group-telegram.com/resurgammmm/3246
Last Update:
Я вже наводив декілька цитат іранських провладних політологів, які зазначають, що московія не сприймає іран «як рівного», а сам іран не має дозволяти так із собою поводитись. Тоді такі заяви виникли на тлі того, що москва, нехтуючи інтересами ірану у Вірменії, намагалась зачепитись/зберегти «під контролем» ділянку вірмено-іранського кордону.
Москва відмовилась включити цей пункт через різні причини. Натомість іран відмовлявся включати ряд пунктів, які бажала москва. Схоже, мова йшла про більш масштабне постачання зброї, на що не готовий йти іран.
Далі політична напруженість посилилась між московією та іраном від подій в Сирії. Подій, які повністю підірвали «пояс стримування». «Пояс стримування» — це іранський концепт, який базується на тому, що Ізраїль має бути оточений проіранськими проксі: від Сирії, Лівану, С.Газа до єменських хуситів.
Командувач іранських військ бригадний генерал Бехруз Есбаті прямо звинуватив московію у втраті Сирії.
Альтернатива – це ядерна зброя, але іран не має достатньо технологій і тому покладався виключно на допомогу московії.
Московія ж, схоже, незадоволена ходом підготовки договору, спершу почала гальмувати «ядерну допомогу» ірану. А з приходом Трампа, який фактично об’явив політику «нульової толерантності» до ірану, москва, ймовірно, заморозила цю допомогу взагалі з метою уникнути прямого зіткнення інтересів з Трампом, поки не буде певної визначеності.
Тож в момент, коли іран у найбільш вразливій позиції – московія фактично кидає свого союзника. Тегеран спробував знайти альтернативу в північній кореї, але наскільки ця альтернатива буде реальною — постає питання. Положення ірану погіршує той факт, що Нетаньяху більше не відчуватиме тиску з боку США.
Стагнуюча економіка. Енергетична криза. Втрата впливу. Тому іран потребує грошей. Багато грошей. Найбільш швидкий спосіб для ірану отримати кошти – це продаж енергоресурсів. Останні санкції потенційно звільнять азійські ринки від частини московської нафти. Цим користується в першу чергу Саудівська Аравія, але й іран, за певними повідомленнями, нарощує експорт. Зменшення представленості московської нафти на азійському ринку (особливо китайському) – є прихованим інтересом ірану.
Тож станом на сьогодні склався ідеальний спектр певної напруженості між іраном та московією в різних площинах, що посилює можливість різного роду спроб «відколоти» іран від московії та позбавити її ряду техніко-військових можливостей.
• Розрив союзницьких відносин з москвою (умова ЄС)
• Замороження ядерної програми (умова США)
Resurgam ➰ Приєднуйся