґфріда Кейнянена (1841-1914). Живописець був натхненний фінським фольклором, особливо близько до серця сприйняв "Калевалу". Рівнобіжно зображував на полотнах народний побут селян провінцій Гяме, Саво і Кар'яла, наслідуючи стиль Дюссельдорфської школи.

🎨 Кейнянен першим із-поміж місцевих художників отримав дозвіл царату в особі ґенерал-ґубернатора Великого князівства Фінляндського на публічну виставку картин, присвячених Вяйнямьойнену, Леммінкяйнену, Куллерво й іншим леґендарним героям. Їх він створив впродовж 1870-1880-х рр. завдяки другові – історику і літературознавцю Юліусу Крону. Під час подорожей Швецією зацікавився скандинавською темою, зокрема саґами.

Творчий доробок живописця має переважно етнографічне устремління й свіже почуття реальности. Навідуючи Карельський півострів, особисто відбирав матеріял для малювання. Згодом також готував навчальні матеріали для шкільних уроків.

#культура #ФінськийОглядач #історія #Суомі #традиції

🌐
Telegram | Facebook
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🤝 Сьогодні перед посольством РФ на вулиці Пікк у Таллінні відбувся щотижневий пікет. Учасниками стали не лише наші діяспоряни, але й проукраїнські налаштовані естонці. Протестний захід присвятили Дню Соборности України, висловивши підтримки територіальної цілісности української держави, частина якої (~20%) перебуває під окупацією Москви, як і ~2% естонської (Петсері та Яаніслінна з околицями).

#Естонія #новини #ФенноСкандія #війна #Україна

🌐
Telegram | Facebook
✊🏻 Hyvää tammisunnuntaita! До роковин початку Визвольної війни (1918) в Юлігярмя відкрили новий пам'ятник маршалу Маннергейму. Знакова подія сталася у цьому місті не випадково, адже саме тут вперше роззброїли окупаційний московитський гарнізон, який присягнув на вірність більшовикам.

📍
Прикметно, що жителі давно воліли увічнити у мармурі славетного воєнного і державного діяча; і ось, нарешті, муніципальна рада видала дозвіл на встановлення монумента. Меморіальний проєкт реалізований армійськими резервістами за підтримки місцевого бізнесу, який вклав кошти у патріотичну акцію. Як бачимо, попри все культ Маннергейма продовжує жити у Суомі.

#війна #ФінськийОглядач #події #Суомі #традиції

🌐
Telegram | Facebook
Центр Дослідження Фінляндії
⚡️ В Естонії ентузіасти випустили барвистий фіно-угорський календар на 2025 рік. У ньому зібрані леґенди та перекази всіх народів (вільних і поневолених) Уральської мовної родини. Особливу увагу приділено символічности фауни (птахам і звірям) у світогляді…
🫂 Керівник-засновник Центру дослідження Фінляндії отримав несподіваний та доволі шикарний дарунок від колеґи по науковому цеху. Тепер маємо у розпорядженні тематичний календар на поточний рік з екстравагантними ілюстраціями, взятими (й специфічно адаптованими) із мітології того чи іншого фіно-угорського народу. Велика і щира подяка "Обранцям духів" за те, що обрали нашу маленьку команду; сподіваємося на подальшу плідну співпрацю та тривалу взаємодію.

#новини #ОбранціДухів #події #ФіноУгри #культура

🌐 Telegram | Facebook
Forwarded from 🇺🇦Zалізний Тато☠️ (Jonas Zemaitis-Vytautas)
🇫🇮

Фінська тема, яку ми актуалізуємо перед читачем, стала можливою завдяки зусиллям нашого колеги Дениса Ковальова Kalev Korpinen, к. іст. н, керівника Центру дослідження Фінляндії та фіноугориста. Денис – перекладач наших книг із фінської, за що ми йому безмежно вдячні.

Нещодавно він надіслав нам фото нашої книги від одного з читачів. На ньому – пам’ятне місце Раатської дороги, окропленої українською кров’ю. У січні 1940-го тут, поблизу Суомуссалмі, сталася трагедія. Сьогодні про неї нагадує військово-історичний музей та сотні валунів під залізним хрестом.

Перебіг боїв у цьому куточку Суомі першим занотував фінський полковник Ялмарі Сійласвуо. Він став вірним сином фінської нації, яка згуртувалася перед загрозою комунізму. Хоча саме він зупинив радянське просування до міста Оулу, ліквідувавши радянські сили, що складалися переважно з українських солдатів, Сійласвуо так і не отримав генеральського звання.

Про ці події допитливий читач дізнається зі сторінок важливої книги Ялмарі Сійласвуо, яку ми видали.
👀 Економічні ініціятиви Дональда Трампа спантеличили до панічних настроїв фондовий ринок Суомі. Митно-тарифна риторика 47-го президента США тривалий час розглядалася як загроза шантажу торгових партнерів з метою отримання вигідніших угод. Минулими вихідними слова популіста із Білого дому справдилися: Вашинґтон запровадив (але потім призупинив) 25%-ві мита на товари Мексики та Канади.

📉 У багатьох країнах реакція ринку була різкою ще до відкриття фондових бірж у понеділок. Для нас показовою, звісно ж, виявилася Гельсинська, котра відзначилася падінням більш як на 2%. Весь день 3 лютого індекс коливається туди-сюди, зменшившись під вечір ще на 2%:

🔻 різко впали акції компанії "Wärtsilä" приблизно на 4% та концерну "Kone" – на 2,5%;
🔻 акції фірми "Metso" торгуються за ціною, що впала майже на 5%, а компанії "Neste" – на 3,5%.

🧮 У цілому, за оцінками фінансових експертів, обіцяні Трампом тарифи для Європи ще довго лихоманитимуть ринок. Отож задля того, щоби втримати й так складну економічну ситуацію, Суомі доведеться підлаштовуватися під забаганки президента США. Для фінів ця практика йти на поступки наддержаві, як відомо з історії, не нова.

#Суомі #новини #ФінськийОглядач #економіка #Фінляндія

🌐 Telegram | Facebook
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/02/06 05:36:57
Back to Top
HTML Embed Code: