Telegram Group Search
АЗОВ.Супровід розпочинає свою діяльність!

В Україні набула чинності постанова про створення служб супроводу для підрозділів Сил оборони.

Ми створюємо нову структуру у складі 12-ої бригади «Азов» НГУ, яка вдосконалюватиме отриманий досвід. Вона є частиною медичної служби підрозділу.

◽️Наша мета – розбудова системи, що орієнтується на підтримку бійців на всіх етапах лікування та реабілітації. Вона також сприятиме скорішому поверненню азовців в стрій або до цивільного життя.

◽️Наше основне завдання – надавати азовцям та їхнім сім’ям підтримку за наступними напрямками:

• Супровід на всіх етапах лікування та реабілітації;
• Надання кваліфікованої психологічної підтримки;
• Сприяння соціалізації та реадаптації для повернення до цивільного життя;
• Допомога у професійному розвитку і працевлаштуванні;
• Супровід родин під час процесу поховання та меморіалізації загиблих героїв.

Ми не зупинимось на згаданій діяльності і вже зараз працюємо над розширенням можливостей АЗОВ.Супроводу. Тож у наступних постах ми познайомимо вас із відділами, які будуть займатися відповідними напрямками роботи.

Поширюйте цей пост, слідкуйте за нами і підтримуйте нашу діяльність. Разом ми допоможемо азовцям відновитися і повернутися до здорового життя.
Що таке служба «АЗОВ.Супровід» і чи варте це питання публічного скандалу? Єдиний офіційний коментар.

Нещодавно в Україні набула чинності постанова про створення служб супроводу для підрозділів Сил оборони.

Взірцем для змін стала патронатна служба «Янголи Азову», яка вела свою діяльність з 2014 року і займалася реабілітацією поранених бійців підрозділу.

Внесок «Янголів Азову» є і буде неоціненним. Вони не просто створили структуру, яка допомагала бійцям спершу ОЗСП «Азов», а потім 12-ій бригаді спеціального призначення «Азов» НГУ та 3-ій окремій штурмовій бригаді ЗСУ, а і впровадили якісні зміни в усі структури Сил оборони – за їхнім прикладом подібні служби незабаром будуть впроваджені в інші бригади Сил оборони України.

Керівниця «Янголів Азову», неодноразово повторювала в інтервʼю, що дуже рада нововведенням, взірцем яких стала її структура, та готова допомагати їхньому впровадженню в інші бригади.

❗️Оскільки «Янголи Азову» не є структурною складовою 12-ої бригади спеціального призначення «Азов» НГУ, а офіційно перебувають на службі в іншій бригаді, ми маємо необхідність створити службу супроводу в структурі підрозділу, згідно з постановою, де знаходитимуться військовослужбовці НГУ.

Ми щиро здивовані публічній реакції «Янголів Азову», оскільки ця ініціатива була запроваджена активістами їхньої служби.

На даний момент «АЗОВ.Супровід» знаходиться на стадії створення, служба не приховувала своєї діяльності на жодному етапі розвитку. Команда та керівниця «Янголів Азову» були проінформовані про створення, а більше того, пропонували свою допомогу на етапі становлення нової служби.

«АЗОВ.Супровід» розпочали свою діяльність поступово, із допомоги та реабілітації повернених полонених солдат-строковиків з обміну 24 серпня, що ніяк не пересікалось з інтересами патронатної служби «Янголи Азову». Також служба супроводу була залучена для допомоги військовослужбовцям бригади, які повернулись з полону 13-го та 14-го вересня. Відповідно, для залучення необхідних коштів і звітування про свою роботу, служба оголосила про своє існування офіційно. Тобто ні про який колапс і хаос мова не йшла.

Ми переконані, що в подібних питаннях немає місця конкуренції та публічним скандалам.

Умови диктують не окремі люди, а жорстокі реалії війни - полон, інтенсивність бойових дій та безперервне знаходження на лінії фронту. Бажаємо «Янголам Азову», а також всім новоствореним структурам, які готові допомагати армії, успіху і масштабування.

Дякуємо всім тим, хто холодно і розсудливо поставився до ситуації, не перекручуючи факти та не спричиняючи черговий медійний скандал.

Попереду багато роботи.
«Автограф війни». Або простіше – контузія. Такі неформальні назви має легка черепно-мозкова травма.

Більшість військовослужбовців перенесли хоча б одну контузію за час служби. Через неї бійці стикаються з мігренью, порушенням слуху і зору, безсонням, панічними атаками, проблемами з пам’яттю і концентрацією.

Не дивлячись на поширеність проблеми, військовослужбовці та їхні родини погано обізнані в питаннях лікування контузії. Про неї мало говорять і вона залишається невидимим «автографом війни», який військовий несе з собою все життя.

Виникає багато спекуляцій та недоказових методів лікування. Міфи вкорінюються в свідомість та не дають можливості обрати якісне лікування.

Ми розпочинаємо серію тематичних публікацій про лікування легкої черепно-мозкової травми. У першій частині розвінчуємо найпопулярніший міф – «контузію треба прокапати».
Перша місія: супровід бійців, звільнених з полону 24 серпня.

24 серпня, у День Незалежності України, на рідну землю були повернуті солдати-строковики в/ч 3057. Із допомоги та реабілітації цих військовослужбовців «Супровід» і розпочав свою діяльність.

Команда служби має великий досвід спілкування з військовослужбовцями, які пройшли полон. Всі вони індивідуальні, їхні потреби відрізняються в залежності від наявних поранень та отриманого досвіду. Але ми все ж відзначили кілька загальних моментів:

▪️Хлопці відразу пішли на контакт, хотіли читати українські книжки, питали про музику, політичні зміни. Але, в першу чергу, їх цікавила ситуація на фронті.

▪️Пріоритетом для нас стало забезпечення психологічного комфорту та першочергових потреб звільнених бійців. Спостерігати за тим, як військовослужбовець наново відкриває себе, міцнішає тілом та духом – це безцінний досвід.

▪️З кожним днем реабілітації бійці виявляли все більше бажання продовжити нести службу, розвиватись у війську або у цивільному житті. Також вони чекають на повернення кожного, хто до сих пір знаходиться в полоні.

Кожен військовослужбовець самостійно обирає для себе шлях після реабілітації. Наше головне завдання: зробити максимально комфортними усі можливі варіанти вибору, який зробить боєць.

Поширюйте цей пост, слідкуйте за нами і підтримуйте нашу діяльність. Разом ми допоможемо азовцям відновитися і повернутися до здорового життя.

Фото: Костянтин і Влада Ліберови
2024/10/14 21:16:37
Back to Top
HTML Embed Code: