Telegram Group Search
✙Resurgam✙
💬 Що ж, щоб на одному відтинку можна було проводити маневри — інші мають залізно триматись, а для цього наші військові як мінімум повинні мати все необхідне технічне обладнання. ⚡️ До нашої спільноти звернулись бійці 3 ОШБр, 1-го механізованого батальйону…
Видно мені не зіскочити :) Тож я свої гадання на 2025 рік, які готував 31-го грудня, вже оформив у стиль дописів каналу.

Але перед цим залишилось дозбирати вже зовсім трошки, щоб закрити збір для для бійців з 3-ї ОШБр.

На даний момент зібрано 359 907 грн з 376 800 грн.

🗒 Поточний звіт №3 надходжень на PayPal в рамках збору. Звіт №1 тут. Звіт №2 тут.

Надійшло 548$ та 250€ відповідно кошти у розмірі 23 034 грн та 10 786 грн переведені у банку.

Підтвердження переведень прикріплені до допису👆.

*Всі звіти з минулих зборів можна переглянути за #звіт.

Підтримати збір для хлопців можна за реквізитами
⤵️

❗️ЗБІР ЗАВЕРШЕНО❗️

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔗 Про наболіле в роботі деяких дипломатичних представництв України

➡️ У дипломатичних представництв є дві основних функції:

Захист інтересів українців закордоном/надання послуг (переважно це паперова робота)

Представництво та просування інтересів держави Україна (переважно це стратегічно-аналітична робота). 

Саме другий пункт характеризує "якісне" посольство/посла від "звичайного".

➡️ Скажу так. Я розумію обмеженість ресурсів і, що посольству, яке має охоплювати одночасно Кубу, Домінікану, Гондурас, Сальвадор, Нікарагуа, Венесуелу важко. Розумію, що фінанси обмежені й людей мало. І саме тому не використання  подібних моментів, про які поговоримо і є ще більш травматичними для мене.

💬 Акції з Щедриком та переклади на іспанську мову рецепта дерунів на офіційній сторінці посольства у фейсбуці це звісно все добре. Але це не те, чого зараз потребує держава для свого виживання. Держава потребує — стратегічного просування власних інтересів в пріоритетних регіонах. І Південну Америку, наскільки мені відомо, визнано одним з пріоритетів. 

Тому, коли Україна втрачає нагоду просунути власний імідж та позиціювання серед ключових партнерів регіону. Мені не приємно.

Я відзначаю, коли дипломатія, на мою думку, робить успіхи, але маю відзначати й недопрацювання.

Контекст ⤵️

Сьогодні день інавгурації президента у Венесуелі. На фоні цього були великі протести, які завершились вчора тим, що лідерку опозиції Мачадо переслідували на мотоциклах, здійснюючи постріли з автоматів по її супроводу та по ній. Зрештою вона була затримана. Після того як режим Мадуро побачив світову реакцію і реакцію венесуельців він відпустив Мачадо, щоб не робити з неї "символ революції".

➡️ Але знаєте чиєї реакції серед десятків країн не вистачало? України 🇺🇦

Всі наші ключові партнери регіону Південної Америки виступили з заявами-засудженнями. Частина країн Європи виступила, велика кількість посольств виступила. Навіть Трамп виступив з окремою заявою в якій засудив.

Щобільше, те як розвивались події не просто потребували, а вимагали нашої реакції.

А розвивались вони наступним чином, що дружній до України лідер Аргентини Мілей закликав країни світу не мовчати щодо інциденту та висловитись.

Мілей, який цінує символічні речі й з яким нам потрібно дружити, щоб мати "південний канал комунікації з Трампом", закликає до цілком простих та адекватних дій в тому числі для нас. Всі наші основні південноамериканські партнери: Уругвай, Чилі, Домінікана, Панама, і, і, висловились. Ми промовчали. Чому? Дбаємо про відносини з Мадуро? Чи я не розумію чогось? Упускаю якийсь момент?

Ми просто втрачаємо шанс, який не потребує ресурсів чи великих інших витрат для позитивного позиціювання в регіоні себе серед ключових наших партнерів Південної Америки. 

Ми хочемо, щоб всі чули нас, наші проблеми, реагували,  але ігноруємо базові речі в дипломатичній роботі, які є кроками для позитивного позиціювання.

Як мало бути?

Ці моменти як інавгурація, протести у Венесуелі, про що було відомо за місяць, у відповідальному посольстві мають бути "обведені в календарі". Посольство має моніторити ці речі, робити дайджести. Не вистачає людей. Найдіть 1-2 волонтерів для такої роботи — це не так важко насправді. 

➡️ І коли таке відбувається, що відбулось вчора, то навіть з урахуванням різниці часових поясів, наше місцеве посольство мало б трубити на "червону Nokia N72" київського МЗС. Якщо не відповіли. Надіслати опис та аргументацію необхідності дії, а паралельно посольство мало б взяти на себе відповідальність та оперативно написати про "Неприпустимість і ля-ля..."  тегнувши Мілея, основних наших партнерів регіону, які засудили. 

Такі речі дрібні, але ці речі, які формують імідж країни в регіоні.

Для мене проблема в тому, що якщо закрити назву певних посольств України на їх соціальних сторінках, то інколи візуально не відрізнити від діяльності якогось Будинку культури.

Сьогодні посольства мають виконувати в першу чергу аналітично-стратегічні функції.

❗️ Сьогодні інавгурація й буде багато насилля. Сподіваюсь цей момент ми хоч не пропустимо.

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
✙Resurgam✙
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🗒 Дайджест міжнародних подій

🇻🇪 Венесуела

➡️ У день інавгурації режим Мадуро закрив повітряний і наземний простір з усіма країнами. Опозиційний кандидат Гонсалес Уррутія попри обіцянки таки не штурмував кордон та не повернувся у Венесуелу. Хоч і перебуває поруч в Домінікані, закликаючи військових та правоохоронців не виконувати накази нелегітимного Мадуро, оскільки сам Гонсалес повернеться як обраний президент. 

Попри те, що Мадуро узурповано втримує владу, венесуельська опозиція теж набрала певних можливостей. 

Є тепер 3 великі проблеми для Мадуро:

➡️ 1) Режим повністю ізольований на континенті, навіть давній союзник Мадуро — адміністрація Лули да Сільви в Бразилії, засудили дії диктатора (нагадаю, що до цього саме Бразилія заблокувала вступ Венесуели у БРІКС під час саміту в Казані). Єдиний союзник з десятка країн на континенті це лише диктатура в Нікарагуа. 

➡️ 2) Венесуельська опозиція привернула увагу Трампа, той вже висловився на підтримку опозиції. Тож візит Гонсалеса Уррутії у США був вдалий.

➡️ 3) Цікаво інше, саме від учора в західних медіа почали актуалізовувати деталі про провалену операцію «Гідеон» 2020 року — спроба США ліквідувати Мадуро.

Американські спецслужби відхрестились від місії назвавши її «приватною ініціативою» охоронної фірми та кількох «зелених беретів», але вчора у мережу виклали деталі судових процесів, де один з організаторів операції, американський спецпризначенець звинувачував ФБР та ЦРУ у тому, що вони перешкоджали операції попри те, що адміністрація Трампа підтримувала таємну місію.

➡️ І, як не дивно, в США підвищили винагороду за спробу затримати чи надати інформацію, яка допоможе затримати Мадуро до 25 млн$. Це максимально можливий рівень винагороди за законодавством США для «нових мисливців за головами». 

Загалом дуже схоже, що венесуельська опозиція не бажає ризикувати надмірно і вичікує інавгурації Трампа як потенційного чинника, який би міг актуалізувати «Гідеон 2.0».

🇸🇰 Словаччина

Можливо будете бачити заяву президента Словаччини Пеллегріні, що він не поїде у Київ через «газову кризу». Не варто сприймати це як щиру підтримку позиції Фіцо. Тут все складніше. 

➡️ Це суто електоральний мотив, який підтверджує, що словацький урядовий політикум «зважує дострокові вибори». 

Всі економічні проблеми для уряду Фіцо будуть пов’язувати в першу чергу з партією SMER і самим Фіцо. Саме невдоволення виборців діяльністю Фіцо Пеллегріні й хоче конвертувати у підтримку пропрезидентської партії Hlas.

➡️ Тому іміджево Пеллегріні має бути «близьким до позицій Фіцо», але попри все він дає певні сигнали європейській та українській стороні, що «все змінно»:

➡️ По-перше, у заяві Пеллегріні є поміркований тон «поки це недоречно». «Поки».

➡️ По-друге,  в Україну їдуть представники партії Hlas та Прогресивна Словаччина (ПС). Нагадаю, що це дві конкурентні партії. Україну відвідають «гласівські заколотники», про яких ми вже з вами говорили не раз і які раніше в знак солідарності обіцяли, що приїдуть до Києва. 

Так ось. У словацькому інфополі доволі активно існує думка, а Данко прямо звинувачує, що так звані «гласівські заколотники» безпосередньо керуються президентом Пеллегріні, щоб підготувати підґрунтя для створення «пропрезидентської більшості», зменшення впливу Фіцо та усунення партії Данко від уряду.

➡️ До Києва вирушить голова словацького парламентського комітету з європейських справ Ян Ференчак (Hlas). Крім Ференчака, до складу делегації мають увійти заступник голови комітету Беата Юрік (ПС) та члени парламенту  Шалітрош та Самуель Мігаль (Hlas). 

3 депутати від партії президента Пеллегріні та 1 від опозиційної ПС.

⛳️ Офіційна ціль візиту теж не менш цікава:

🗣 «Візит має бути присвячений інтеграції України до міжнародних структур. Вони також обговорять, як Словаччина може стати партнером України у переговорах щодо вступу», — повідомив голова комітету Ференчак.

Тож тут саме той випадок, коли треба «слідкувати за руками Пеллегріні», щоб зрозуміти контексти.

P.S. Фіцо підтвердив, що був у В’єтнамі. Це до минулих розмов на цю тему і поїздку Орбана в Індію.

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇩🇪 Трохи соціології по німецьких виборах:

З неприємного: рейтинг АфД трохи зріс на фоні різних подій від терактів в Німеччині до втручань Маска, але це зростання не критичне і навіть не відновило позиції в рейтингу до рівня 2023 року.

З приємного: Сара Вагенкнехт, на яку розраховували в якості "торпеди" промосковських наративів, може взагалі не потрапити в парламент, бо в неї стабільне падіння рейтингу 6 місяців підряд і складає зараз 4-4.5% від 10-11% що були.

Загалом із цікавого:

Зелені відновлюють позиції у рейтингах .

План "Вільних демократів", щоб залишитися у Бундестазі, про який ми з Вами говорили, може спрацювати. Партія трохи додала, але ще не проходить в парламент.

За поточних результатів є чотири ймовірні коаліції:

🛑1. ХДС/ХСС + СДПН — не дуже хоче Мерц таку коаліцію.

🛑2. ХДС/ХСС + Зелені — не дуже хочуть баварські союзники Мерца з ХСС.

🛑3. ХДС/ХСС+СДПН+Зелені — широка коаліція "Кенія". 

🛑4. Якщо Вільні демократи подолають бар'єр у 5%, то може бути 4-й варіант ХДС/ХСС+Зелені+ Вільні демократи.

🇺🇦 Для нас найкращий варіант 2. Гарний — 4. Помірно гарний — 3. Найгірший, але краще ніж є зараз — 1.

🔗 Хабек (Зелені) та Мерц (ХДС/ХСС) мають найбільшу підтримку серед  виборців як найбільш бажаний новий канцлер, по 27%.

🔗 Шольц і Вайдель майже вдвічі менше: 14% та 15% відповідно.

• 7/10 виборців партії Мерца "не можуть допустити коаліції з АфД".

• 9/10 виборців з партій Шольца та Хабека проти будь-яких союзів з АфД.

Тому для всіх традиційних партій Німеччини навіть допустити тему "співпраці з АфД на федеральному рівні" рівнозначно політичному самогубству.

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
✙Resurgam✙
🔗 Про наболіле в роботі деяких дипломатичних представництв України… ➡️ У дипломатичних представництв є дві основних функції: • Захист інтересів українців закордоном/надання послуг (переважно це паперова робота) • Представництво та просування інтересів…
💬 Ну хоч так.

Андрій Сибіга🗣: «Україна приєднується до позиції ЄС. Так звана "інавгурація" Ніколаса Мадуро була фікцією. Вибір венесуельського народу був вкрадений. Ми продовжуватимемо підтримувати народ Венесуели й наполягатимемо на дотриманні його громадянських прав і свобод».

➡️ Добре, що ритуал виконав безпосередньо міністр МЗС і саме у Твіттері у загальний тред заяв світових лідерів.

Погано, на мій суб’єктивний смак, те що заява проти Мадуро настільки політкоректна, мʼякша ніж зараз наші заяви щодо Орбана чи Фіцо. 

Якщо займаємо жорстку позицію щодо других попри те, що ті можуть насолити набагато більше, то в чому проблема щодо першого. Ризиків від реакції Мадуро значно менше. 

➡️ Хоча, опонуючи сам собі, ймовірно, МЗС розглядає ризик, що занадто примітивний Мадуро у разі доведення його до певного емоційного рівня, може відправити якусь кількість живої сили на підтримку московії. Тільки це є раціональним пояснення обережності заяв та прикриттям себе «позицією ЄС» та явно публікації заяви з певним багом по швидкості «щоб бути не першими».

P.S. Цікаво як у Твіттері оперативно працюють англомовні боти під постом міністра. 

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🗣Оцінка можливостей ВКС РФ:

Після тривалої перерви ми повернулись до роботи та починаємо новий цикл статей «Авіація Росії — загроза НАТО».

⚠️В першій частині ми розглянемо Су-24: кількість, можливості, бойове застосування в Україні, оцінимо втрати:

Читати статтю:

https://www.vishchun.com/post/aviatsiia-rosii-zahroza-nato-su-24-vykorystannia-vtraty-mozhlyvosti
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
На московії збанкрутувала одна з найбільших державних IT-компаній

🗣 «Одна з ключових московських державних IT-компаній, яка за останні 10 років отримала мільярди рублів з бюджету (примітка: сотні мільярдів) на найбільші проєкти з цифровізації економіки, стала банкрутом», — повідомляє The Moscow Times.

➡️ Із заявою до суду про власну фінансову неспроможність звернулося ТОВ «Національний центр інформатизації» (НЦІ) — дочірня структура держкорпорації «Ростех», що отримала статус «єдиного центру компетенції у сфері цифрових технологій».

💬 Це компанія, яка займалася IT-обслуговуванням чемпіонату світу з футболу 2018 року, розвивала і підтримувала державні інформаційні системи ЕГІСЗ і ДВС ОМС у рамках «цифрової охорони здоров'я», обслуговувала IT-системи Пенсійного фонду, а також розробляла все програмне забезпечення для «Пошти московії», «Росатому» та загальнодержавну систему «Безпечне місто», яка включає обслуговування десятка тисяч камер для стеження за громадянами. Компанія зіткнулась з фінансовими проблемами ще у 2023 році.

МНС, яке замовило в НЦІ проведення НДДКР (науково-дослідні та дослідницько-конструкторські роботи) за системою «Безпечне місто», відмовилося приймати п'ятий етап робіт і звернулося до Слідчого комітету, звинувативши компанію в шахрайстві на 670 млн рублів. Оплачувати контракт відомство також відмовилося.

Чи це початок того, про що ми думаємо?

➡️Перша дивна річ — що компанія, яка має знакове ім’я, виключні ліцензії та монополію від держави, не може сплатити 670 млн рублів. Це великі кошти, але не настільки великі, щоб призвести до банкрутства суб’єкта з оборотом в сотні мільярдів (для цього є «інші менш імениті компанії»). Отже, або в цього суб’єкта дійсно «більше немає коштів», або причина в іншому.

➡️ Другий момент, що це «дочки» Чемезова, який вив про «критичність стану», щоб тиснути на Набіуліну. 

Що це може бути?

Подумавши та переговоривши з кількома людьми, прийшов до висновку, що може бути 3 варіанти:

▶️Перший варіант. Звичайне відмивання коштів та корупція через схему банкрутства підприємства, щоб далі вийти з-під відповідальності за виведені чи нецільово використані кошти. За цю теорію виступає те, що це компанії «з орбіти Чемезова» і подібних історій з відмиванням коштів більш ніж достатньо. 

Наприклад, тогорічне банкрутство «Центрального наукового-дослідницького інституту економіки, інформатики та систем управління», який займався «импортозамещением» західних операційних систем. Інститут витратив мільярди, нічого не зробив і зрештою технічно збанкрутував. 

Проти цього варіанту є те, що банкрутувати таку «імениту компанію», яка є фактично монополістом, є недоречним, бо для цього є менші «дочки-субпідрядниці». 

▶️ Другий варіант. Перекидання відповідальності за відмиті кошти з МНС московії на Ростех і навпаки. Якщо коротко, то домовились на якомусь рівні «відмити кошти», але щось пішло не так. Що Ростех, що МНС намагаються перекинути відповідальність, оскільки очевидно, що 670 млн рублів це лише вершечок айсберга. Тому люди з орбіти Чемезова, фактом банкрутства іменитого підприємства, яке відбувається ніби через «претензії МНС», хочуть привернути увагу «старшого» до проблеми, щоб далі негатив впав на дії керівництва МНС, які ніби доводять ситуацію до такого розголосу. 

Проти цього варіанту є аргументи, що історія з банкрутством тягнеться з 2023 року і якщо не привернули увагу до цього часу, то якось вкрай надмірно оптимістично сподіватись, що це спрацює, коли вже мова доходить фактично до кінцевої стадії банкрутства топдержпідприємства.

▶️ Третій варіант — це перші ластівки з того, що всі ми очікуємо, і це перші реальні «великі банкрутства» в технологічному секторі, який є найбільш вразливим до перекосів економіки.

«Корупція», «кланові війни» чи «системна криза» — будь-який з трьох варіантів позитивний для нас, але хочеться, щоб це був саме «третій варіант».

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
✙Resurgam✙
Мій пункт з економічного блоку думок на 2025 рік. 

➡️ Сьогодні ж шість країн ЄС (Данія, Латвія, Литва, Фінляндія, Швеція, Естонія) направили офіційний запит до виконавчого органу ЄС з ініціативою розпочати процес розгляду зниження стелі цін на московську нафту з 60$, яка діє зараз.

➡️ Країни закликали ініціювати в ЄС, а згодом і на рівні G7, обговорення щодо зниження встановленої раніше ціни. Оскільки це зменшить можливість московії отримувати доходи та вже не спричинить ринкового шоку.

Хоч я й хотів би поставити галочку, але поки зарано, бо під пунктом «відбудеться спроба знизити поріг цін на московську нафту з 60$», я хоч і не казав, що це має бути обов’язково «успішна спроба», але під самою «спробою» мав на увазі, що вона відбудеться на рівні обговорення з залученням країн G-7. 

➡️ Тому рух у правильному напрямку вже є, але цей пункт буде прийнятий моїм внутрішнім оцінювачем лише тоді, коли справа дійде до обговорення на рівні G7.

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
💬 Одна з тем, яка чомусь не відстежується в нашому інформаційному просторі, — це стан здоров'я Урсули фон дер Ляєн.

Наскільки відомо, вона госпіталізована у стані важкої пневмонії. Цей факт намагались максимально приховати.

Для нас це дуже неприємна ситуація з трьох причин:

▶️ 1.  Зараз ЄС має певний функціональний ступор (наприклад, навіть в рамках минулого допису про зниження порогу ціни на нафту), бо тільки-но всі призначення були узгоджені, затверджені й почали роботу, як виникає ситуація «обезголовлення» однієї з ключових виконавчих структур ЄС. Тепер, на жаль, Урсула відома своїм централізованим стилем контролю за процесами, що ще більше погіршує ситуацію керованості.

▶️ 2. Я з нетерпінням чекав, коли в ЄС усі розсядуться по своїх стільцях-призначеннях, щоб Урсула ф-д Ляєн почала лобіювати багато гарних для нас процесів. Але тепер поки це на паузі.

▶️ 3. Будемо сподіватись, що нічого з нею не трапиться, бо тоді це буде виняткова ситуація для ЄС.  Хоч і є прописані посадові алгоритми в подібних обставинах, враховуючи які зараз політичні перипетії в ЄС, то це все одно викличе хаос. Але, думаю, до цього не дійде.

➡️ Тому можна лише побажати Урсулі фон дер Ляєн швидкого одужання, адже вона зараз дійсно вкрай потрібна на своєму місці як персонально нам, так і в цілому ЄС.

Наче вона зараз перейшла з лікарні на лікування у себе вдома, що свідчить про покращення ситуації. Але важка форма пневмонії для людини в її віці, очевидно, ще потребуватиме часу на відновлення.

Сподіваюсь, це відновлення не буде занадто далеким від дати інавгурації Трампа.

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇸🇰 Делегований у москву від Фіцо на перемовини Данко, схоже, провалив своє завдання. Путін вимагає занадто багато. 

➡️ Тому Фіцо готовий капітулювати у ряді рішень, щоб провести "гібридну домовленість" з нами. 

❗️ Але тепер у жодному разі не треба послаблювати створений нами тиск. 

Дотискати Фіцо та не вестись на "обіцянки". Життєздатність уряду Фіцо у кілька місяців, якщо ми не будемо послаблювати власну позицію.

Про це завтра на каналі, буде дуже цікаво, оскільки в нас з’явився не тільки козир зламати Фіцо, але до пари й Орбана.

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/01/14 03:54:23
Back to Top
HTML Embed Code: