Telegram Group Search
До монастирських старців і грецьких священиків: не вірте росіянам, які вами зловживають

Заява-звернення Пантелеймона Бумбураса, підприємця з Одеси, архонта Вселенського Патріархату.

Кілька днів тому в Інтернеті було поширено текст, підписаний настоятелями святих монастирів та деякими старцями по всій Греції, щодо церковної ситуації в Україні. У цьому тексті лунають звинувачення на адресу автокефальної Церкви України, а Московський Патріархат в Україні представлений як «жертва», яку переслідують в Україні. Це текст, який є не тільки однобоким, але й таким, що дезінформує, спотворює дійсність і вводить в оману читацьку аудиторію. Нижче я поясню мету цього тексту.

Читати: https://sofiyske-bratstvo.org/do-monastyrskyh-starcziv-i-greczkyh-svyashhenykiv-ne-virte-rosiyanam-yaki-vamy-zlovzhyvayut/
Софійські братчики відправили для воїнів мінометного підрозділа 3 Окремої Штурмової Бригади безперебійну станцію.

Священник Олег Парипа: «Дорогі християни!

Дякуючи Богу і добрим людям, відправляємо чергову допомогу для наших захисників – зарядну станцію ECOFLOW DELTA 2 MAX.

Його ми передаємо для мінометного підрозділу 3 ОШБ, де несе службу наш Євсович Сергій Олександрович.

Спільними зусиллями ми зібрали необхідні кошти й, на запит хлопців, придбали цю станцію! До збору долучилися священики, парафіяни, педагоги, батьки та діти.

Значну частину коштів пожертвував Перебродівський ліцей – спільними зусиллями вони були зібрані на благодійному ярмарку для підтримки ЗСУ, частина коштів залишилася з попереднього збору на колеса (Свято-Троїцька парафія).

Особливу подяку висловлюємо:
- о. Сергію Деркачу з парафіянами (10 тис. грн).
- о. Вадиму Панчуку з парафіянами (3 тис. грн).
- Чмуневичу Анатолію (4 тис. грн).
- Свято-Троїцькій парафії с. Переброди (5 тис. грн).
- Усім добрим людям, які довірили свої пожертви!

Окрема подяка отцю Олександру Сорокіну з яким ми познайомилися завдяки Софійському братству. Саме завдяки о. Олександру вдалося придбати зарядну станцію за найвигіднішою ціною та оперативно її відправити!

Віримо, молимося, підтримуємо!
Слава Богу і честь ЗСУ!»
#цитата_дня
«Покликання Церкви космічне і есхатологічне. Вона змінює світ своєю свободою від нього, своїм свідченням про Христа: "бо Ти єдиний Господь". Без Церкви світ був би до кінця ідолом. Відносно "цього світу" Церква pars pro toto (частина замість цілого). Вона завжди "за всіх і за вся". Кожна її молитва, кожне "амінь" – від імені світу. Вона "священник", а світ – її "парафія". Тільки самі християни цього не знають і все думають, що справа Церкви – "обслуговувати їх духовні потреби"».

Протопресвітер Олександр Шмеман
Дарія Морозова: «Захист прав українських вірних» і рух діалогу, що залишався поза увагою

Права антиукраїнська пропаганда бере собі за основу здебільшого наративи про «релігійні переслідування» в Україні. «Захищаючи права українських вірних», республіканці, як от Джей Д. Венс, пропонують віддати їхні землі окупантам. Це дуже сумнівний метод захисту вірних, оскільки на окупованих територіях їх зустрічають насильством, тортурами і депортацією. Тож чиї права захищають ці пропагандисти насправді?

Читати: https://sofiyske-bratstvo.org/zahyst-prav-ukrayinskyh-virnyh-i-ruh-dialogu-shho-zalyshavsya-poza-uvagoyu/
#бібліотека
Бог серед людей. Денис Таргонський

«У цій книзі описано життєву історію Христа – Людини, Яка стала засновником нашої ери й основоположником нової історії світу. Христос – це Творець, Який втілився не для того, щоб ускладнити людям життя новою релігією, а щоби стати для них зрозумілішим. Він жив у Палестині – самому центрі стародавнього світу, на стику трьох континентів – Африки, Європи та Азії, щоб розповісти людям усіх релігій і культур правду про Себе. Аби люди самі побачили і зрозуміли, що Він – жива особистість, і людина для Нього – найважливіше творіння.

Євангеліє – це проповідь Христа, яка була викликом релігії, що шанує великого Бога і зневажає «маленьку людину». Багато людей уявляє Христа як на іконі – неприступним і суворим. Та насправді більшої теплоти і людяності не знайти в жодній іншій людині за всю історію світу. Христос був неординарною особистістю Свого часу, й донині Його Слово не втрачає своєї гостроти та актуальності. Про що Він думав, за що переживав, чого боявся?.. Його Постать оживає на сторінках цієї книги».

Замовити книгу: https://mvfund.org/vidannya/1025-boh-sered-liudei-denys-tarhonskyi
#бібліотека
Послання. Проповіді. Статті. Єпископ Гавриїл Кризина

У видавництві «Волинські обереги» побачила світ книжкова збірка друга Софійського братства професора, доктора богословських наук, Преосвященного єпископа Рівненського і Сарненського Гавриїла Кризина «Послання. Проповіді. Статті», яка складається з богословських, гомілетичних та історичних праць, написаних та виголошених ним за період архієрейського служіння.

Докладніше: https://www.facebook.com/share/p/161sRyBdGf/
The Tablet: Залишені в холоді

Поки сусіди оперативно прийшли на допомогу Україні після її вторгнення Росією, більшість православного світу відвернулася від Києва і стала на бік Москви.

Поки Україна відчайдушно шукає вихід із своєї мученицької воєнної агонії, для православних церков час, здається, зупинився. Вони ігнорують ще одну битву – за існування незалежної Православної Церкви України. На конференції в Києві в грудні Віктор Єленський, керівник Державної служби з етнополітики та свободи совісті, піддав гострій критиці “вражаючу тишу” православного світу після початку повномасштабного вторгнення російських військ майже три роки тому.

Читати: https://sofiyske-bratstvo.org/the-tablet-zalysheni-v-holodi/
Голос Америки: «Росія як терористична організація тримає українців заручниками" – співавтор звіту про релігійну ситуацію в Україні

У результаті російської повномасштабної агресії загинуло щонайменше 47 священнослужителів різних релігій, щонайменше 630 релігійних об’єктів в Україні було зруйновано або розграбовано, мовиться у звіті про релігійну ситуацію в Україні за час широкомасштабної російської агресії.

Звіт "Віра під російським терором" євангельської благодійної організації "Місія Євразія" розповідає про релігійне життя в Україні в умовах повномасштабної агресії – авіаударів по цивільних об'єктах та культових спорудах, а також репресивної політики, яку Росія проводить у східних і південних регіонах України, які вона окупувала після повномасштабного вторгнення.

Читати: https://www.holosameryky.com/a/rosier-relihija-pid-terorom/7955078.html
Релігія в Україні: «Між літургією і шоу: чого чекати від «музеєфікації» українського сакрального простору»

Монополії на лаври не буде ні в кого: УПЦ може забути про свої «золоті часи» панування в пам’ятках, але й ПЦУ може не мріяти про те, що тепер вона повноцінно замінить конкурента. Для музейників лаври – це історико-культурне надбання, яке розраховане в першу чергу на туристів та, можна підозрювати, різні бюджетопоглинаючі проєкти.

Починаючи з 2023 року, коли українська влада взяла курс на припинення монополії УПЦ в найбільших святинях України, спалахнула жвава дискусія про те, як мають використовуватись культові споруди. З тих пір держава провела в святині кілька культурних акцій, які викликали неймовірний резонанс.

Читати: https://www.religion.in.ua/main/51582-mizh-liturgiyeyu-i-shou-chogo-chekati-vid-muzeyefikaciyi-ukrayinskogo-sakralnogo-prostoru.html
Стрітенська свічка: світло надії для наших військових

Софійський братчик протоієрей Петро Семащук: «Дорогі друзі та співвітчизники. Запрошуємо вас долучитися до важливої справи і напевно єдиної потрібної в цей непростий для України час – захисту усіма можливими способами нашої багатостраждальної Батьківщини.

Київський Єрусалим традиційно проводить акцію "Стрітенська свічка". До війни ми таким чином допомагали дітям, котрі хворіють на онкологію. Зараз, коли наша країна в небезпеці – усе для фронту.

Ласкаво просимо до нас на цей захід. Сила України в її потужній армії!
No gundyai – no war!»

Джерело
Релігія в Україні: Уряд затвердив правила отримання дозволу на контакти з забороненими релігійними організаціями

Тепер УПЦ має погоджувати з державою всі свої комунікації з представниками РПЦ за кордоном.

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок надання індивідуального погодження на відносини та/або зв’язки, та/або комунікації з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена. Відтепер такі дозволи буде видавати Державна служба з етнополітики та свободи совісті.

Докладніше: https://www.religion.in.ua/news/ukrainian_news/51583-uryad-zatverdiv-pravila-otrimannya-dozvolu-na-kontakti-z-zaboronenimi-religijnimi-organizaciyami.html
Максим Васін: «Насичений тиждень у Вашингтоні, D.C., сьогодні розпочався з Круглого столу з міжнародної релігійної свободи (IRF Roundtable)

Цього разу захід відвідало набагато більше учасників, у тому числі онлайн. Велика делегація з України однією з перших отримала слово, щоб розказати про російський терор проти українських церков на окупованих територіях і про втручання російських релігійних центрів у внутрішні справи українських церков. Від України під час Круглого столу виступили голова ДЕСС Віктор Єленський, омбудсман Дмитро Лубінець, представник МЗС Богдан Мовчан та головний автор доповіді «Віра під російським терором» Михайло Брицин. А вже у вівторок розпочнеться Саміт із міжнародної релігійної свободи (IRF Summit) та відбудуться додаткові заходи в Конгресі США. Там знову будуть звучати свідчення українців, які вижили після російського терору, та представлені докази російських воєнних злочинів та злочину геноциду в Україні».

Доповідь «Віра під російським терором»: https://missioneurasia.org/wp-content/uploads/2025/02/2025-Mission-Eurasia-report-on-Ukraine-UKR.pdf

Джерело
Український медіа-центр: Нормативно-правова рамка капеланської діяльності та міжконфесійного порозуміння в сучасній Україні

https://www.youtube.com/live/HadA-pQJ-zI?si=G2cEacPFHPeR0ttZ
«Вчення, від якого душа не здобуває жодного прогресу, подібне медичним засобам, лікування якими майже нічим не допомагає хворому...

Обов’язок досвідченого і майстерного лікаря – зважити, оцінити і порівняти усі симптоми з дбайливою розсудливістю, щоби зверхнє ставлення чи небажання ретельно працювати не згубили пацієнта, знеславлюючи (медичне) мистецтво...

Так і справа доброго вчителя – досліджувати, вивчати, розуміти і виявляти причини духовних хвороб, спостерігаючи за різними випадками їх появи, і лише прийшовши до розуміння їх усіх і віднайшовши все щодо них, докладати ліки небесної терапії».

Целестій, Про злих учителів, V ст.
Протоієрей Георгій Коваленко: «Правдиво соборним і українським по духу є принцип «дозволено все, що не заборонено», а не «заборонено все, що не дозволено»

Як на мене, саме літургічна творчість і літургічне різномаїття є справжніми ознаками церковного відродження і богонатхненності богослужіння, яке має бути одночасно і високим мистецтвом, і догматично бездоганним сповіданням віри Церкви, і євангельською проповіддю мовою слів і образів, доступних розумінню сучасної людини.

Я не вірю в безумовну дієвість заборон і цензури, хоча згоден, що іноді й вони потрібні, особливо за відсутності відповідного рівня культури і освіти. Натомість вважаю, що зусилля варто скеровувати насамперед на розвиток церковної літургічної, богословської, філологічної, культурологічної і перекладацької освіти; створення і фінансування дослідницьких груп, які б вивчали богослужбову спадщину і традиції; здійснити наукові і популярні видання наших літургічних пам’яток та створити фахові видання для сучасних літургістів; регулярно проводити літургічні конференції та зібрання, а може й фестивалі, для науковців, дослідників, авторів, духовенства, регентів та псаломщиків; зробити храми при семінаріях і академіях, а також монастирі з вченими монахами, майданчиками для літургічної творчості і апробації пропозицій щодо нових чинів, а також реконструкцій старовинних богослужінь, як це, до речі, іноді робить Київська православна богословська академія.

Саме про це хотілося б прочитати в наступних рішеннях Синоду та на сайті богословсько-літургічної комісії, який буде офіційним джерелом усіх рекомендованих богослужбових текстів та джерелом натхнення для творення унікальної літургічної традиції нашої Православної Церкви України».
2025/02/19 05:13:23
Back to Top
HTML Embed Code: