Telegram Group Search
К слову, сьогодні день народження у людини, що відповідає за те, щоб Ваші прилади потрапляли до Вас в ідеальному технічному стані - у нашого техніка Данила.

Славіми його.
Сто років!
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#просвіта

🤯 Я купив прилад, а регулятор яскравості поламаний!

З такою скаргою час від часу звертаються покупці з майже нульовим рівнем знань по темі нічного бачення

Давайте розберемо тему на частинки та розглянемо кожний аспект питання окремо:

1. Те що ми сприймаємо як яскравість з наукової точки зору називається регулювання струму що потрапляє на MCP, а от же ручне регулювання коефіцієнту посилення, англійською це звучить як External Gain Adjustment Circuit (EGAC), тобто EGAC = Manual Gain

2. Ми вже знаємо про два основні формати ЕОПів в сучасних приладах: MX-11769 (Ручне + автоматичне регулювання Manual Gain) та MX-10160 (автоматичне регулювання, AutoGain)

3. ЕОПів на суто ручному регулюванні коефіцієнту посилання (яскравості) не існує в принципі. Така система вийде з ладу швидше ніж ви спробуєте спіймати світло.
Але в MX-11769 ЕОПах Ви маєте можливість додатково її обмежити, крутячи регулятор.

Тому будь яка трубка з нульовою реакцією на крутіння ручки регулювання у вашому приладі скоріш за все буде формату MX-10160.

Як перевірити роботу AutoGain системи на практиці ? Зайдіть в повністю темне приміщення котре має вихід/вікно в ледве освітлену частину. Переведіть поле зору приладу з темноти на світло і потім навпаки, під час таких рухів ви побачите зміну яскравості зображення а також зменшення/збільшення рівня шумів, це означає що кількість електронів що виходить з MCP зменшується, а отже вони не бомбардують фосфорне покриття на початку оптоволоконного екрану в тій кількості щоб викликати високий шум та яскравість зображення.

❗️Підсумуємо:
Всі сучасні ЕОПи формату MX-10160 мають AutoGain та Manual Gain завдяки системі EGAC, ЕОПи без цієї системі на ринку не зустрічаються взагалі.

Якщо Ваш прилад коректно працює, змінює яскравість в залежності від освітлення, але не реагує на на регулятор - це не поломка, а ЕОП з автогейном.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
#досвід

❗️Я дуже не хотів чіпати тему використання китайських приладів в нашій війні, зокрема з російськими ЕОПами всередині.
🤯 Але все ж таки нещодавні запити на ремонти змушують мене підняти таку болючу тему, як російські комплектуючі в приладах нічного бачення що нам постачаються з Китаю на цивільний ринок і доступні в вільному продажі волонтерським фондам, підрозділам або окремим бійцям.

Чому так ? Ще до повномасштабної фази нашої війни русня активно продавала китайцям свої старі вироби за низьку ціну, ті ж збирали на своїх заводах відомих як Daking та Detyl вироби що зараз продає кантора підарасов фірма «Delta Tec» або інші менш заангажовані компанії.

Якщо до AGM з їх лінійкою Wolf питань майже немає, то до Deltatec питань багато
По-перше фейковий сайт Ired Tech (Сполучене Королівство не виробляє приладів нічного бачення)
По-друге продаж Detyl приладів з руснявими ЕПМ221Г ЕОПами всередині
По-третє продаж цього всього як «PVS-14 Gen.3+»

Випадків використання руснявих виробів в приладах багато, тут і незнання предмету покупцем, і експортні заборони на Gen.3 за межами США, і банальна людська жадібність.

Згадується анекдот:

-Подсудимый, вы продавали людей на органы ?
-Да господин судья, но я же платил налоги !

Вцілому ситуація набуває нових фарб ще з однієї причини:
❗️ Імпорт китайського лайна на руснявих комплектуючих не заборонений, адже такі вироби не вважаються товарами військового призначення через їх низькі характеристики. Це єдиний повністю «білий» шлях покупки приладу наприклад меценатом для частини або волонтерським фондом для бійця. Тобто ніхто не порушує законодавства, але ніхто і не несе відповідальності за загиблий особовий склад внаслідок використання таких приладів.

Результатом такого слідування законодавству стає руснявий ЕОП в приладі купленому фондом «Повернись живий»

🤯 Зрада ? Ні. Самі собі в штани підклали
Бережи Боже нашу українську анархію, без неї бігали б в чому попало
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
☝️Argus BNVD1431mk2 - робітничо - селянська робоча конячка бінокулярних збірок нашої війни.

❗️Відразу підкреслю - BNVD 1431 mk2 не власна назва приладу, скоріше назва платформи (на кшталт M113 на основі якої побудована величезна кількість різних одиниць техніки). Хоча багато магазинів позначають цю назву як назву готового приладу не вказуючи модель оптики та ЕОПів.

B - binocular
N - night
V - vision
D - device

14 - Бо сумісний з оптикою та ЕОПами що використовуються в PVS-14
31 - певне бо PVS-31 є найвідомішою моделлю бінокулярів

Mark2 бо був ще Mark1

🔧 Зібрати на цьому корпусі доступному в чорному та TAN кольорі можна будь-що, від трьопроводних NVT-4 і до L3H контракту 1597 в форматі 10160
Платформа проста та зручна в обслуговуванні, готова до використання як з класичними MX-10160 або Subformat (трипін) так і з MX-11769 після встановлення дротів для ручного регулювання посилення (manual gain)

🔭З оптикою теж ніяких проблем:
Якщо бюджет обмежений - рідна оптика від Argus або OE Gen.1/Gen.2.
Якщо є можливість розігнатися - Fujinon, Carson, RPO, NightRaider, Qioptiq, Edmund, L3. Навіть богомєрзкій AGM 51°, хоча я б не рекомендував.

Крім того платформа має чудову функцію - вбудований датчик положення що відключає прилад при відкиданні наверх.

З усіх бінокулярних платформ ARGUS є найкращим за співвідношенням ціна/якість, звісно що є чудові корпуси від Nocturn ind, Act in Black, ABNV, Але і ціна на них вища. В ситуації коли два PVS-14 треба переодягнути в один бінокуляр - Argus BNVD є найкращім рішенням як в контексті ціни так і в контексті легкості обслуговування та доступності запчастин. 🫡
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Я кстаті забув Вам відосів з Рамштайн показати
#досвід

☝️Сьогодні про технологічну домінацію, а саме про Nocturn industries

Компанія з Cage-кодом 99VK0 позиціонує себе як виробник надлегких та технологічно оптимізованих корпусів сумісних з оптикою для PVS-14, PVS-18 та ЕОПами формату MX-11769 або MX-10160. Хоча продуктову лінійку скромною назвати складно, а виробник постійно вдосконалює вже існуючі вироби а також активно розробляє нові. Тож мова піде про ті продукти котрими вже користуються наші покупці і на нашу думку варті вашої уваги:


- Manticore R

Авіаційний алюміній марки 7075-Т6 як матеріал бінокулярного корпусу і повна сумісність з оптикою для PVS-14 по факту створюють ультимативне рішення для фанатів надлегких і в той же час надміцних приладів, саме так можна характеризувати FCR (Full Control Ruggedized) прилад спеціально створений для використання з еопами формату MX-11769 (Manual Gain) та можливістю використання активної інфрачервоної підсвітки. В той же час використання «пальчикових» батарейок АА (доречі батарейник має пропрієтарний тип зʼєднання не сумісний наприклад з PVS-31a або іншими виробами в тому ж класі) можливе лише на батарейному відсіці, коли всередині приладу існує місце виключно для CR123. Компоновка корпусу стандартна - дві трубки закріплені на «колінах» відразу на мості без перехідних майданчиків як на Argus BNVD, крім того ЕОП фіксується не за допомогою Tube Retainer’а а відразу безпосередньо кільцем-щайбою з отвором для екрану ЕОПу що в свою чергу полегшує процес обслуговування та кастомізації девайсу. Всі інші вузли нічим не відрізняються від конкурентів в цьому ж класі: Dovetail-коннектор, ковпачок батарейної капсули, кнопки вмикання приладу та ІЧ-Підсвітки та регулювання яскравості.

- Katana R

Декілька днів тому мав досвід створення двох збірок на такому корпусі. Для 37-мм ЕОПів вважаю такий корпус наразі найкращим існуючим рішенням на ринку, хоча дехто буде вважати що відсутність ручного регулювання та ІЧ-підсвітки скоріше недолік приладу, особисто я вважаю таку компоновку найкращою адже принцип використання простий як ніколи - увімкнув і забув. Прилад має обʼєднану батарейну капсулу та вимикач кнопкового типу, всі інші органи електричного керування відсутні. Виріб точно як і Manticore R сумісний з усією оптикою до PVS-14 та з усіма нині існуючими 37-мм ЕОПами MX-10160. Katana це про мінімалізм та легкість, хоча і з Lusie по параметру розподілу ваги їй не конкурувати.

- Samurai R

Якщо Katana це про мінімалізм, то Samurai можна назвати балансом не тільки з точки зору розвантаження на шоломі так і з точки зору керування. Перед очима оператора лише налаштування фокусної відстані, вся електроніка та електричне керування - в батарейному відсіку на потилиці. Оскільки подібні рішення на ринку впроваджуються вперше - виробник вже очікує патент на свій виріб адже система ефективно розподіляє вагу збірки на шоломі що в свою чергу зменшує негативний вплив навантаження на шийні хребці оператора. Щодо інших конструктивних особливостей то тут нічого складного або унікального: оптика сумісна з PVS-14, ЕОПи формату MX-11769, всі вузли та елементи сумісні зі стандартними рішеннями на ринку, Tube Retainer та Light pipe традиційно для ноктюрнів обʼєднані в одну притискну шайбу з отвором для екрану а корпус виробу зроблений із того ж самого авіаційного алюмінію Т6

UAPNVG - B Chimera bridge

Відразу підкреслю - виріб являє собою кастомний міст для здвоєних блоків панораміку. Основна відмінність від стандартних мостів для квадрокулярів - шарнірні коліна по обом бокам виробу що дозволяє складати прилад зміщуючи центр маси ближче до середини шолому а також зменшує обʼєм зайнятого простору що займає прилад при відкиданні назад. Виріб сумісний з усіма наявними на ринку рішеннями: ANVIS-10, L3 GPNVG-18, Lindu QTNVG, Photonis PD PRO-Q.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
#досвід

❗️Іноді трапляється так, що потримавши в руках прилад нестандартної конструкції твоя думка про нього змінюється на позитивну. PVS-14 Mini саме такий випадок

🔧 Девайс потрапив на обслуговування та ремонт маунту SOTAC, а я під шумок вирішив трошки його помацати та написати рецензію

Отже:

В середині встановлений найдешевший китайський NVT-4 (звісно Gen.2) навіть без системи AutoGate формату MX-10160. Із цікавого - рівний профіль оптоволоконного екрану, зазвичай він злегка вдавлений в центрі, ну і відсутність контактних майданчиків, просто дроти до вимикача та плати. Не більше

Корпус хоча і не на 100% зручний адже вимагає використання мосту, все ж достатньо компактний та простий, як на мене то значно крутіший за інші китайські моделі накшталт шмату лайна від IRed або інших пропрієтарних китайських монстрів.

Із керуванням все стандартно - перший клац кноби вмикає прилад, другий клац вмикає активну ІЧ-підсвітку. Крутимо окуляр регулюємо чіткість крутимо обʼєктив регулюємо фокусну відстань, доречі оптика скляна

Із мінусів - батарейка CR123, та закономірна для китайців складність до модернізації шляхом встановлення більш потужних сучасних ЕОПів. Ложка тазік дьогтю в цій бочці меду - фіксація ЕОПу в приладі термоклеєм. Та і відсутність контактної плати унеможливлює встановлення нічого окрім старих як цей світ дводротових NVT-4

🤝 Так чи інакше фінансова сторона питання в умовах вільного ринку залишається на совісті продавця та споживача, але і 120-130к за подібний девайс вважаю верхньою ціною
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
#просвіта

❗️Всі військові ЕОПи третього покоління підпадають під контрактну класифікацію з назвою «Omnibus»

Сьогодні про магічне OMNI та спекуляції на цю тему 💡

Всього контрактів існує 9, від I до IX. Кожне число в порядку зростання означає більш пізній контракт, проте це не завжди означає що кожен Omni-VIII буде значно краще за кожен Omni-VI або навіть V

В рамках кожного контракту налагоджувався випуск певної кількості трубок певного формату, так наприклад в контракті OMNI-I (датований 1982м роком) було вироблено аж цілий зоопарк різноманітних форматів:

• MX-9916/UV
• MX-9644/UV
• MX-10130A/UV
• MX-10130B/UV
• MX-18281/PVS-7A
• MX-18282/PVS-7B

Доречі в живу ні однієї з цих трубок я не бачив і не тестував 😔
По характеристикам теж все достатньо слабко як на сучасний погляд:
Res - 36 Lp/mm
SNR - 16.2
Sensitivity - 1000 μA/lm
Фанатам FOMів - їх тут аж 583.2

Оскільки перераховувати кожний контракт справа беззмістовна, зупинимось на тих котрі зараз найчастіше зустрічаються в приладах третього покоління - це контракті OMNI V, VII, VIII

В рамках цих контактів зазвичай зустрічаються ЕОПи форматів MX-10130, 10160 та 11769. Кожен контракт має певні мінімальні допуски, так наприклад мінімальні допуски контракту OMNI-VII є найсильнішими з усіх контрактних трубок котрі зараз можна знайти на ринку (OMNI-IX не враховуємо адже це білофосфорні ЕОПи L3Harris SuperGain)
Виробників теж достатньо: L3, Harris, Excellis, ELBIT, L3Harris,ITT,Litton

Про досвід користування спираючись на 2 роки практики:

OMNI-V MX-10160A/AVS-6
Трубка авіаційна, встановлював в PVS-14 корпуси. Дуже чисте яскраве зображення у всіх трьох зонах, із мінусів - велике Halo, не дивлячись на бородатий 1999й рік випуску всі O5 що я зустрічав видавали чітку приємну картинку

OMNI-VII MX-11769/UV
Найкращі зелені контрактні трубки 3 покоління із наявних. 64 лінійні пари, 28 SNR, найменше гало,фотокатод що витискає з себе 2200 мікроампер на кожний люмпен світла, 2006й рік. При встановленні варто звертати увагу на пломбування змінних резисторів на конекторі PigTail. Якщо пломба не зірвана - прилад прослужить всі свої мінімальні 10тис. годин.
Краще O7 від ITT по співвідношенню ціна/якість не буде вже нічого і ніколи

OMNI-VIII MX-11769/UV
Кіт в мішку. O8 виробництва ELBIT 2022-2023 років буде десь на рівні білих XLSH, O8 виробництва Excellis 2016 року буде часто на рівні O5, ще на додачу з темною зоною 3 (краєм кола огляду)
Рік в цьому випадку не грає значної ролі, адже гарно збережена трубка з нульовим наглядом при належних умовах зберігання не втрачає свої характеристики. Тим не менш я бачив нові запаковані в вакуумних коробках трубки вже з наявними пеперами (мікрокрапками) та затемненнями по зоні 3.
O8 виробництва L3 будь-яких років показує себе на рівні з O7 або зеленими XLSH/О8 від ELBIT

🤔 Підсумую допис:
Не все то золото що блищить, не весь той OMNI-VIII що краще за OMNI-V.

На фото OMNI-IV MX-10160A/AVS-6 виробництва ITT
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
#просвіта

Окрім вищезгаданих OMNI-контратних ЕОПів існують також специфічні лінійки що не потрапляють в загальну класифікацію проте також мають свою власну анатомію назв та абревіатур.

Звісно, всі подібні вироби теж відносяться до військового класу та постачаються до збройних сил країн-союзників. Інформації про всі маркування всіх ЕОПів ми не знайдемо, адже більше частина інформації засекречена, проте ті невеликі залишки відкритих даних допоможуть сформувати цілісну картину розуміння

Окрім MX - класифікатора (як на всіх OMNI - контрактах) існує F - класифікатор, під котрим ми маємо цілий зоопарк різноманітних виробів, до прикладу розглянемо ті що зустрічаються у нашій війні:

🇺🇦 F9815M16G/M18G/M20G - лендлізні ЕОПи що постачаються до сил оборони України в рамках західної допомоги

98 - зелений фосфор
15 - наявність EGAC (ManualGain)
M - military
16/18/20 - обмеження FOMності до 1600/1800/2000
G - наявність системи AutoGate

Дві відмінні особливості експортних ЕОПів це чутливість фотокатоду зазвичай не вища за 1200 мкА/Лм
А друга особливість полягає в тому що на «чорному ринку» експортні еопи майже не знайти. Тобто якщо ви придбали такий прилад це 100% означає що вам продали крадене майно збройних сил

🇺🇦 F9815/9415/9800/9400 XLSH/SLH
98 - зелений фосфор
94 - білий фосфор
15 - наявність EGAC
00 - AutoGain (без ручного регулювання)

XLSH - комерційна лінійка відбраковок військових партій
Тобто трубка що не пройшла суворий допуск до збройних сил потрапляє на комерційний ринок США. Часто такі трубки мають значні косметичні нюанси у вигляді точок в зонах огляду, або великі розбіжності характеристиках
SLH - ті ж самі відбраковки але без наявних крапок в зонах огляду

Особливість і білих і зелених XLSH/SLH полягає в тому що всі комерційні продукти третього покоління виробництва AGM,Armasight та ін. використовують саме ці лінійки ЕОПів як на білому так і на зеленому фосфорі, продаючи вам ті ж самі яйця тільки в профіль

🇺🇦 F9855D - дуже старий формат ЕОПу форм-фактору 43мм, з стандартним 18мм екраном
55 може означати формат електроживлення відмінний від стандартних 37мм. Відома в вузьких колах табличка підказує що виріб встановлювався в нічні приціли KITE WS/CWS

🇺🇦 F9800/9815WG - Weapons Grade
ЕОПи такої моделі допускаються до використання на зброї калібру 5.56 в якості нічного магніфера в корпусах PVS-14 шляхом монтування через Weapon Mount

🇺🇦 F9810 - ЕОПи формату MX-10130 (тобто ті, що встановлюються в PVS-7)
98 - зелений фосфор
10 - форм-фактор ЕОПів для PVS-7

🇺🇦 F9800P - ЕОП формату 10160, із допусками на рівні OMNI-IV
Один раз тримав в руках, із особливостей - SNR 21, сніжив як скотина 🤣
При цьому всьому був більш ніж живий, і до сих пір вірою і правдою служить замовнику
Доречі, експортна модель урізана до 1600 FOM, іноді можна знайти на чорному ринку

🇺🇦 F9800J - та ж сама експортна модель, але з урізанням до 1250 FOM
(18 SNR та 64lp/mm)

🇺🇦 F9415M16H2/M18H2 - дуже цікава модель (саме вона на фото)
А цікава тим що постачається в рамках західної допомоги до ГУР, але чомусь (дуже дивно) наявна в деяких магазинах в Україні 🤔
Зустрічається в бінокулярних приладах, іноді навіть з обрізаним шлейфом ManualGain
Має обмеження до 1600/1800 FOM та білий колір люмінофору. Фактично той же самий SLH але із заниженими характеристиками

❗️Наразі весь класифікатор F відноситься до виробів ELBIT, раніше так маркували лише Harris,Excellis та ITT. LITTON, NGEOS та L3 мають власну класифікацію про котру поговоримо потім 😌
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
#просвіта

🇺🇦Сьогодні ставимо крапочку в питаннях ідентифікацій ЕОПів третього покоління по маркуванням, на прикладі продуктів L3Harris

Як було описано раніше, ELBIT / ITT / HARRIS / EXCELLIS мають власну F - класифікацію, коли Litton, згодом NGEOS, а потім L3 з самого початку епохи виробництва приладів розрізняли свої вироби за зовсім іншою. Аби в купі назв читач не піймав панічку я відразу поясню:

❗️У 2011 році Exelis що був підрозділом ITT став незалежним гравцем оборонної галузі

❗️У 2015 році Exelis було придбано Harris

❗️У 2019 році, під час злиття L3 і Harris, підрозділ що займався нічнім баченням був проданий Elbit, щоб уникнути монополізації ринку нічного бачення


Точно така ж історія переслідує виробництво що існувало під брендами Litton -> NGEOS -> L3 -> L3Harris, що не означає відсутність власної архітектури назв моделей та виробів, звісно це не OMNI та не F класифікатор.

M814-1201/1402
Експортні трубки з характеристиками на рівні OMNI-II-III, але відсутній автогейт. Формат 11769
1201 мала близько 800 FOM
1402 близько 1300
Вважаються ранніми Gen.3 та одними з перших експортних трубок

M898-1601
ЕОП формату 10160 що створювався для PVS-15 та PVS-18 (нагадаю що ці девайси є морально застарілими та не мають ручного регулювання яскравості)
Мають мінімальний FOM на рівні 1200 та допуски рівня OMNI-IV

M872/M873
Друге та третє покоління формату 10130 для PVS-7а
Тримав 872й в руках один раз
Чутливість фотокатоду другого - 400 мкА/Лм. Третього - 1200

M891-1201
Повноцінний 10130 для PVS-7b-c-d
1600 мікроампер чутливості, 1000 FOM мінімал, автогейт

MX10160B
Безплівкова технологія, 2600 FOM, 2100 мкА/Лм, 72 lp/mm, 36 SNR (!)
Саме її розробляли для окулярів ANVIS котрими екіпіровували пілотів ВПС
Мінуси ? 7500 годин життя, журналісти назвали міфічним Gen.4

Сучасні продукти L3Harris мають більш зрозумілу модельну класифікацію, а не традиційну для США любов до М-кування будь-чого.

🤯 10160/11769F/G/U/W-SA/NA-C001/00-(16/18/20/22/24-L/U-A/M) або (_ _ _ _) ну типу 1610 або 1597

Страшно ? Мені теж

Отже:
10160 - я думаю всі знають
11769 - теж знають всі

F - Filmed (плівкова)
U - Unfilmed (безплівкова)
G - Green
W - White
S - EMI Shielded (захист від електромагнітного сигналу)
N - Non Shielded
A - Autogated (всі вироби L3Harris наразі автогейтовані)
C001 - електрична схема що може працювати в режимі ManualGain або AutoGain за наявності PigTail шлейфу або без нього
C00 - робота виключно без PigTail
16 - 1600 FOM, 18,20,22,24 думаю зрозуміло
L - Limited (тобто 16L _ означає лімітовано ДО 1600 FOM)
U - Unlimited, логічно що 24U_ буде означати безлімітний допуск ВІД 2376 FOM
A - Aviation Grade
M - Military Grade

До прикладу: 10160UW-SA-C001-24UA, або 11769FG-NA-C001-16LM

Іноді замість шифру 24UA або 16LM буде вказано номер контракту (N-EOPPS) до прикладу 1580, 1597 або 1610 (їх значно більше проте не вся інформація у відкритому доступі)

На цьому ми завершуємо висвітлювати інформацію по класифікаціям ЕОПів 3 покоління. Далі буде про 2+ 👤
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
❗️Ввечері будемо розбирати ЕОП
2025/02/05 09:49:01
Back to Top
HTML Embed Code: