Telegram Group Search
Наслідки нічного удару по складах РФ з північнокорейськими боєприпасами: «Схеми» публікують супутникові знімки

На знімках з супутника Sentinel-2 за 21 вересня, що доступні на платформі EO Browser, і які є у розпорядженні «Схем» (Радіо Свобода), видні наслідки нічної атаки на російський склад боєприпасів - там триває пожежа. Цей військовий обʼєкт розташований на північ від селища Кам’яний Тихорецького району, що у Краснодарському краї Росії.

На супутниковому знімку також видно, що пожежа триває і біля військового аеродрому міста Тихорецьк, який знаходиться неподалік від складу боєприпасів.

На мапі OpenStreetMap ці склади позначені, як військова частина №57229-41. У російських відкритих джерелах є згадки про приналежність цього підрозділу до центру матеріально-технічного забезпечення Південного військового округу РФ.

Згідно з дослідженням вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), цей склад також називають 719-ю базою артилерійських боєприпасів. У лютому 2024 року, в CSIS повідомили, що за останній рік на цій базі спостерігається підвищена активність й помітне її збільшення. Згідно з доповіддю аналітиків CSIS, у жовтні 2023 року Білий дім підтвердив, що саме ця російська база — основна у РФ для зберігання північнокорейських боєприпасів.

В ніч на 21 вересня, російські медіа повідомили про вибухи поблизу однієї з військових частин у Тихорецькому районі. Пізніше губернатор Краснодарського краю заявив, що унаслідок пожежі детонували вибухонебезпечні предмети.

На відео з місця події, які ширяться соцмережами, видно клуби диму.

У Генеральному штабі ЗСУ підтвердили удар по арсеналу у Тихорецьку та заявили про знищення понад 2 тисяч тонн боєприпасів, зокрема й з Північної Кореї. В повідомленні Генштаб зауважує, що цей склад «входить в трійку найбільших баз зберігання боєприпасів та є одним з ключових у логістичній системі російських військ».
«Список 31», розслідування проєктів Радіо Свобода «Схем» і «Ти як?», про викрадення дітей з окупованих Росією територій, увійшло до фіналу британського журналістського конкурсу Асоціації міжнародного мовлення (AIB).

Матеріал потрапив до категорії «Національні питання», де змагається за відзнаку з сімома іншими фіналістами, як британський Channel 4 та бельгійський VRT.

У розслідуванні «Список 31» журналісти Радіо Свобода встановили особи дітей, яких незаконно депортували до Росії з окупованих територій Донецької області, відстежили маршрут, за яким їх вивозили, та назвали організаторів, відповідальних за це.
Схеми
Столичний поліцейський живе у двоповерховій квартирі тещі на 220 квадратів, яка офіційно за життя заробила всього 100 гривень Мова про заступника начальника Головного управління Національної поліції Києва Тараса Полієнка. У березні 2022 року він переїхав…
Після розслідування «Схем» про столичного високопосадового поліцейського у Нацполіції почали службову перевірку

Йдеться про заступника начальника Головного управління Національної поліції Києва Тараса Полієнка. Як розповіли в розслідуванні журналісти «Схем», він проживає з родиною у дворівневій квартирі у столичному ЖК площею 220 квадратних метрів, що належить його тещі, яка з 1998 року офіційно заробила 100 гривень, а у 2014 році вийшла на пенсію.

Як повідомили «Схемам» у департаменті комунікацій Нацполіції, «за результатами службового розслідування матеріали будуть скеровані до відповідних антикорупційних органів».
Мінʼюст подав позов про конфіскацію «Миргородської», «Моршинської», «Альфа Страхування» та інших українських активів в російських олігархів Михайла Фрідмана, Петра Авена та Андрія Косогова

Позов ґрунтується, зокрема, на знахідках з розслідування «Схем» про підтримку компаніями Фрідмана російської війни проти України, повідомила журналістів проєкту заступниця міністра юстиції України Інна Богатих.

Раніше «Схеми» (Радіо Свобода) розповідали як російська компанія «АльфаСтрахование», яка належить Михайлу Фрідману, надає Росгвардії послуги зі страхування службового транспорту, в тому числі тих військових частин, які беруть безпосередню участь у повномасштабній війні проти України та підтримують російський режим на окупованих територіях.

Тоді ж розслідувачі встановили, що інша російська компанія Фрідмана – X5 Retail Group – під час повномасштабного вторгнення продовжує співпрацювати з військово-промисловим комплексом Росії, а саме – з підприємством «Военторг» Міноборони РФ, яке забезпечує російських військових формою та продуктами харчування.
Апеляція підтримала Портнова у справі проти керівниці бюро Радіо Свобода Наталки Седлецької

Київський апеляційний суд став на бік проросійського діяча Андрія Портнова і відмовив у задоволенні скарги керівниці київського бюро Радіо Свобода та проєкту журналістських розслідувань «Схеми» Наталії Седлецької. В цій справі Портнов захищає свою честь, гідність та репутацію, які нібито зазнали шкоди через пост Седлецької в день підпалу авто «Схем».

Апеляційна інстанція залишила у силі рішення Печерського суду на користь Портнова. Рішення про це 25 вересня оголосила трійка суддів Анатолій Стрижеус, Любов Поливач та Олена Шкоріна.

У дописі, через який Портнов позвався до суду, Седлецька згадала про його негативне ставлення до редакції, зокрема, про те, що він оприлюднив особисті дані водія з адресою його проживання та номерними знаками зрештою спаленого автомобіля, а напередодні підпалу публічно погрожував «учбово-виховними заходами» редакції розслідувачів.

При цьому, журналістка в пості вказала, що це лише факти, а версій, хто міг підпалити авто «Схем», може бути багато - бо у розслідувальної редакції чимало впливових недоброзичливців.

Медіаюристи, які захищають Седлецьку в цьому процесі вважають, що такі позови і рішення суддів - це загроза свободі слова, оскільки спричиняють «охолоджувальний ефект» на журналістів та медіа.

Наразі повний текст судового рішення із аргументацією ще не оприлюднений.

Після оприлюднення, захист Наталії Седлецької подаватиме касацію на рішення Київського апеляційного суду на користь Андрія Портнова до Верховного суду.

При цьому, через чотири року після підпалу авто «Схем» правоохоронці так і не встановили замовників злочину.
Ватажку угруповання «ДНР» Пушиліну та його прибічникам оголосили підозри у депортації дітей після розслідування Радіо Свобода

В Офісі генерального прокурора України повідомили про підозри лідеру угруповання «ДНР» Денису Пушиліну та його підлеглим – «фахівчиням з прав дітей» Елеонорі Федоренко та Світлані Майбороді – у «порушенні законів і звичаїв війни», «вчиненим за попередньою змовою групою осіб». За це передбачено до 12 років позбавлення волі.

Підставою, зокрема, стали викриття фільму Радіо Свобода про вивезення українських дітей з окупованих територій до Росії.

У фільмі-розслідуванні «Список 31», опублікованому у червні 2023 року, журналісти проєктів Радіо Свобода «Схеми» і «Ти як?» встановили особи дітей, яких незаконно депортували до Росії з окупованої частини Донецької області, відстежили маршрут, за яким їх вивозили, та назвали організаторів, відповідальних за це. Зокрема – Пушиліна, Федоренко та Майбороду, серед інших.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Схеми
💰Ось так виглядають викинуті з вікна пів мільйона доларів.

Фото «Схеми» отримали від джерел в правоохоронних органах.
Наслідки удару ЗСУ по найбільшій у Криму нафтобазі – «Схеми» публікують супутникові знімки

На знімках з супутника Planet Labs за 8 жовтня, які є у розпорядженні журналістів «Схем» (Радіо Свобода), видно клуби диму на території нафтобази у Феодосії, місті на березі Чорного моря в окупованому Росією Криму.

У Генштабі ЗСУ визнали «успішний удар» ракетних військ та назвали цей морський нафтовий термінал «найбільшим у Криму за обсягами перевалки нафтопродуктів, які використовувалися, зокрема і для забезпечення потреб окупаційної армії РФ».

На супутникових знімках, зокрема, видно, що станом на 11:44 за Київським часом масштабна пожежа на нафтобазі триває.

У ніч на 7 жовтня у Феодосії лунали вибухи. Радник підконтрольного РФ голови Криму Олег Крючков заявляв про займання на нафтобазі. Окупаційна влада Феодосії повідомляла про евакуацію понад тисячі мешканців міста.
«Тобі за це нічого не буде»: як спецслужби РФ свідомо вербують дітей для підпалів авто ЗСУ та будівель ТЦК

Роблять це в межах дезінформаційної кампанії Росії, метою якої є показати, що в Україні нібито існує активне підпілля, що в такий спосіб виступає проти загальної мобілізації.

Українських дітей вербують за допомогою мережі пов’язаних між собою ботів та каналів у телеграмі, де пропонують за підпали «швидкі гроші», встановили журналісти Радіо Свобода – ньюзруму та розслідувального відділу «Схеми».

Журналісти проаналізували дані щодо десятків підпалів військових авто підлітками по всій Україні та безпосередньо поспілкувались з неповнолітніми паліями, затриманими працівниками СБУ та Нацполіції. А також провели власний експеримент – залегендовано поспілкувались з «кураторами», щоб з’ясувати, як організована схема вербування.

У переписках з «кураторами» журналістам вдалося пересвідчитися, що вік потенційних виконавців для замовників не має значення. Навпаки, тих, кому немає 18, активно заохочують до співпраці, переконуючи, що за це «нічого не буде».

За підпал авто замовники пропонують від кількох сотень доларів до кількох тисяч. Гроші надсилають на криптогаманці або звичайні українські картки. Втім, як розповіли журналістам підлітки-палії, часто «куратори» надсилають лише частину суми, або взагалі залишають виконавців без оплати.

Хто стоїть за вербуванням українських підлітків та що загрожує виконавцям – у новому матеріалі
Схеми
«Сьогодні інша тема»: генпрокурор Костін не захотів відповідати на запитання про свого колишнього заступника Вербицького 11 вересня у Києві відбулась ​​конференція United for Justice. Accountability for the Attacks against Civilian Objects, за участі генпрокурора…
Вербицький більше не прокурор: Костін звільнив ексзаступника з правоохоронного органу за власним бажанням

Про це генпрокурор Костін розповів в інтерв’ю Суспільному. Нагадаємо, Дмитра Вербицького звільнили з посади заступника генпрокурора після розслідування «Схем», але той залишався у статусі прокурора.

Також генеральний прокурор повідомив, що службове розслідування відносно Вербицького завершене, а його результати передали до НАБУ. Втім, що виявила ця перевірка – Костін не розповів.

Дмитро Вербицький – фігурант двох розслідувань «Схем». У першому журналісти розповіли про те, що Вербицький оселився в таунхаусі у котеджному містечку «Коник» у Києві, який придбав його племінник за довіреністю для одеського бізнесмена в шість разів дешевше від ринкової вартості. Після цього, НАБУ розпочало кримінальне провадження щодо можливого незаконного збагачення Вербицького.

У
другому розслідуванні «Схеми» розповіли про дівчину Вербицького Христину Ільницьку, яка у 2024 році стала власницею нового Porsche і 3-поверхового котеджу в тому ж «Конику», загальна вартість яких складає щонайменше 52 мільйони гривень – хоча її сукупний дохід, прозвітований перед державою за останнє десятиліття, склав трохи більше ніж 360 тисяч гривень.
Депутатка Розенблат не задекларувала майна та доходів у Дубаї на 1 мільйон доларів

Депутатка Житомирської міськради та сестра головного фігуранта «бурштинової справи» Олена Розенблат протягом 5 років не декларувала елітну нерухомість в Обʼєднаних Арабських Еміратах на 600 тисяч доларів та дохід від оренди та продажу житла на 359 тисяч доларів – сукупно це 959 тисяч доларів або 27 мільйонів гривень за курсом, актуальним на час фінансових операцій.

«Схеми» виявили це завдяки витоку даних з дубайських державних реєстрів – #DubaiUnlocked.

Олена Розенблат – сестра екснардепа від партії «Блок Петра Порошенка» Борислава Розенблата. Він – фігурант кримінального провадження, у межах якого його обвинувачують у зловживанні впливом та отриманні хабарів на 280 тисяч доларів за сприяння іноземній компанії у видобутку бурштину в Україні.

Джерело «Схем», знайоме з матеріалами справи, на умовах анонімності повідомило, що під час накладання арештів на його майно Борислав Розенблат використовував свою сестру Олену для приховування активів – переписував на неї свої об’єкти нерухомості та компанії. Сам Розенблат усі обвинувачення на свою адресу відкинув.

Детально про незадекларовану дубайську нерухомість та доходи депутатки на 1 мільйон доларів – у новому матеріалі «Схем»
2024/10/11 04:06:46
Back to Top
HTML Embed Code: