Telegram Group Search
Дорогі друзі!

Хоч із запізненням, але ми все-таки забрали партію наших календарів від Софійського братства на 2025 рік!


Сьогоднішній день був максимально метушливим, адже потрібно було забрати з типографії свіженьку партію та терміново відправити календарі всім нашим замовникам!

Окремо хочемо подякувати персоналу Нової пошти – так професійно обслужити шалений конвейер відправок було тим ще квестом)

Також хочемо поділитись великою радістю – календар вийшов просто чудовим! Ми до останнього переживали за те, як він буде виглядати у надрукованому вигляді, адже це наш перший досвід верстки та друку.

Результат перевершив всі очікування! За це окрема подяка та уклін спеціалістам додрукарської підготовки, які провозились з макетом та довели його до кондиції)

Одже, слава Тобі, Боже, слава Тобі! 🙏

P.S. Хто не встиг замовити календар собі або на подарунок, ще є така можливість)

Нагадаємо, що наш календар має особливий формат – у ньому поєднані новоюліанський та юліанський церковні календарі. У розгорнутому вигляді ви побачите місяць, де зверху розміщено свята за новоюліанським календарем, а знизу – за юліанським.

Особливості нашого календаря:

– Основою стали офіційні богослужбові календарі ПЦУ та УПЦ, з урахуванням особливостей обох юрисдикцій.

– Особливу увагу приділено українським святим, зокрема преподобним Києво-Печерським.

– Святі українського походження, які були прославлені на російських кафедрах, подані з їхніми прізвищами за київською традицією (наприклад, свт. Іоанн Максимович, митр. Тобольський; свт. Дмитрій Туптало, Агіограф, митр. Ростовський).

Розмір календаря – 320х180 мм (у розгорнутому вигляді – 320х360 мм).

Вартість – 95 грн.

Для замовлень пишіть в телеграм: https://www.group-telegram.com/saracin78
#свято
Дорогі друзі!

Софійське братство щиро вітає вас із прийдешнім Новим роком!


Нехай цей рік наблизить перемогу світла над темрявою, правди над брехнею, нашої рідної України над ворогом! Нехай він буде сповнений світла, радості та миру – у наших серцях та родинах. Ми бажаємо кожному мудрості у прийнятті рішень, сили у випробуваннях та Божого благословіння у всіх справах! Нехай дорога буде легкою, а віра надихає до нових звершень.

Ми віримо, що разом, обʼєднані вірою у Христа, ми зможемо змінити світ на краще — крок за кроком, надихаючим словом та добрими справами.

З новою надією, з новими можливостями, з незламною любов’ю до Бога, нашої Батьківщини та один до одного вступаймо у 2025 рік!

З найкращими побажаннями,
Софійське братство
#цитата_дня
«Ми ніколи не буваємо настільки вільними, як тоді, коли ми сповнені Святим Духом. Ми найвільніші саме тоді, коли нашу волю скеровує Божа благодать. Свобода – це дія Святого Духа в нас та довкола нас».

Вселенський патріарх Варфоломій
Церква як Res Publica

Архімандрит Кирило Говорун:

«В останній день 2024 року вийшла моя перша стаття 2025 року. Вона присвячена республіканізму в Церкві. Вважається, що Церква тяжіє до монархії. Справді, починаючи з "Повчання апостолів" у III ст. та Євсевія Кесарійського у IV ст., а особливо в працях Псевдо-Діонісія у V ст., принцип монархії вважається божественним і теологічно необхідним.

Однак я, на основі дослідження патристичних та історичних матеріалів, доводжу протилежне, а саме, що теологічно необхідним для Церкви, як і для будь-якого суспільства, яке має християнські корені, є республіканізм, а монархія — лише надбудова над ним.

Довелося заглибитися у грецькі, елліністичні та римські філософії влади, провести паралелі між дуумвіратом римських консулів і імператорсько-патріаршою симфонією у Візантії, що виникла в результаті виключення із тріумвірату імператор-сенат-патріарх середньої ланки.

Я сам був здивований, коли виявив, що прообразом Ігнатієвого моноєпископату стала ідея гармонії струн Цицерона з його республіканського трактату De re publica. Цей трактат надихав і Амвросія».

Читайте статтю у перекладі Софійського братства з англійської: https://sofiyske-bratstvo.org/czerkva-yak-res-publica/
#цитата_дня
«Ми повинні пам'ятати, що будь-яка людина, яку ми зустрінемо протягом нашого життя, навіть випадково, навіть перебуваючи в метро, ​​в автобусі, на вулиці, на яку ми подивилися зі співчуттям, із серйозністю, з чистотою, навіть не сказавши ні слова, може в одну мить отримати надію та силу жити.

Є люди, які проходять через роки, ніким не впізнані, проходять через роки, ніби вони ні для кого не існують. І раптом вони опинилися перед невідомою ними людиною, яка на них подивилася з глибиною, для якої ця людина, знехтувана, забута, неіснуюча — існує. І це початок нового життя. Про це ми маємо пам'ятати».

Митрополит Антоній Сурозький
#свято
6 січня – шоста річниця отримання Томоса про автокефалію, дарованого Вселенським Патріархом Варфоломієм Українській Церкві
#свято
Тропар, глас 1

Коли Ти, Господи, хрестився в Іордані, / об’явилось поклоніння Святій Тройці, / бо голос Отця про Тебе свідчив, / називаючи Тебе улюбленим Сином, / і Дух у вигляді голубиному / слова Його стверджував. / Слава Тобі, Христе Боже, / що явився і світ просвітив!

Кондак, глас 4

Явився Ти сьогодні світові, / і Світло Твоє, Господи, відзначилось на нас, / що розумно славимо Тебе. / Ти прийшов і явився — / Світло Неприступне.
#актуальне
Не умиротворяти зло. Відкрите звернення українських громадських діячів до світових лідерів

«Новий 2025 рік несе Україні та Європі багато невизначеності й надій, пов’язаних зі спробою віднайти просте рішення складної проблеми – як завершити велику війну. Ми, українські громадські діячі та публічні інтелектуали, звертаємося до світових лідерів та широкої міжнародної громадськості, щоби поділитися нашим поглядом на прийдешні виклики та сподівання…»

Документ підписали понад 160 осіб, серед яких правозахисники, народні депутати, дипломати, науковці, відомі митці, лідери найбільших бізнес-асоціацій та різних релігійних громад (християнських, мусульманських та іудейських).

Звернення під назвою "Не умиротворяти зло" висвітлює українське бачення далекосяжних підривних цілей Росії, а також змальовує позитивні та негативні сценарії завершення війни, які залежать від позиції світових лідерів та міжнародної спільноти.

Читати: https://www.pravda.com.ua/articles/2025/01/6/7492165/
#свято
Тропар, глас 4

Різдво Твоє, Христе Боже наш, / звістило світові світло розуму, / в нім бо ті, що зіркам служили, / від зірки навчилися / поклонятися Тобі, Сонцю правди, / і визнавати Тебе, що Ти є Схід з висоти. / Господи, слава Тобі!

Кондак, глас 3

Діва днесь Пресущого народжує, / і земля вертеп Неприступному приносить, / ангели з пастирями славословлять, / і волхви з зіркою подорожують. / Нас бо ради народилося Немовля, Предвічний Бог.
#цитата_дня
«Наука Православної Церкви про обоження (теозис) людини – це велична й радісна наука. Ми всі – сини Божі, і маємо шанувати кожну людину, як істоту до обоження. Це веде до міцного братства всіх людей, до здійснення Царства Божого вже на землі».

Митрополит Іларіон Огієнко
#цитата_дня
«Я завжди кажу священикам: "Ані розкіш, ані надзвичайні багатства церкві не потрібні, але й до убогості не можна допустити. Поміркованість — це те, що може горнути людей і цінувати вас, як пастирів. Не потрібно ставити на перше місце свої вимоги, бо ви прийшли служити людям, а не люди вам. Дякуйте Богу, що ви у своїй скромності є ближче до Нього, а це в житті найголовніше"».

Архиєпископ Перемиський і Новосанчівський Адам
#бібліотека
«Церква Христова: місія, традиції, сьогодення» - упорядник прот. Володимир Вакін

Досвід багатьох країн світу переконливо свідчить, що запорукою процвітання нації є її духовна сфера. Домінуюча роль у формуванні високої духовності людини та суспільства належить Церкві Христовій, Яка є «світлом для світу і сіллю для землі». Її неодмінно постійна місія від заснування — відкривати істину Божественної Любові, освячувати усі сфери життя й служіння людини у цьому світі, і тому Вона ніяк не може відмовчуватися з приводу актуальних проблем сучасності. Для того ж, щоб визначити проблеми та перспективи їх подолання, які постають перед Церквою Христовою у сучасному суспільстві, ми повинні об’єктивно оцінити її минуле.

У пропонованій до уваги читачів колективній монографії розглядається одвічна місія та різні аспекти буття Церкви Христової: богословський, церковно-історичний, філософський та соціальний.

Книга стане корисною для широкого кола осіб зацікавлених у сфері богослів’я, релігієзнавства, історії церкви та небайдужих до пошуку шляхів духовного преображення та вдосконалення.

Книга на «Дух і Літера»: https://duh-i-litera.com/bookstore/tserkva-xristova-misija-traditsi-sjogodennja
Київ, Чернігів, Любеч: на Чернігівщині планують запустити паломницький тур «Шлях Антонія»

На Чернігівщині планують запустити паломницький тур "Шлях Антонія", що буде пов’язаний із постаттю святого Антонія Печерського. Про це Суспільному розповів автор ідеї проєкту Андрій Мельник. За його словами, над туром працюють представники Православної церкви України, фахівці заповідників "Києво-Печерська лавра" та "Чернігів Стародавній". Точних дат, коли тур стане доступним для людей, – поки що немає.

https://youtu.be/z2rAEIjkqJg?si=P3YEVa6ydyR_Dmyr
#актуальне #альтернативна_служба
До Венеційської комісії надійшов запит від Голови Конституційного Суду України щодо альтернативної (невійськової) служби.

Голова Конституційного Суду України листом від 4 грудня 2024 року звернувся до Венеційської комісії (Комісії) із запитом на надання висновку amicus curiae з питання альтернативної (невійськової) служби. Про це повідомляється на офіційному сайті Комісії.

Проєкт висновку amicus curiae буде представлено для ухвалення на 142-й пленарній сесії Комісії, яка відбудеться 14–15 березня 2025 року.

Наразі в Україні існує правова прогалина щодо використання альтернативної служби в умовах воєнного стану: якщо в мирний час це право гарантоване, то під час воєнного стану судам надано можливість вільного трактування права на АГС. Унаслідок цього десятки українських вірян, які відмовляються від проходження військової служби, опинилися під кримінальним переслідуванням.
#цитата_дня
«Жоден мир, принесений на вістрі меча, не є прийнятним. Кожен злочин, вчинений буцімто в імʼя релігії, є злочином проти самої релігії й образою Бога. Експлуатація релігійних символів і понять з метою розпалення агресивного націоналізму є зрадою вселенського характеру віри».

Вселенський Патріарх Варфоломій
#актуальне
ДЕСС проведе пресконференцію «Свобода совісті в Україні: її вороги та захисники»

У понеділок, 13 січня, о 12:00 Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) проведе в УНІА «Укрінформ» пресконференцію на тему: «Свобода совісті в Україні: її вороги та захисники».

Спікери:

Віктор Єленський – Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті;

Климент (Кущ) – Митрополит Сімферопольський і Кримський.

Пресконференція присвячена висвітленню однієї з найбільш чутливих і спотворюваних російською пропагандою тем – релігійної свободи в Україні.
Учасники заходу розглянуть питання, які найчастіше виникають у публічному просторі, а також дадуть компетентні відповіді на твердження, викладені в 41-й періодичній доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, оприлюдненій 31 грудня 2024 року, що викликали широкий суспільний резонанс як в Україні, так і за її межами.

Онлайн-трансляція на сайті та YouTube-каналі Укрінформу:

https://www.youtube.com/live/c9ttFEcl3dU?si=STAWFSCR_SLSjonm
2025/01/16 07:16:05
Back to Top
HTML Embed Code: