Telegram Group Search
Холліс Дж. Міфологеми. Втілення невидимого світу. Видавництво Ростислава Бурлаки, 2024. 264 с.
ISBN 978-617-7840-84-7

Історії, розказані таємничими старцями біля стародавніх вогнищ, давали і пояснення, і заспокоєння. Життя не надто змінилося; наша залежність від пояснень і заспокоєння все ще стоїть за нашими амбіціями та постійною тугою. Більшість базових припущень наших ранніх років були настільки глибоко засвоєні, що ми ніколи не озвучували їх, а отже, ніколи не мали можливості оцінити їхню актуальність для нас зараз. А якщо вони застарілі? Незрілі? Не по суті?
У книзі «Міфологеми. Втілення невидимого світу» Джеймс Холліс показує нам спосіб, як донести до свідомості ці історії — які питання ставити і коли. А також чого нам очікувати від себе в цьому процесі. Це не та книга, яка дає швидкі відповіді; насправді наближення до власної правди іноді буває дуже болісним, проте це все є реальним — і від цього неможливо втекти.
Казакевич Г. Кельти на землях України. Археологічна, мовна та культурна спадщина. Медобори, 2010. 304 с.
ISBN 978-966-2378-03-0

У книзі на основі комплексного використання писемних, археологічних і лінгвістичних джерел висвітлюються сторінки історії України, пов'язані з давніми та сучасними кельтськими народами. Особливу увагу приділено проблемі перебування давніх кельтів на землях, що нині входять до складу України, а також визначенні їхнього впливу на культуру місцевих народів і культур. У книжці розглянуто й історичні контакти населення України та кельтських народів Західної Європи за доби середньовіччя та модерної доби.
#рецензія
"Варто додати кілька слів про природу і види насильства, що найчастіше виражаються в жіночих монастирях. Якщо відштовхуватися від загальноприйнятого поділу на фізичне, сексуальне, економічне, релігійне та морально-психологічне насильство, можна виокремити останнє як найбільш поширений вид, але дуже часто вони тісно переплітаються і комбінуються. Базові приклади: фізичне – сестрі наказують під послухом виконувати роботу, що не відповідає її фізичним даним, або ігнорують повідомлення про хворобу, внаслідок чого вона зазнає серйозної шкоди здоров’ю; сексуальне – під час сповіді чи духовної розмови священник робить двозначні натяки, вербально чи тактильно порушує кордони особи; економічне – настоятелька відмовляється давати кошти на ургентну медичну процедуру, бо вважає, що сестра має терпіти; релігійне – сестрі нав’язують переконання, що якщо вона вийде з монастиря, то неодмінно буде приреченою на вічні муки як зрадниця і до смерті не матиме щастя в особистому житті...", – йдеться у анонімній рецензії.
#рецензія

"Докашева монографія вирізняється кількома моментами: предметом дослідження (Автор вивчає протестантські есхатологічні уявлення); відсутністю методології роботи (Автор зазіхнув на «структурно-функціональний аналіз» і навіть на «екзегетику», але насправді його метод полягає лише в переказі релігійних текстів, які надаються до тлумачення як «есхатологічні»); некритичним компілятивізмом; відсутністю історичного контексту; масою необґрунтованих та історично некоректних тверджень; богословською некомпетентністю і безтурботністю у висловлюваннях; нарешті, безсистемністю, браком чіткої авторської концепції та літературної редакції: відтак маємо стилістично незграбний, компілятивний текст, надзвичайно засмічений русизмами...", - пише у рецензії Сергій Савченко
Форсайт М. Різдвяний ріг достатку. Історії, які ховаються за традиціями коляди. Харків: Фоліо, 2020. 112 с.
ISBN 978-966-03-9249-6
 
Марк Форсайт у книзі «Різдвяний ріг достатку» заглиблюється у витоки Різдва та значення, що стоять за традиціями та історіями, які ми сприймаємо як звичайні під час свят. Чи знаєте ви, чому ми приносимо мертве дерево в будинок і прикрашаємо його? Чому відлічуємо дні до Різдва з Адвентом? І чому ми відзначаємо цей день 25 грудня?
Багато людей припускає, що ці традиції є сучасними варіантами язичницьких, але цей міф насправді дотепно спростовується автором. Як каже Марк Форсайт на початку своєї книги: «Якби треба було пояснити, що таке Різдво, комусь, хто про нього ніколи не чув — скажімо, …інопланетянину — спочатку б це його, напевно, спантеличило, а потім він підірвав би всю нашу планету — щоб не ризикувати».
Анцибор Д. Під подушку чи під ялинку? Антропологічне дослідження свят. Київ: Лабораторія, 2023. 252 с.
ISBN 978-617-829-945-3
 
Кінець року неможливо уявити без прикрашання ялинок, шарудіння подарунків, запаху мандаринів, заспіву колядок, вертепної ходи, тематичного декору і відчуття дива. Ми віримо, що до нас завітає святий Миколай і залишить гостинець.
Згодом ми зберемося на Різдво — з кутею, дванадцятьма стравами й колядками: хтось на 25 грудня, а хтось на 7 січня. На Новий рік дехто чекатиме на Діда Мороза, хтось на Санту, а інші просто обміняються подарунками та привітаннями. Але для кожного це особливий період, коли підбиваємо підсумки року, намагаємося намітити цілі на наступні 365 днів.
Навколо круговерті зимових свят, окрім магічності, завжди присутні питання й історичної складової. Яких символів сповнене традиційне й сучасне українське Різдво? Чому ми чекаємо Миколая і який він має зв'язок із Сантою? Хто такий Дід Мороз і чи правда, що він — повністю продукт радянської культури?
Брат Роже. Молитися в тиші серця. Сто молитов / Пер.з фр. Я. Вестель. Київ: Дух і Літера, 2024. 112 с.
ISBN 978-617-8445-02-7
 
Ця книга побачила світ після трагічної смерті брата Роже, коли він саме завершував роботу над нею. Засновник спільноти Тезе любив виявляти свої пошуки Бога у формі коротких медитацій. Він читав їх під час полуденної молитви, яка збирає братів Спільноти та учасників зустрічей Тезе. У цій книжці їх зібрано близько сотні. Молитви прославлення чи прості прохання, прояв глибокої надії, попри сумніви чи вагання, — ці короткі тексти нагадують, що в кожному з нас живе прагнення до спілкування з Богом. Оприлюднюючи ці молитви, брат Роже хотів запросити кожного читача дозволити зростати в собі простій, довірливій вірі і відкрити для себе, як молитися в тиші серця.
Сьогодні від Колег і Друзів отримав такий прекрасний подарунок 🎁 - новітнє видання перекладів латиномовних творів вітчизняних мислителів XV- XVIII стт.

#переклади_українською
Поллак Р. Сімдесят вісім ступенів мудрості. Книга про Таро. Київ: BookChef, 2024. 464 с.
ISBN 978-617-5481-62-2
 
З часу виходу у світ першого видання книга «Сімдесят вісім ступенів мудрості» від Рейчел Поллак надихнула не одне покоління тих, хто цікавиться й практикує Таро.
Цю книгу часто називають класикою, ба навіть «Біблією таролога», адже вона містить коротку історію появи та розвитку карт, поглиблене тлумачення основних символів, розкладів, культурологічних, психологічних та міфологічних аспектів Таро.
Р. Поллак понад 40 років присвятила вивченню духовних та езотеричних традицій, викладанню та ворожінню. У своїй книзі вона детально аналізує кожну з 78 карт, а потім доступно й цікаво розповідає, як вона може допомогти в самопізнанні та пізнанні духовних чудес життя. Тому ця ґрунтовна праця буде корисною як для тих, хто лише починає цікавитися картами Таро й робить свої перші розклади, так і для досвідчених тарологів, які прагнуть поглибити свої знання.
Холліс Дж. Слідами богів. Роль міфу в сучасному житті. / Пер. І. Щепанюк. Видавництво Ростислава Бурлаки, 2024. 328 с.
ISBN 978-617-7840-89-2
 
У книзі автор аналізує міфи та їх вплив на сучасний устрій крізь призму екзистенціалізму.
Світ змінився, бо різні міфологічні системи, які колись об’єднували людей у племена, втратили свій вплив — їх замінили соціальні уявлення та політичні ідеології. Те, що міфи — а саме ті цінності й уявлення, які не одне століття допомагали людям встановлювати зв’язок з енергіями всесвіту (з богами, кажучи метафорично), зі спільнотою (сім’єю та соціумом) та самим собою, зруйнувалися, — стало причиною того, що змусило нас шукати точку опори всередині себе.
Чому людина має приймати цей виклик, а саме брати на себе відповідальність за власне життя, за формування особистого міфу і власної системи цінностей?
#рецензія
"Чи має ця книга, особливо її третя частина, універсальний, а чи лише вузькоконфесійний (греко-католицький) та виразно регіональний (західноукраїнський, галицький) характер? У перших двох частинах автор посилається на різні джерела, здебільшого універсальні, проте в ділянці проблем церковного права найчастіше на «католицькі» джерела. Щодо літургійних приписів і канонів часто вживає «Кодекс канонів Східних Католицьких Церков», виданий у Римі, який хоча й став важливим етапом у становленні власного права кожної з унійних Церков, але не був сприйнятий Православними Церквами. Є й інші подробиці, які засвідчують «греко-католицтво», хоча це жодним чином не применшує вартості й авторитетності цієї праці", - пише у рецензії Ігор Василишин.
#рецензія
"Влучним доповненням української філософської та релігієзнавчої медієвістики є третій розділ дослідження, присвячений методології богослов’я у патристичній думці та візантійській культурі. Адже саме там – базові основи ідентичності православної (ширше – східнохристиянської) думки. Тож доволі цінним є не лише її, так би мовити, «школярське» вивчення в семінаріях і богословських академіях України, а ретельне методологічне осягнення крізь призму філософської і релігієзнавчої оптики, завдяки чому вона постає не суто у вигляді структуровано розписаних «правильностей», а як живе горнило антропологічно-сотеріологічної смислової єдності. Це передбачає можливість аналізу й етичних проєкцій цієї думки, і соціальної та ментальної специфіки тих суспільств, що сформовані на домінантності в духовно-релігійній культурі патристичної і візантійської ліній тлумачення
смисложиттєвого досвіду та його колізій", – пише у рецензії Олександр Бродецький.
Пережити війну: релігійні виміри / збірник інтерв’ю; упор. і ред. У. Севастьянів. Київ: Видавництво Руслана Халікова, 2024. 120 с.
ISBN 978-617-8310-32-5
 
До книги ввійшли 10 розмов про воєнні реалії, у яких релігійні лідери діляться свідченнями про війну, описують досвід окупації й утрати, відновлення й адаптації громади до іншого життя. Це збірник інтерв’ю з представниками різних релігійних спільнот України: зі священниками УГКЦ Романом Гридковцем та Олександром Богомазом, православними священниками – отцем Дмитром Дзядевичем, отцем Андрієм Клюшевим та єпископом Борисом (Харком), головами громад юдаїзму Євгенією Ноженко та Володимиром Зеевом Ваксманом, представницею Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів в Україні Катериною Сердюк, членом релігійної організації «Свідки Єгови» Сергієм Афанасьєвим, послідовником Ґаудія-вайшнавської традиції (Харе Крішна) Артемом Полторацьким, які запрошують до роздумів про роль релігії у кризовий для суспільства час і важливість духовної стійкості та надії.
#R_W
Синій В. Людина, у якої вкрали дім. Київ, 2024. 332 с.

Ця книжка лише про перші девʼять місяців повномасштабного вторгнення Росії на територію України, про евакуацію Таврійського християнського інституту з Херсона на захід країни, про життя далеко від дому. У ній історії людей, яких автор знає особисто. Це історії стійкості й віри, взаємодопомоги та мужності посеред хаосу і невизначеності, страху та відчаю. Книжка «Людина, у якої вкрали дім» — це не тільки особисті спогади про війну, а й спроба осмислити ті виклики, перед якими опинилися українці, особливо внутрішньо переміщені. #R_W
Гербіш Н., Грицак Я. Велика різдвяна книжка. Київ: Портал, 2020. 200 с.
ISBN978-617-8386-10-8

Різдво – це надзвичайно тепле й казкове свято, що несе великий сенс для історії та культури людства. 
Ця книжка – це оригінальне дослідження того, який же відбиток залишило Різдво в масовій культурі, написане Надійкою Гербіш та Ярославом Грицаком. Тут на вас чекають цікаві дослідження Різдва впродовж різних історичних періодів, як-от у фашистській Німеччині чи в СРСР, а також  ви зможете дізнатися про всі таємниці вертепу, пізнати особливості українського різдвяного столу та довідатися, як створювався знаменитий «Щедрик»
У книзі на вас, зокрема, чекатимуть дивовижні ілюстрації, які зроблять цю книжку дивовижним подарунком на свята.
2024/12/26 07:19:56
Back to Top
HTML Embed Code: