Telegram Group Search
#актуальне
Дорогі друзі, нагадуємо вам про календар від Софійського братства на 2025 рік, який ми створили за двома стилями – новоюліанським (новим) та юліанським (старим)!

Щоб запустити його у друк нам потрібно оплатити 1000 примірників, зараз зібрано на оплату лише 295 календарів. Хто забув замовити – напишіть нам прямо зараз!

Багато людей звернулось до нас з проханням придбати один або декілька примірників, тому ми вирішили надати таку можливість всім бажаючим!

Одже,

Роздрібна ціна календаря – 95 грн.
Оптова ціна (від 20 шт.) – 64 грн.

Для замовлення пишіть у Телеграм: +38(066)6465603 – @kituna75

Вже скоро Різвяні свята та Новий Рік, а календар від Софійського братства стане чудовим подарунком, тому поспішайте!
#цитата_дня
«Наших братів запитали: "За яким стилем ви служите?". І для них це "новий стиль" і "старий стиль". І коли ми перейшли на стиль, яким живе держава, то ми не відчули ніякої втрати від цього, але ми зберегли нашу добру прихильність і до тих, і до інших».

Преподобний Софроній Сахаров, Афонський і Есекський
#актуальне #люди_братства
Виступ Юрія Чорноморця на Міжнародній науково-практичній конференції «Державно-конфесійні відносини в Україні: стан та виклики»

«Тема моєї доповіді – «Умови досягнення єдності православних в Україні сьогодні». Найперша умова, яку я висунув би – це чесність. Тому що ми бачимо з боку двох юрисдикцій, які на сьогодні існують, відсутність чесності…»

Слухати: https://youtu.be/QDuPaVnmVTo?si=6PxkV8mGQaEQb8Uw

Читати: https://sofiyske-bratstvo.org/vystup-yuriya-chornomorczya-na-konferencziyi-derzhavno-konfesijni-vidnosyny-v-ukrayini-stan-ta-vyklyky/
#анонс #JustPeace2024 #CEC
"Нехай тече правосуддя, як вода, і справедливість – як потік, що не вичерпується" (Амос 5:24)

9–11 грудня 2024 року у Варшаві відбудеться знаковий міжцерковний захід – Європейська консультація щодо справедливого миру, яку організовує Конференція Європейських Церков. На заході буде презентоване Софійське братство.

Основні теми заходу:

- Від справедливої війни до справедливого миру
- Російська війна проти України як виклик справедливому миру
- Право на захист і право на самозахист
- Інструменталізація та використання релігії як зброї під час війни
- Перетворення учнівства: утвердження людської гідності та життя в достатку
- Справедливий мир та права людини

Доповідачами будуть:

- Митрополит Епіфаній, Православна Церква України
- Протоієрей Андрій Дудченко, Православна Церква України
- Професор Сергій Бортник, Українська Православна Церква
- Докторка Лідія Лозова, Православна Церква України, Софійське братство
- Численні лідери та представники Європейських Церков – Римо-католицької, Української греко-католицької, Лютеранської та інших Протестантських Церков, доктора та професори богословʼя.

Одним з модераторів буде професор Андрій Смирнов (Православна Церква України, НУ Острозька Академія, Софійське братство).
Хоча може виникнути відчуття, що Наталія «зісковзує» у месіанство та вчительство, але зауваження слушні і описана проблема, на жаль, існує. З цим терміново потрібно щось робити.

Про Україну та екуменічний рух

Так сталося, що мені часто доводиться в екуменічному русі виступати від імені українців — і для цього доводиться жертвувати власною білоруською повісткою та її просуванням на екуменічному рівні.

І це доводилося робити з низки причин:

- Саме навколо ситуації з війною в Україні розгортається суперечлива дискусія в екуменічному русі, і на цю тему постійно просуваються наративи російської пропаганди, яким доводиться протидіяти. Білоруська тема в екуменічному русі майже не присутня, тому в її межах і протидіяти особливо нічому.

- Моральна відповідальність перед українцями, які страждають від війни, в сторону яких летять ракети, зокрема й з території Білорусі, як це було ще нещодавно. Тут є момент відмови від власного заради ближнього.

- Гола необхідність: українці недостатньо представлені на екуменічній арені, працюють у цьому напрямку погано і слабо, бракує компетенцій, не відправляють достатньо адекватних і підготовлених людей на екуменічні заходи, людей, які могли б виступати по темі, відповідально, зрозуміло і не скочуючись до дешевих маніпуляцій, говорити й просувати ідеї. Це важка праця, яка вимагає компетенцій, яка вимагає не лише брати, але й давати, не лише прагнути бути зрозумілими, але й розуміти, вимагає розуміння дискурсів і їх специфіки. Ну і як мінімум треба говорити англійською.

Українські церкви на це поклали великий болт, у них є питання важливіші, ніж екуменічний рух. Вони беруться за справу в останній момент і діють не проактивно, а реактивно та поспіхом, на рівні «і так сойдьот». Тому доводиться брати все у свої руки. Бо якщо не я, то, на жаль, більше нікому.

Нещодавно побачила, як в якомусь українському пабліку мене критикували й обговорювали, мовляв, «а з якого дива ці білоруси просувають українську повістку». Ну так, я б із радістю передала це українцям, але щось охочих небагато безкоштовно працювати й витрачати своє життя, емоції, сили на цю справу.

Від тих українців, з якими ми працюємо разом у екуменічному напрямку, я отримала вдячність і визнання сповна й продовжую отримувати. Хто працював зі мною, знає, яких зусиль це іноді коштує. Я особливо не чекаю подяки, але хоча б припиніть кидатися в мене лайном. Повірте, якщо мене деморалізувати дурною критикою на кшталт «вонючі жалюгідні білоруси», українське питання від цього тільки постраждає, а не покращиться.

- Коли про щось говорить людина, як би трохи зі сторони, це додаткова перевага, а не мінус для спільної справи. Союзники, які володіють матеріалом, — це потрібні люди.

- І, нарешті, мені доводиться брати на себе дуже важкий емоційний труд взаємодії з росіянами, пацифістами та іншими людьми, з якими українцям самим важко або навіть нестерпно спілкуватися. Або ж спілкування з якими може серйозно пошкодити їхній репутації всередині України.

Знову ж таки, я не скаржуся. Я прошу трішки розуміння та підтримки, що ґрунтується на цьому розумінні, від прямих бенефіціарів моєї діяльності. Не заради сатисфакції, а заради справи.

Якщо ви українці-християни і згодні, ставте ♥️.
Якщо ви українці-християни і не згодні, ставте 💩.

Усі інші — ставте, що хочете.

Наталія Василевич

Лайки та реакції ставити тут
#цитата_дня
«Грецьке слово "покаяння" (metanoia) перекладається як "зміна розуму" – не тільки жаль за минулим, а фундаментальна зміна світогляду, новий погляд на себе, на інших та на Бога – "велике розуміння", словами з книги Єрмія "Пастир". Велике розуміння, але не обов'язково емоційна криза. Покаяння – це не лише напад розкаяння та смутку, а навернення, наближення нашого життя до Святої Трійці.

Як і "зміна розуму", навернення, наближення, покаяння є позитивним, а не негативним. Як зазначав св. Іоанн Лествичник: "Покаяння – це плід надії та заперечення відчаю". Це не пригніченість, а пристрасне очікування; не безвихідь, а віднайдення шляху. Це не ненависть до себе, а утвердження істинного "я", створеного за подобою Божою. Покаятись – це дивитися не вниз на власні недоліки, а вверх на Господню любов; не назад із докором самому собі, а вперед із вірою. Слід бачити не те, чого мені не вдалося досягти, а те, ким з милості Христа я ще можу стати».

Митрополит Калліст Уер
Дорогі друзі, відділ Софійського братства з міжконфесійного діалогу повідомляє, що цього тижня буде проходити четвертий баптистсько-православний колоквіум «За життя світу: баптисти та православні до спільного свідчення», який відбудеться в Екуменічному інституті Гаффінгтона при Грецькій православній школі теології Геленського коледжу Святого Хреста у Бостоні з вівторка по середу, 10-11 грудня. Темою обговорення є соціальне вчення та духовність у двох традиціях. Захід очолюватиме доктор Галлахер Брендон та доктор Елізабет Ньюман із Університету Дьюка, приймає отець Джон Хриссавгіс з Екуменічного інституту Гаффінгтона.

Захід транслюватиметься в прямому ефірі та буде записаний.

Екуменічний діалог – у час, коли світ стає дедалі більш політично абсурдним, із зростанням секуляризму в Європі, що все більше віддаляється від своїх релігійних коренів, і із заглибленням православного християнства в себе настільки, що це майже задушує його як єдність, видно з дедалі більшої фрагментації, – є надзвичайно важливим для життя Церкви і для добра суспільства, яке потребує моральних інтуїцій релігії для процвітання. Є сподівання, що цей діалог сприятиме кращому взаєморозумінню і крокам до того, щоб християни ставали дедалі більш єдиними через обговорення, як і чому ми взаємодіємо із суспільством, вчились одне в одного й зростали в любові.

Посилання на зум та програма заходу тут:
https://huffingtoninstitute.hchc.edu/event/baptist-orthodox-colloquium/
#JustPeace2024 #CEC
У Варшаві розпочалась Європейська консультація щодо справедливого миру, організована Конференцією Європейських Церков.

Виступ пані Катерини Пекріду, керівниці Програми з теології та досліджень.

«Я дякую Богові за цю зустріч, за те, що вона стала можливою, і особливо за те, що наші церковні лідери й доповідачі з України змогли благополучно сюди дістатися. У квітні 2022 року, через два місяці після російського вторгнення в Україну, керівництво Конференції європейських церков (КЄЦ) ухвалило рішення розробити програму, яка б відповідала важкій ситуації.

Як послідовники Христа ми продовжуємо вірити, що закінчення війни і тривалий, справедливий мир для України можливі. Ми продовжуємо вірити, тому що наша надія – Христос, розіп’ятий і воскреслий, як це демонструє цей прекрасний образ».

Докладніше: https://sofiyske-bratstvo.org/u-varshavi-rozpochalas-yevropejska-konsultacziya-shhodo-spravedlyvogo-myru-organizovana-konferencziyeyu-yevropejskyh-czerkov/
Запрошуємо до перегляду розмови з відомим грецьким православним богословом Пантелісом Калаїдзідісом про його книгу "Православ'я і політична теорія"

У цій праці автор розкриває фундаментальне покликання християнської спільноти – служіння (дияконію) та перетворення суспільства й світу. Калаїдзідіс переконливо доводить, що роль Церкви полягає не в утвердженні політичної влади, а в свідченні про нову реальність та захисті людської гідності.

Особливу увагу автор приділяє публічній ролі Церкви, яка має втілювати христоцентричний етос та бути голосом на захист "іншого" – знедолених, слабких та жертв історії. Книга пропонує свіжий погляд на місце православних християн у сучасному світі.

Пантеліс Калаїдзідіс – директор Волоської академії богословських досліджень та член Виконавчого комітету Європейської академії релігії. Доктор Калаїдзідіс також брав участь у проєкті "Православ'я і права людини" Центру православних досліджень Фордгемського університету (2019-2023).

https://youtu.be/sz9_MP1QSe0?si=eIDtKV-7VbpO31H3
#цитата_дня
«Потрібно, щоб ми, богослови, відкрили очі, звільнилися від упереджень і особистих конфліктів і поглянули вглиб і широчінь цього великого Таїнства [Євхаристії]. Там ми знайдемо все наше богослов'я не лише в умі та розумі, але й у досвіді. Цей досвід не буде індивідуальною справою, як у інших богословських традиціях, а стане спілкуванням душ і тіл, участю в Бозі та всьому творінні».

Митрополит Пергамський Іоанн Зізіулас
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
#люди_братства
Протодиякон Олександр Тарасенко з Софійського братства у Львові презентував свій авторський твір «З нами Бог»

«Сердечно дякую Галицькому Академічному камерному хору (худ. керівник - нар. арт. України Василь Яциняк) за чудово підготовлену програму концерту-презентації «Різдвяний зошит Олександра Тарасенка»! Особлива моя вдячність головному диригенту хору - моєму учневі Притулі Богдану, який готував програму і блискуче її продиригував! Дякую також за можливість диригувати в цьому важливому для мене концерті премʼрою твору «З нами Бог». Бажаю артистам хору, керівникам і всім вашим родинам щасливого Різдва і Нового року!»
#JustPeace2024 #CEC
Виступ Митрополита Епіфанія на конференції “Європейська консультація зі справедливого миру” у Варшаві

«Понад тисячу днів триває повномасштабна гібридна агресія Росії проти України. І одним з визначних її аспектів є інструменталізація кремлівською диктатурою російської релігійної спільноти, залучення як самої РПЦ, так і її союзників у всьому світі для схвалення і богословського виправдання війни.

Всі ми є свідками того, що не лише Московська патріархія та її глава Кирил Гундяєв публічно проголошують російську агресію «священною війною». До виправдання війни долучені всі основні релігійні центри Росії, через які кремлівська тиранія, як це вже було в роки «холодної війни», прагне впливати на позицію і рішення Церков у світі, на рішення міжнародних і екуменічних організацій, зокрема таких, як Всесвітня Рада Церков».

Докладніше: https://sofiyske-bratstvo.org/vystup-mytropolyta-epifaniya-na-konferencziyi-yevropejska-konsultacziya-zi-spravedlyvogo-myru-u-varshavi/
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#JustPeace2024 #CEC
Після доповіді митрополита Епіфанія особливо цікавими були питання та відповіді

Зокрема, предстоятель ПЦУ назвав митрополита Онуфрія "братом у Христі" та висловив переконливе бажання перегорнути сторінку образ і протистоянь.

Варто зазначити, що під час обговорення перекладачем виступала представниця Софійського братства та керівниця його Відділу міжконфесійного діалогу пані Лідія Лозова. Її доповідь на заході запланована на завтра.

UPD. На відео відповідь на питання Наталі Василевич, яке звучало так:

«Це дуже важливо, що ви говорите про діалог і виявляєте свою прихильність до діалогу. І я хочу запитати: коли ви звертаєтеся до митрополита Онуфрія, то звертаєтеся до нього як до кого — як до брата, з яким хочете примиритися, чи як до загрози для України, як до ворога, над яким потрібно здобути перемогу?»
#Біблія #церква
«Як і вічно древня і вічно нова краса візантійської ікони чи григоріанського хоралу, розмірені ритми Псалмів та вражаюча краса Біблії постійно піддаються загрозі виявитися самодостатніми. Сама знайомість Біблії протягом стількох століть здатна згладжувати її гострі кути та затушовувати її головне призначення, яке полягає не лише у заспокоєнні збентежених, а й у збентеженні заспокоєних, і зокрема тих заспокоєних, що слухають її у стінах церкви».

Ярослав Пелікан
#події #люди_братства
Протоієрей Володимир Вакін взяв участь у міжнародній конференції: «Криза в глобальному православ’ї»

Ректор ВПБА та член Софійського братства протоієрей Володимир Вакін взяв участь у міжнародній конференції: «Криза в глобальному православ’ї», який відбувся в Седертельє, Швеція, 9 – 10 грудня 2024 року. Форум організовано Фондом Святого Ігнатія, Sankt Ignatios College та Екуменічним інститутом Хаффінгтона.

У своїй доповіді на тему: «Local orthodox churches and divisions in the Ukrainian orthodoxy» о. Володимир зазначив, що сьогодні в Україні відбувається військове протистояння не лише двох сусідніх держав, росії та України, а й зіткнення світоглядних цивілізаційних цінностей.

Докладніше: https://sofiyske-bratstvo.org/protoiyerej-volodymyr-vakin-vzyav-uchast-u-mizhnarodnij-konferencziyi-kryza-v-globalnomu-pravoslavyi/
#JustPeace2024 #CEC
Доповідь Лідії Лозової на конференції “Європейська консультація зі справедливого миру”

Права людини і справедливий мир для України: церковна перспектива

«Моя доповідь стосується теми пав людини і справедливого миру не з юридичної, а з церковної точки зору. Що в Церкві сприяє чи заважає сприйняттю прав людини і, відповідно, встановленню та підтримці справедливого миру, який забезпечується дотриманням цих прав? І як ситуація в Церкві стосовно цього питання впливає на дотримання прав людини і справедливого миру в суспільстві поза Церквою? Звичайно, бекграундом для моєї доповіді є війна Росії проти України сьогодні».

Докладніше: https://sofiyske-bratstvo.org/dopovid-lidiyi-lozovoyi-konferencziyi-yevropejska-konsultacziya-zi-spravedlyvogo-myru/
ZOiS: “Війна та релігія: погляди зсередини «російської» церкви України”

«Цей звіт зосереджується на перспективах рядових членів УПЦ щодо суспільного несхвалення їхньої церкви. На основі якісних інтерв’ю, проведених із священниками та парафіянами у дев’яти парафіях у 2024 році, звіт надає уявлення про настрої всередині УПЦ та (не)готовність її членів змінювати свої релігійні практики і приналежність на тлі зростання антиросійських настроїв в українському суспільстві».

Докладніше: https://sofiyske-bratstvo.org/zois-vijna-ta-religiya-poglyady-zseredyny-rosijskoyi-czerkvy-ukrayiny/
#цитата_дня
«Гріх звичайної людини безчестить її саму та вузьке коло її близьких. Однак, коли мова йде про єпископа чи синод, ми, знаючи що гріх може жити в серцях тих, хто править Церквою, не будемо заперечувати того, що його наслідки у значно більшій мірі спустошливі. Оскільки цей гріх створює спокусу, підриває довіру «малих цих віруючих» до Церкви та створює загрозу самому її існуванню, спонукаючи людей шукати притулку поза Церквою. Ми чекаємо від пастиря, що він приведе нас до пасовищ та вод життя. Коли ж він цього не робить, може настати духовна засуха та відчай».

Митрополит Георгій Ходр
2025/01/21 09:30:43
Back to Top
HTML Embed Code: