Telegram Group Search
Святошинський районний суд Києва продовжив на два місяці арешт колишнього голови Макарівського суду Київщини Олексія Тандира, що минулого року збив насмерть нацгвардійця Вадима Бондаренка на блокпості під Києвом.

Прокурор Михайло Доманіцький клопотав про продовження запобіжного заходу, наполягаючи, що заявлені раніше ризики переховування обвинуваченого та можливого тиску на свідків не зменшились.

Зокрема, за його словами, 24 квітня 2023 року Олексій Тандир виїжджав за кордон через Чоп, тож він має таку можливість. Один із адвокатів родини загиблого нацгвардійця Павло Теслюк погодився із клопотанням, зазначивши, що із квітня і донині у суді допитали тільки одного свідка через періодичні відкладення засідання з різних причин, зокрема, через неявку чи заміну адвокатів обвинуваченого.

У свою чергу обвинувачений Олексій Тандир та його адвокат наполягали, що ризики, про які йдеться, не є доведеними шляхом надання доказів, а отже, є припущенням. На репліку про виїзд за кордон у 2023-му Тандир зазначив, що їздив на тренінг для суддів у Хорватії, присячений розгляду воєнних злочинів. Після звільнення з посади, за словами обвинуваченого, більше такої можливості він не має.

Адвокат екссудді Сергій Максюк клопотав про обрання для свого клієнта запобіжного заходу, не пов’язаного з триманням під вартою, призначивши йому заставу чи домашній арешт.

Дорожньо-транспрортна пригода, у якій загинув нацгвардієць Вадим Бондаренко і у скоєнні якого обвинувачують екссуддю Олексія Тандира, сталася 26 травня 2023 року. Тандир свою вину не визнає. Наразі триває етап допиту свідків. Увесь цей час обвинувачений перебуває в СІЗО.

Підписатися на Ґрати
Журналістка Вікторія Рощина, яка зникла під час відрядження на окуповану частину Запорізької області у серпні 2023 року, загинула в російському увʼязненні.

Російське міністерство оборони повідомило про смерть 27-річної журналістки у відповідь на звернення її батька Володимира Рощина від 28 серпня 2024 року.

Сьогодні міноборони РФ надіслало електронний лист, датований 2 жовтня 2024 року. У короткому повідомленні зазначена дата смерті журналістки — 19 вересня 2024 року, а також те, що її тіло повернуть «українській стороні в рамках обміну тілами затриманих осіб». Обставини та причини смерті не повідомляються. 

Керівник пресслужби Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко підтвердив інформацію про смерть Вікторії. Обставини смерті наразі невідомі, але українській стороні відомо, що Рощину переводили з увʼязнення у Таганрозі до Москви. 

Вона мала бути включена до одного з найближчих обмінів полоненими, повідомив речник ГУР Андрій Юсов.

Що відомо про обставини зникнення Вікторії Рощиної та її смерть — розповідаємо в замітці.

Підписатись на Ґрати
Вищий антикорупційний суд заочно розглядатиме справу народного депутата-втікача Андрія Одарченка, обвинуваченого в наданні хабаря.

Сьогодні суддя задовольнив клопотання прокуратури, щоб продовжити слухання без участі обвинуваченого. Засідання транслювалось на ютуб-каналі суду.

Спеціальна антикорупційна прокуратура обвинувачує Одарченка в тому, що він дав хабар голові Держагентства відновлення інфраструктури Мустафі Найєму.

За версією прокуратури, Одарченко відправив на криптогаманець чиновника біткоїни на суму 10 тисяч доларів. За це він хотів, щоб агентство направило гроші на відновлення харківського Державного біотехнологічного університету, який Одарченко раніше очолював та продовжував контролювати. Сам Одарченко заперечував провину та заявляв, що Найєм його спровокував на хабар.

17 вересня депутат зник і не зʼявився на засіданні. За даними прокуратури, Одарченко нелегально в’їхав в Румунію. Після цього суд оголосив депутата в розшук і заочно заарештував, конфіскувавши його заставу в 15 мільйонів гривень.

Детальніше про втечу Одарченка — розповідаємо в нашому матеріалі.

📸: Стас Юрченко, архівні фото «Ґрат»

Підписатись на Ґрати
У Печерському райсуді Києва триває засідання про обрання запобіжного заходу військовому Сергію Гнезділову, якого затримало 9 жовтня Держбюро розслідувань за підозрою у дезертирстві.

21 вересня Сергій повідомив у своєму фейсбуці, що самовільно залишив місце служби після пʼяти років у Збройних силах України.

Він заявив, що таким чином намагається привернути увагу до проблеми встановлення чітких термінів служби для військових та створення мобілізаційної черги серед усіх військовозобов'язаних українців.

Гнезділову загрожує до 12 років позбавлення волі.

📸: Стас Юрченко

Підписатись на Ґрати
Львівський апеляційний суд залишив під вартою львівського блогера Остапа Стахіва, підозрюваного у шахрайстві та розголошенні інформації про ЗСУ.

Остап Стахів — блогер і колишній політик, який під час пандемії Covid-19 організовував мітинги проти карантину і вакцинації, а саму пандемію називав фейковою. Спочатку повномасштабного російського вторгнення він перемкнувся на боротьбу проти мобілізації — повістки називав незаконними і стверджував, що ТЦК викрадають і катують людей.

Його адвокати просили скасувати ухвалу суду першої інстанції і не обирати підзахисному ніякого запобіжного заходу.

Розповідаємо подробиці справи Стахіва та як пройшов суд.

📸: фейсбук Стахів

Підписатись на Ґрати
⚡️Суддя Печерського райсуду Києва Євген Хайнацький задовольнив клопотання прокуратури та заарештував військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної бригади Сергія Гнезділова до 9 грудня. Повідомляє кореспондент «Ґрат» із зали суду.

📸: Стас Юрченко

Підписатись на Ґрати
Ґрати
⚡️Суддя Печерського райсуду Києва Євген Хайнацький задовольнив клопотання прокуратури та заарештував військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної бригади Сергія Гнезділова до 9 грудня. Повідомляє кореспондент «Ґрат» із зали суду. 📸: Стас Юрченко Підписатись…
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
21 вересня Сергій Гнезділов повідомив у себе у фейсбуці, що самовільно залишив місце служби після п'яти років у Збройних силах України. Так він намагався привернути увагу до проблеми встановлення чітких термінів служби для військових та створення мобілізаційної черги серед усіх військовозобов'язаних українців.

Донецька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону після цього повідомила, що за фактом публікацій у ЗМІ відкрила кримінальне провадження. У прокуратурі зазначили, що на початку вересня Гнезділова направили до госпіталя для медичного огляду. Однак він туди не з'явився та не повернувся до місця служби. 

Правоохоронці також стверджували, що впродовж двох тижнів Гнезділов змінював місця проживання і фактично переховувався від них.

Гнезділов добровільно доєднався до ЗСУ у 2019 році, взявши академвідпустку під час навчання на кафедрі журналістики у Львівській політехніці. За час служби воював на Донеччині, зокрема у Пісках та Бахмуті. Також він  засновник культурного фестивалю «ВиделкаFest» у своєму рідному місті Вилкове на Одещині та веде «++ подкаст» hromadske.

🗣️ Ми запитали чи готовий він добровільно повернутись на службу, щоб звільнитись від кримінальної відповідальності, як це передбачено змінами до законодавства, які набули чинності у вересні.

🎥: Стас Юрченко

Підписатись на Ґрати
В Києві відбулася акція памʼяті журналістки Вікторії Рощиної

Колеги та друзі загиблої у російському увʼязненні журналістки вшанували її памʼять на Майдані Незалежності в Києві. Медіаспільнота закликала міжнародні організації до рішучих та негайних дій у зв‘язку з убивством української журналістки.

Європейський Союз вимагає якнайшвидшого ретельного та незалежного розслідування, яке зʼясує всі обставини смерті Вікторії Рощиної. Офіс генпрокурора розслідує загибель журналістки як воєнний злочин.

Українські медійники також опублікували спільну заяву, в який закликають до розслідування обставин смерті Рощиної, бо вбачають ознаки умисного вбивства або жорстокого поводження в полоні. Офіс генпрокурора вже почав розслідування загибелі журналістки як воєнний злочин, а Європейський Союз вимагає якнайшвидшого ретельного та незалежного розслідування, яке зʼясує всі обставини смерті Вікторії Рощиної.

📸: Стас Юрченко

Підписатися на Ґрати
Суд у Києві арештував Сергія Гнезділова — військовослужбовця, який публічно заявив, що пішов у СЗЧ

9 жовтня його затримали слідчі Держбюро розслідувань, а наступного дня — оголосили підозру у дезертирстві. Військовослужбовець визнає, що вчинив кримінальний злочин та готовий нести відповідальність.

Гнезділов зазначає, що своїм вчинком хоче привернути увагу до проблеми відсутності чітких строків служби, ротації та демобілізації. За його словами, відсутність чітких термінів служби сприяє «чорній демобілізації»: фіктивним шлюбам та розлученням, аби отримати опіку над дітьми, і тд. Військовий закликав владу створити мобілізаційну чергу з числа всіх військовозобовʼязаних українців. 

Військовий добровільно долучився до лав ЗСУ у 19 років наголосив у суді його адвокат Олександр Шадрін. 25 років Сергію буде наступного року — це мінімальний мобілізаційний вік. Його контракт мав закінчитись у березні 2022 року, але після повномасштабного вторгнення в умовах воєнного стану він вважається автоматично продовженим. За цей час у підрозділі Сергія жодного разу не було ротації.

Сергій не погоджується із кваліфікацією своїх дій і вважає, що його справу мають перекваліфікувати з дезертирства на СЗЧ, адже він одразу вказав, що готовий повернутись на службу, за яких умов і коли.

Розповідаємо про деталі справи і затримання Гнезділова, а також про позиції обвинувачення та захисту.

📸: Стас Юрченко

Підписатися на Ґрати
2024/10/13 02:30:20
Back to Top
HTML Embed Code: