Telegram Group Search
До речі, додам, чому я толератно ставлюсь до ініціатив, які вирішили запуститись на грантовій основі. USAID, ПРООН, усілякі регіональні програми розвитку (від того ж ЄС, зокрема) - існують в Україні тривалий час. Вірогідність, що програма ось так от різко припиниться, була вкрай мала. З цими програмами співпрацюють не підлітки і студенти - а люди з великим стажем роботи, сама держава, можна сказати. Якщо подивитись на багато заходів, організованих за підтримки Міністерств - там теж буде внизу написано, що реалізовано за сприяння USAID. Тобто це була ініціатива, котру вважали надійною.

Наступне - у нас війна і низкий рівень доходів у людей на базовому рівні. "Середня" зарплата витягується за рахунок обласних центрів (або дуже розвинених локальних центрів) та Києва (якщо статистика групує типу "середня зп по Україні", без відокремлення областей і населених пунктів з особливим статусом). Дуже багато крутих ідей впирається у відсутність грошів. Співпраця з бізнесом для забезпечення фінансової основи - це дуже слушна думка, але з власних спостережень, у малих населених пунктах бізнес почав приходити і розвиватися ПІСЛЯ того, як туди прийшли грантові проекти, бо в людей з'явились кошти, а відповідно - попит на нові типи товарів та послуг.

Гранти дозволяють продемонструвати свою ідею та отримати на неї кошти тут і зараз, а не через 10 років. У нас дуже багато людей не мають власного житла, живуть в орендованих квартирах чи гуртожитках. В основному - це і є молодь, котра генерує ідеї проектів. Якщо немає якогось зовнішнього фінансування - то перед людьми стоїть вибір: накопичувати на дуже добрий соціальний проект, чи накопичувати щоб мати що поїсти і де пожити. І накопичувати на житло таки має більше сенсу, бо поки накопичиш на проект - він може втратити актуальність.

Соціальні проекти взагалі дуже складно вивести на профіт. Часто вони просто жеруть кошти і всьо. Грантодавцям немає фінансової вигоди від них, але такі проекти все одно могли реалізовуватись тому, що надавачі коштів теж мають різні цілі. Так, це може вас здивувати, але є багаті люди, котрі виділяють частину статків виключно з благодійною метою, бо їм хочеться зробити комусь щось добре.

Однак, якщо проект планується як довгостроковий, то залишати його чисто на грантах - не слід. Тож ті проекти, які з'явились років 10 тому і досі не диверсифікували надходження - викликають у мене здивування. Коли подається грантова заявка, то там вказується, як планується зробити проект сталим. Чи зможе він функціонувати без подальших зовнішніх надходжень і якщо так, то через скільки часу. Проекти, котрим 1-3 роки насправді ще не могли вибудувати такі зв'язки, щоб окупитись і стати на самофінансування. За такий період навіть бізнес не окупляється повною мірою. Мені здається, що замінити гранти зв'язками з локальним українським бізнесом, теж не вдалося б, оскільки бізнес сам перебуває в скрутному становищі і не здатен відвалювати величезні суми на зп людям, з чиєї ж, власне, зп сам виживав.

Альтернативи? Ну я бачу напрямок взаємодії з бізнесом для розвитку у напрямку опанування зовнішніх ринків (із залишенням умовних центральних офісів в Україні). Вихід на зовнішні ринки - це залучення більшої кількості капіталу, і можливість виділити більшу суму на українські проекти в Україні та за кордоном. Інша справа, що це потребує дійсно значного залучення зусиль і роботи над людським капіталом, щоб він був на зовнішньому ринку конкурентоспроможним, але при цьому не звалював просто на закордони.

Чи це реально? Ну залежить особисто від кожної людини. В теорії - можливо. На практиці - можливо. Однак, працює на людському бажанні, а не на законодавстві та вказівках суб'єктів владних повноважень
Водночас із призупиненням фінансування - проводиться перевірка проектів, на які витрачались кошти. Вони повинні відповідати указам Трампа.

🔸Є у нас, наприклад, Проект енергетичної безпеки (ESP), в рамках якого USAID надавала фінансування на будівництво розподіленої генерації, децентралізацію енергосистеми, розвиток ВДЕ, забезпечення тепла, газу тощо. Виходить, щонайменше - частково, ця програма не відповідає указам Трампа, отже досить ймовірно, що фінансування її буде скорочено або припинено. Загальний бюджет цеї програми мав бути 85 млн USD.

🔸Мала бути ще одна ініціатива, спрямована на зміцнення систем фізичної реабілітації в Україні - Rehab4U. Для чого? Підвищення доступу до реабілітаційних послуг та допоміжних технологій, а також сприяння інклюзії та участі людей з інвалідністю в житті громад та відбудові країни. Було виділено 13 млн USD. Погодьмося, сума дуже значна, якщо намагатись перевести її на фінансування бізнесом.

🔸Ще один проект - Конкурентоспроможна економіка України. Міністерство економіки України описувало його як ініціативу, спрямовану на підвищення кваліфікації та перепідготовку фахівців відповідно до потреб ринку. Цей проект мав допомогти молоді, ветеранам, людям з інвалідністю та ВПО реалізувати свій потенціал на ринку праці, надаючи їм необхідні навички для затребуваних професій. Ініціатива спрямована на зміцнення партнерства між приватним сектором і навчальними закладами професійно-технічної освіти, надання стимулів приватному сектору з метою створення ними нових робочих місць та забезпечення шукачів роботи необхідними навичками для працевлаштування в перспективних галузях економіки. Бюджет - 230 тис. USD до 30.06.2025. В рамках цієї ж ініціативи відбувалось сприяння малому та середньому бізнесу.

Це тільки частина проектів, які, однак, вірогідно, можуть залишитись без нормального фінансування і через 90 днів, бо підпадають під визначення "зелена енергетика, інклюзія, різноманітність" (принаймні, вони так класифіковані самою USAID). На мій погляд, ці суми не дуже реально покласти на бізнес або держбюджет.
Ось приклад, до речі. Не виконуються угоди з постачання генераторів у прикордонній області, зоні, що вважається територією можливих бойових дій
🇺🇦Битва під Крутами

🔹Щорічно, за традицією ще з часів УНР, 29 січня, відзначається день пам'яті героїв битви під Крутами, яка мала місце бути цього ж дня 107 років тому.

🔻Командування Української Республіки, не очікувавши наступу на Крути, не змогло підготувати гарнізон. П'ять сотень виснажених українських вояків, більшість з яких були студентами, вступили в нерівний бій із 4-тисячним підрозділом російської красної гвардії. Героїчна оборона закінчилась організованим відступом, під час якого вояки зруйнували за собою колії та мости.

🔻Ці події змусили більшовиків зупинити свій наступ аж на чотири дні. Під час цього періоду, УНР підписала Берестейський мирний договір — Україна отримала визнання на міжнародній арені. Знакова подія в історії молодої української держави.

🔻Безстрашний героїзм наших захисників тоді показав, що не дивлячись на всі проблеми, міжусобиці та страхи, українці піднімали багнети та зупиняли ворога власними тілами заради ідеї, заради своїх рідних. Заради нас із вами.

🔸Через століття ж, ми знову стали свідками сучасної "битви під Крутами". Необільшовицька орда йшла вбивати та ґвалтувати, проте українці, подібно до героїчних предків, дали достойну відсіч. Цього разу, маючи сталу державу та готові до спротиву збройні сили, в росіян не було шансів.

🔹Пам'ятайте про минуле, та про сьогодення. Пам'ятайте героїв, що віддали своє життя за нас із вами. Допомагайте героям, що ще живі, адже в цьому наша сила — в єдності.

Слава Україні!
Раптом вам було цікаво, чи адмінша забула за опитувалку по волонтерці. Ні, не забула. Мені не зовсім подобалось, як воно виходило шматками, які ще й губились за кілька дописів одне від одного. Планую на вихідних навалити контенту і чисто дати час його прочитати (бо нас уже просять поширити більше опитувалок)
Отож, що ми маємо далі по опитувалці (я потім організую в єдиний допис посилання на всі шматки, тому якщо ви не читали/пропустили/не побачили, буде змога зорієнтуватись)

1. Людям загалом байдуже, яка сума збору. 77.3% респондентів не мають преференцій, а тих, хто обирає донатити на малі або на великі збори – практично порівну.

2. 86.8% - не мають преференцій щодо мети збору. Тобто, байдуже чи це на авто, чи на тепловізори, чи на медичку, чи на дрони тощо. В принципі – це резонно. У нас бували навіть збори на одяг, коли підрозділ сильно постраждав і все погоріло. Щоправда, з середини 23 року кількість таких запитів і зборів, як здається – зменшилась (якщо вони не зникли зовсім). Іноді справді є проблема не зовсім раціонального використання волонтерського ресурсу, наприклад, коли військових не забезпечують тим, що мала б видати держава, а вони самі – бояться попросити про це командирів. На жаль, не всюди є добра комунікація всередині підрозділу. У даному випадку, саме до сфери відповідальності волонтерів належить налагодити контакт і розбиратись. В ідеалі мати контакт з рядовим і з керівним складом підрозділу, а не лише з одною людиною.

3. 80.6% - нормально ставляться до маленьких донатів. Це однозначно добрий показник, але ще раз нагадаємо, що маленьких донатів не існує.

4. Більшість респондентів вважають основною мотивацією те, що збір проводиться для близької людини або в ньому беруть участь добрі знайомі. Це корелює з тим, що найбільша довіра саме до зборів, поширених довіреними джерелами.

❗️АЛЕ❗️

Не слід перетворювати «я не доначу малознайомим» або «у мене зі знайомих ніхто не долучається, тому я не довіряю» на відмовку. Розширюйте своє коло знайомств, взаємодійте з більшою кількістю людей. Вам написав раніше не знайомий особисто волонтер? Ну значить тепер буде особисто знайомий. Дізнайтесь більше, розпитайте: волонтери, яким справді небайдуже не будуть вас затикати і просити задавати поменше питань. Навпаки, вам все розкажуть, покажуть, пояснять, порадіють що ви є.

5. Розіграші та цікаві події (лекторії, ярмарки, тренінги, концерти тощо) є мотиватором донатити для 56.7% респондентів. Дехто ставиться до такого негативно, адже допомога армії не має перетворюватись на шоу чи стимулюватись особистими вигодами. Тут є складна моральна дилема: не кожен волонтер має гроші, щоб купити умовний екофлоу і розіграти серед своєї аудиторії за донати на купівлю машини для підрозділу. Відтак, волонтери з малими фінансовими можливостями програють конкуренцію. З іншого боку, якщо розіграші допомагають закрити збір швидше – то навіщо відмовлятись від них?

6. Опцію «підписка на підрозділ» яка передбачає можливість просто періодично списувати з вашої картки фіксовану суму на потреби конкретного підрозділу – вважають зручною 68,5% респондентів. Ця опція справді зручна, АЛЕ не варто робити її замінником стандартних донатів. Потреби можуть змінюватись, потреби є у багатьох підрозділів, трапляються також непередбачувані випадки, тож найкраще комбінувати стандартні диверсифіковані донати на різні збори зі стабільною підпискою на підрозділ. Це, звісно, зменшить вільний ресурс на стандартні донати, але 5-10-50 грн це все ще дуже добрий внесок.
Щодо труднощів для волонтерів:

1. Так, справді було відмічено зниження швидкості закриття зборів. Чи вже таке бувало? Так. Після сплеску волонтерської активності у 2014-2016 році (якраз от десь за 2 -2,5 роки) активність населення почала доволі серйозно спадати і в проміжку десь так з 2018 по кінець 2021 року зборів практично не було і вони закривались переважно дуже локальними групами людей. Здавалось, що все стихає, договорнячкі, шашличкі і все у нас буде супер. Зараз маємо схожу невизначеність, бо інфополе тоне в повідомленнях про домовленості всіх з усіма, котрі от неодмінно ще 22 січня призвели нас до миру (а ми просто не помітили, угу). Плюс є трошки у людей розчарування+апатія через купу різних проблем, що уже піднакопились. Це і повідомлення про те, що бували шахрайські збори, і про те, що десь волонтери зібрали грошів, а бус помічений на балансі ТЦК, і що держава у нас погана, і міжнародна спільнота нас душить замість допомогти, і податки зросли і все що не робиться, все в нас погано.

🔺Що робити в даному випадку? Продовжувати. Шукаємо способи взаємодії з потенційними донатерами, експериментуємо, думаємо, але головне – не зупиняємось. Волонтерка – це не задача, яку ти виконуєш і спочиваєш на лаврах, це – спосіб життя, який ти обираєш і далі працюєш над собою, адаптуєшся, щоб могти займатись цим необмежену кількість років «стільки, скільки буде потрібно».

2. 30.3% у нас вказали, що мали негативний досвід взаємодії з іншими волонтерами. На жаль, так, буває, мали досвід. Головне, якщо такий досвід повторюється кілька разів - не забиватись думкою, що всі волонтери злі. Дивимось пораду до пункту 1.

3. 28.7% мали негативний досвід взаємодії з державою. Дивно, що цей показник менший попереднього. На жаль, якщо держава схоче прикопатись – вона прикопається.

🔺Що можна зробити для зменшення ризиків? Зареєструватись офіційно волонтером, відкрити волонтерський рахунок, вивчити, що з ним можна, а що – не можна робити. В ідеалі мати ще й посвідчення волонтерів. На запити офіційних органів – відповідати, надавати підтвердження. У разі, якщо вам пишуть «з банку», навіть якщо повідомлення виглядає ніби від офіційного бота – перевіряти шляхом дзвінка в банк за номерами, вказаними на сайті банку. Додам вам посилання на те, яка є схема шахрайства.

4. 48.5% мали негативний досвід з цивільними. У нас демократія, цивільні – хаотичні і їх дуже багато. Щоб досягти цілі мусимо все ж максимально взаємодіяти. Значна проблема в тому, що волонтери – теж люди і під певним тиском вони ламаються, може здаватись, що все зайшло в тупик, але тут з варіантів виходів онлі психологічна стійкість, онлі хардкор.
Способи поширення зборів.

Відомі і популярні:

1. Поширення на власному каналі – 58.3%
2. Поширення в особисті повідомлення – 38.8%
3. Розіграші – 34%
4. Запрошення на дружні банки – 28.2%
5. Благодійні події – 14.6%

Якщо вам здалося, що тут виходить більше 100%, то вам не здалося, просто це було питання з кількома варіантами відповіді.

Що можна додати?

Спілкування.
💠Приходите на події інших людей, спілкуєтесь з ними, розповідаєте про себе, про свій збір, шукаєте точки взаємодії
💠Згадуєте свої збори та ініціативи в особистому спілкуванні з новими людьми
💠Здобуваєте нові навички, контакти, можете навіть фактично добитись того, щоб самим стати лекторами.

Люди все ж таки часто від вас очікують, що ви будете якось корисні, зможете дати щось потрібне. І це тримається чисто на силі волі. Далі ви обираєте щось робити або не робити.
До речі, адмін тут вірші пише.

Як сподобається, то підпишіться , будь ласка:)
Forwarded from Дек'a'Dance
Відгреміли останні акорди
Нот мінорних залишився смак
Зупинились вони у ротонді
Вже і їх чується брак

Божевільним галасом люті,
Втім, з надією... в краще, в серцях
Що пірнало до самій їх суті,
І читалось в юних мерцях

Не воліє серце миритись,
Тим, мільярдами згублених душ
По Землі вони покотились, -
По губленим стежкам, чимдуж

Розіп'ятий колись - зідригнеться,
Як торкнеться Землі, що пливе
Наш погляд навіки зімкнеться -
Вже ніколи назад не піде
Побачила шматок відео, де Такер Карлсон каже, що з України йде надзвичайно велика кількість божевілля.
Думаю: так, а мінуси будуть?
Forwarded from ЧВК Б.О.М.Ж🫡
Здравствуйте, помогите пожалуйста, просто крик о помощи. Хозяин собаки - парень с передка пропал без вести,его жена хочет усыпить собаку. Даль до недели для того чтобы найти ему дом. Это кобель ему три года. К людям и детям не агрессивен, очень дружелюбный,знает команды, кошек не любит,гоняет.

Собака находится в Краматорске, нужно пристроить !
Не можно так з хорошими песами, може хтось зможе взяти
✙splendoris ⁣ △pparent⁣✙
Photo
Попередньо песа прилаштували
А ми нагадуєм донатити на Айдар!

Все ще потребуємо ваших донатів на ремонт машини для наших Захисників з 4-ї роти Айдару

Загальна сума 150к

Реквізити:

Картка: 4441 1111 2982 1025

Банка: https://send.monobank.ua/jar/47tybYpcUF
Forwarded from Zelenskiy / Official
Сьогодні хороший день для всіх нас. Ми повертаємо з російського полону 150 наших захисників. Це солдати, сержанти, офіцери. Воїни Військово-Морських сил, які потрапили в полон у Маріуполі та Запорізькій області, Повітряних сил, військові Десантно-штурмових та Сухопутних військ, нацгвардійці, прикордонники, тероборонівці, а також поліцейський. Всі вони з різних напрямків фронту, але їх об’єднує спільне: вони боролися за Україну.

Деякі з хлопців перебували в полоні понад два роки. І сьогодні для них та їхніх рідних – день, що важить більше за роки очікування. Це справжнє щастя – бачити їх удома, живих, вільних.

Дякую всім, хто працює заради повернення наших людей. Дякую партнерам, зокрема ОАЕ, і тим, хто підтримує нас на цьому шляху.
Працюємо, щоб повернути всіх.

🇺🇦 🇺🇦 🇺🇦
2025/02/05 22:04:26
Back to Top
HTML Embed Code: