Telegram Group Search
Forwarded from Чорнобильський заповідник (Юлія Косько)
🐾 4 жовтня – Всесвітній день тварин
Мета свята – звернути увагу суспільства на права тварин. Адже загрози їх життю є різноманітними: кожен день люди руйнують місця їх проживання, зловживають природними ресурсами, займаються браконьєрством та незаконною торгівлею. А тому видове різноманіття планети щороку зменшується.
Вже стало доброю традицією влаштовувати в цей день різноманітні масові заходи на тему захисту природи і тварин нашої планети. От і фахівці Заповідника представили учням Іванківського ліцею №2 тварин, які проживають на території Чорнобильської зони. Діти зауважили, що представники фауни є однією з важливих складових довкілля та екосистем.
Аби привернути увагу до тварин та їх проблем, кожен з учасників заходу намалював свого улюбленця на екоторбі, яка залишилась для них у подарунок.
Forwarded from Низовина
Анархізм часто оточений багатьма міфами та хибними уявленнями, що ускладнює розуміння його справжньої сутності. Багато людей уявляють собі анархічні суспільства як позбавлені закону і порядку. Саме тому важливо зрозуміти проти чого виступають анархісти і що вони пропонують натомість. У зв'язку з цим рекомендуємо ознайомитися з твором Морфеуса "Базові принципи анархізму".

Детальніше в нашій новій статті.

"Низовина" в Instagram
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
E.1.2 У чому різниця між енвайронменталізмом та екологією?

https://telegra.ph/E12-U-chomu-r%D1%96znicya-m%D1%96zh-envajronmental%D1%96zmom-ta-ekolog%D1%96yeyu-10-05
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from ПЛЕМ’Я 🔥🐒
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Настав час поговорити про проблему, яку вже неможливо ігнорувати.

Більшість із вас, хто читає цю публікацію, скоріше за все знають і пам’ятають часи без інтернету і соціальних мереж.

Але сучасне покоління переважно вже не має такої привілеї, вони не можуть у повній мірі уявити собі життя без пристроїв, і їм, на жаль, просто немає з чим порівнювати.

Як я помітив, особливо це стосується дітей у молодих сім’ях, що пережили локдауни, адже саме тоді люди стали максимально залежними від інтернету як «блага», бо він буквально замінив соціальну активність, а девайси максимально інтегрувалися у життя.

Таке враження, що весь той шлях, який пройшли інформаційні технології, був саме заради цього, наче вони просто чекали вдалого моменту, щоб підмінити нам картину світу на ту, яка вигідна корпораціям і наддержавам.

Комунікація з так званим поколінням «альфа» проходить дуже важко, вони постійно потребують сильної стимуляції, а контент у вигляді статичного тексту наче взагалі не здатні сприймати.

Мені важко уявити, наскільки складно зараз вчителям початкових класів…

З іншого боку, я можу зрозуміти таких дітей і їхніх батьків, адже їм, по суті, просто не залишили вибору, і вони змушені були шукати альтернативу реальній соціальній активності.

Я, як старший брат, намагаюся чинити супротив цьому глобалістичному тренду.

Кожного вечора я читаю молодшому братові на ніч книжку, і дуже радію, коли він просить мене почитати йому.

Ми часто разом проводимо час на природі й дивимося різні сюжети про виживання, наприклад, Outdoor Boys, і одного разу він приніс з вулиці купу листя і сказав: «Я хочу це повісити над ліжком, бо так я буду почуватися, наче сплю в лісі». Я був надзвичайно здивований і щасливий.

А як ви справляєтеся з таким інформаційним викликом?

Natureenjoyers
Хочу поділитися підбіркою тематичних каналів, об'єднаних спільним духом, настроєм і покликом Природи. Особисто мені дуже радісно від того, що в Україні виникла заявочка на дискурс такого роду і племені. Творення автономних зон починається з ідеї, сліпучо-чорної мрії, мов родючий степовий ґрунт. Мріймо разом! Ніщо не зупинить ідеї, час якої настав!

https://www.group-telegram.com/addlist/IHPAWugTl3sxMjAy
Проєкт "Most Wanted and Least Wanted Paintings" був створений у 1994 році Віталієм Комаром та Олександром Меламідом, двома концептуальними художниками, які досліджували ідею смаку та естетичних уподобань у мистецтві.

Вони провели опитування в кількох країнах, щоб зрозуміти, які елементи люди хотіли б бачити в "ідеальній" картині. Їм ставили запитання про те, яку картину вони б хотіли бачити у себе вдома: запитували про форму, розмір, стиль, кольорову гамму, сюжет тощо. Після цього художники створили дві картини на основі цих даних.

На першій картині можна побачити те, що найбільше не сподобалося більшості опитуваних у нашій країні. На ній кожен бачить щось своє. Я, наприклад, бачу збірний образ того, що технології роблять із людиною: одразу виникають асоціації зі стресом і безвихіддю, з'являється сильне відчуття тривоги.

Гострі кути незрозумілих асиметричних фігур, темний фон, дивна композиція — усе це безпосередньо впливає на нас, як на істот, які здебільшого візуально сприймають цей світ.

Не дивно, чому ця картина так не сподобалася нам.

Тепер погляньмо на картину, яка найбільше сподобалася людям в Україні. Тут я впевнений, що, дивлячись на цю картину, ви відчули тепло спогадів дитинства або юності.

Ця картина вміло грає на наших асоціаціях із "теплим" і "добрим". Погодьтеся, це радикальний контраст із тим, що ми бачили на попередній картині.

Найцікавіше тут те, що в інших країнах люди склали приблизно схожі картини, що наводить на думку про подібне почуття прекрасного у всіх людей, незалежно від культури.

А тепер уявіть собі світ, у якому люди живуть переважно в оточенні сенсів, що відповідають першій картині. А, стоп, це ж наш світ 😅.

Просто подивіться на сучасні будівлі: в їхніх кострубатих, безглуздих формах легко вгадуються мотиви картини першого варіанта.

І це стосується не лише будівель — обкладинки музичних альбомів, сучасне образотворче мистецтво, інтер'єри (якщо це, прости Господи, можна так назвати) помешкань. Усе це ніби кричить ворожістю до людини, знущаючись із людської природи.

Ми — соціальні та дуже чутливі істоти, які винайшли образність для передачі знань і досвіду. І через образність нами, насправді, дуже легко маніпулювати. Тому вкрай важливо стежити за тим, який контент ви сприймаєте.

Я не кажу, що є якась змова світових "властителей", які хочуть спеціально будувати потворні будівлі та малювати потворні картини, аби зробити нас нещасними й контрольованими цим нещастям.

Думаю, тут діє правило "подібне породжує подібне", тобто люди, які отримали можливість творити й цим впливати на світ, роблять ці жахливі речі, бо вони за своєю натурою отруєні атеїстичною архітектурою і відверто ненавидять як людей, так і інших Божих створінь.

Вони дезадаптовані й ображені на цей світ, тому хочуть, щоб і всі інші теж були дезадаптованими й ображеними. Вони можуть навіть не усвідомлювати цього й вважати, що все роблять правильно, або думати: "Мої колеги так роблять, і в них виходить, може, і мені так варто? Інакше я нікому не буду потрібен" тощо.

Це, звісно, не виправдовує таких (творців), але все ж їх можна зрозуміти.

Важливо пам'ятати, що природа та її краса подобається всім. Саме тому ви можете знайти в мене на каналі безліч картин під хештегом #картина, з пейзажами й іншими чудовими витворами мистецтва.

Нехай же краса буде вашим путівником і надихає вас так, як і мене!
#стаття

💚Natureenjoyers🖤
«Роздуми про природу»

Автор.
#НАрх_ідея

Коли читаєш "Bullshit jobs" Девіда Ґребера, то аж очі на лоба лізуть, скільки людей у так званих "розвинених країнах" отримують шалені гроші буквально за протирання стільців в офісах, ще й самі при цьому страждають від нудьги і необхідності придурюватися зайнятим. Не секрет, що оте марксове "зростання виробничих сил" не зменшило, а якраз явно збільшило тривалість робочого дня і обсяг відверто безглуздої (паперової чи електронної) роботи порівняно з попередніми віками. Ще й сформувався нездоровий культ "власної ефективності", який підштовхує тисячі людей по хвилинах розписувати свій день та вимірювати кількість кроків і витрачених калорій на добу. Воістину, "мы современным миром будем пугать детей".
2024/10/14 03:12:40
Back to Top
HTML Embed Code: