group-telegram.com/piano119/857
Last Update:
130 років Борису Лятошинському!
Лятошинського складно вловити в рамки певних стилістик. Він присутній і вислизає з протилежностей музичних напрямів — проноситься від пізнього романтизму до експресіонізму, майстерно поєднує традиційні та модерністські техніки, збагачені архаїкою і фольклором, пише просто і складно. Лятошинський звідусіль бере те, що потрібно йому, віддає данину джерелам, але не залишається в їхньому полоні. Його стиль дуже впізнаваний.
Ранній Лятошинський більше схилявся в бік модернізму, тонкого і ліричного, але після низки акцій по боротьбі з "формалізмом", які пройшлися радянським чиновницьким катком практично по усьому живому, що було на той момент було в музиці (та й взагалі), він почав писати більш традиційно.
Втім, вибір технік письма тут не важливий — Лятошинський вмів сказати що хотів, використовуючи будь-які.
Великий симфоніст! Він вражаюче поєднує міць і силу, що легко і вільно розгортаються в масштабі його полотен, з найтоншими градаціями величезного спектра відтінків і почуттів.
Лятошинський був видатним педагогом, і щоб тут сильно не розповсюджуватися, достатньо просто перелічити деяких його учнів: Сильвестров, Грабовський, Годзяцький, Загорцев, Станкович, Соловкін, Крутіков.
Починаючи з 60-х ці музиканти писали складну структуралістську авангардну музику, заборонену в СРСР. Лятошинському така музика була не надто близька, проте він не тільки не перешкоджав і допомагав, а й прикривав наскільки міг, ризикуючи, напевно, ще більше за своїх учнів, а саме — за всіх.
Існує тип композиторів, яких досить повно можна схарактеризувати одним словом — класик. Ось Лятошинський такий. Живий.
* * *
Лятошинський-Гала — концертний марафон до 125-річчя. 5 годин головних камерних творів композитора.
Bouquet Kyiv Stage, куратор — Євген Громов.
https://www.facebook.com/share/p/18afAy5zui/
BY piano 119
Share with your friend now:
group-telegram.com/piano119/857