Telegram Group Search
⬆️⬆️⬆️

‼️ Що ще в планах Київради на завтрашній сесії:

🌳 Передача частини «Літературного скверу» під будівництво ЖК, Товариству з обмеженою відповідальністю «Молодіжний житловий комлекс «Оболонь», до якого має відношення Влада Молчанова.

🌿 Продовження договору оренди для будівництва на території Екопарку «Осокорки». І знову Влада Молчанова та її Stolitsa Group, якій завтра Київрада спробує подовжити договір оренди ділянки, за яким забудовник не платив роками.

🏛️ Передача під будівництво 123-річної будівлі по вулиці Гоголівській, 7г (адерса ділянки - Кониського 4а). Минулого тижня там було одразу дві пожежі. Завтра - Київрада передає ділянку з будинком під будівництво.

⬇️⬇️⬇️
⬆️⬆️⬆️

Спускаємося на Поділ:

🏗️ Передача під забудову земельної ділянки за адресою вул. Верхній Вал, 44а. Вона розташована в охоронній зоні пам'ятки архітектури - будинку Т. Тобулаєва, 1882 р., де встановлено охорону захисну зону в 20 метрів, в межах якої заборонене будь-яке будівництво.
🔴 Сьогодні екологічна комісія КМДА проголосувала за передачу земельної ділянки гори Щекавиці та гори Юрковиці під благоустрій.

🤡 За дивним збігом обставин саме такий «вертикальний парк» обіцяв зробити забудовник A-development, який хоче забудувати територію заводу Ріхерта, яка знаходиться у підніжжі гори Юрковиця.

🌳 З відповідною пропозицією до земельної комісії звернулася громадянка Тетяна Максименко.
Вона ж на минулій комісії представила проєкт реалізації «вертикального парку». Рендери презентації пропонують створення пішохідної зони від гори Щекавиця до гори Юрковиця для яких будуть вирубані існуючі дерева та пошкоджений схил.

⬇️⬇️⬇️
⬆️⬆️⬆️

☝🏻На запитання депутатки Євгенії Кулеби, чи була проведена експертиза проекту адже ділянки знаходяться в межах охоронної зони памʼятки «Історичний ландшафт київських гір та долини річки Дніпро», та памʼятки археології «культурний шар гори Юрковиця», Тетяна Максименко відповісти не змогла.

🌾А на сьогоднішній екологічній комісії взагалі були обʼєднані питання передачі ділянки «Київзеленбуду» та питання створення об’єкту благоустрою в одне. За що і проголосувала більшість депутатів.
Йдемо завтра до суду з принципу

14 листопада суддя Шевченківського районного суду - Анзор Саадулаєв - виніс рішення проти громадського активіста Дмитра Перова. Зокрема, постановив спростувати інформацію щодо незаконності надбудови Будинку Замкова, 1899 р. що на вул. Франка, 26 🏠

🏗️ З відповідним позовом до Дмитра звернулася забудовниця Влада Молчанова. Її адвокати просять 100 тис. грн. за образу честі й гідності прораба, що звів зайвий поверх на 125-річній будівлі)

Тепер забудовник просить суд ще й покласти на Дмитра судові витрати. Стягнути з активіста оплату своїх адвокатів за весь час розгляду справи 😨

Приходьте в суд:
📆 28.11, чт., 13:00⏱️
📌 Шевченківський районний суд м. Києва, Дегтярівська, 31а
👨‍⚖️ Саадулаєв А.І., каб. 403
"Так де там йшлося про Щекавицю?", "Що поганого в тому, що ділянку передали Київзеленбуду?" - десь такі питання посипались на нас, коли ми опублікували результати засідання останньої екокомісії щодо питання по ділянці на Юрковиці. Відповідаємо. 

▶️ А саме, пропонуємо вам фрагменти двох засідань екологічної комісії КМДА: жовтневого і минулого тижня. Зокрема, запис виступу громадянки Тетяни Максименко щодо вертикального парку на горах Юрковиці й Щекавиці та презентацію забудовника Олексія Баранова (ЖК "Ріхерт&Парк") - який також говорить саме про вертикальний парк, як і в квітні 2024 р.

Гадаємо, після перегляду стане зрозуміло, чому ми з недовірою ставимося до такої ініціативи «благоустрою». А нижче трохи розшифровки 👇
Серед вулиць, які зачіпає проєкт і які в ньому вказані (назви лунають у відео):
- Нижньоюрківська (початок гори Щекавиця)
- Колишня вулиця Отто Шмідта (нині - Володимира Мономаха; це територія гори  Юрковиці)

🔎 Довідка
У жовтні на екологічній комісії Тетяна Максименко презентувала ініціативу: створити пішохідну зону через Щекавицю та Юрковицю, поєднавши їх цим маршрутом. Причина: обидві гори «потерпають в хаосі» та потребують втручання: пішохідних доріжок, лавочок та ін. На тому ж засіданні, на питання депутатки Євгенії Кулеби, чи була проведена експертиза істориків та археологів щодо можливості цих робіт з благоустрою на київських горах - пані Максименко відповісти не змогла.
А вже в листопаді на засідання тієї ж екокомісії з тим самим проєктом рішення Максименко вже просить «передати ділянку на баланс "Київзеленбуду". У такому разі ділянку передадуть з державної в комунальну власність. Це дає простір забудовнику підлаштувати проєкт "парку" під потреби ЖК, який він планує зводити на сусідній ділянці. Раніше зелена зона і ділянка під забудову були однією ділянкою, яку з подачі забудовника поділили надвоє цього року.
⬇️⬇️⬇️
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Нагадуємо: культурний шар гори Щекавиця та Юрковиця є пам’ятками археології національного значення. А отже - будь-які втручання в цей шар мають бути погоджені, аби запобігти його пошкодженню. Зелена зона, вже частково понищена забудовником, також під загрозою. Міський благоустрій - це не завжди добре для природи, як бачимо з прикладу "облагородження" Оболонського острова, де було знищено середовище існування червонокнижних рослин.

Цікавий факт: Олександр Поліщук, який у коментарях докоряв нам опозицією до передачі ділянки Київзеленбуду, є головою ОСББ "Юрковиця". Від імені ОСББ влітку цього року він підтримав проєкт забудови Юрковиці ЖК "Ріхерт&Парк" на зустрічі у Подільській РДА. 

👀 Тож закликаємо громаду бути максимально уважними до цього проєкту рішення. Адже йдеться не лише про сумнівний благоустрій, а виведення та передачу на баланс міста пам'ятки національного значення, що перебуває в державній власності.
Ти програєш не тоді, коли зазнаєш невдачі. Ти програєш, коли припинеш боротьбу. Ця цитата могла належати Віталію Кличку, але він не намагається зберегти Садибу Бонадурера 🙄

А ми намагаємося. Вже вдруге) І просимо підписати і поширити нову петицію за збереження Садиби швейцарського підприємця Івана Бонадурера, 1878 р. 📝

Підписати з 📲
Підписати з 💻
Що робимо окрім петиції:

У жовтні подали до Департаменту охорони культспадщини облікову картку, аби флігелю повернули статус пам'ятки
✍️ Намагаємось долучитися до позову одного з захисників цієї будівлі, Олександра Дядюка, проти забудовника.
✍️ Готуєм звернення до Офісу Генерального прокурора.
____

🔎 KAN Development купив історичну садибу на вул. Грушевського, 4б, зведену за проєктом відомого київського архітектора В. Ніколаєва і позбавив її статусу памʼятки. Її разом з сусідньою історичною будівлею KAN планує знести заради будівництва 10-поверхового готельного комплексу 🏗️ за адресою: вул. Хрещатик, 5, вул. Грушевського, 4б.

Влітку 2024 ДІАМ погодила будівництво за цими адресами. Дозвіл не передбачає обмежень щодо захисту чи збереження історичної забудови.

До речі, будинок можна не зносити, а відреставрувати 🤔 І пара твоїх кліків можуть допомогти цьому процесу.

Підпиши і відправ другу! 🙂
💌 Анонсуємо "Кудрявські історії"!
Цікаве про цю місцевість розкаже Павло Ковальов, відомий гід Києвом, історик та журналіст.

🍃 Кудрявець – один з найбільших історичних районів Києва, що починається від Львівської площі обабіч вулиці Січових Стрільців. Тут, ніби в окремому місті, були і є свої річки, церкви, цвинтарі, учбові заклади, прибуткові будинки та особняки, стежки та сходи.

І є, звичайно ж, свої численні таємниці.
>>>
🥰 Місця на Кудрявці колись були дивовижні: величезні сади та глибочезні яри, перепади висот та приголомшливі краєвиди, патріархальність і святість, руїни стародавніх храмів та затишні подвір'я обивателів.

На лекції ви дізнаєтеся, зокрема, про таке:
- Хто був в усьому винний у квітні 1113 р.;
- Куди зник Підвальний провулок та що на ньому робили митці
- Як (і коли) кияни «пошанували» одного кривавого правителя
- Хто жив в одному з «котячих» будинків Києва
- Чому й «руський мір», і комуністи дуже «любили» одну тиху вуличку
- Як алкоголь завадив археологам (і що тепер їм заважає)
- Де сталася найбільша в історії міста катастрофа на будівництві
- Як на одному клаптику землі декілька разів змінилася ідеологія
- Якого митця було вбито просто поруч з місцем роботи.

І це тільки половина сюжетів, пов`язаних з цим районом, адже він буквально «просочений» історією усіх часів Києва. Тож приходьте слухати Павла!

📅 8 грудня (неділя) 16:00
📍Хорива, 18/10 (вхід з двору)
Обов'язкова реєстрація і оплата за посиланням.
👩‍⚖️ Завтра суд по Садибі Баккалинського!
Приєднуйтесь вільними слухачами - захистимо садибу від зазіхань забудовника разом

Що сталося?
🏡 Садиба Баккалинського була зведена в 1899-1901 рр. на нинішній вул. Іллєнка, 30. Це одноповерховий будиночок у стилі історизм. Він належав підполковнику у відставці Пилипу Баккалинському, уродженцю Київщини. Після кількох поколінь Баккалинських, за радянських часів будинок змінив декілька установ. У 2010-х тут містився один із підрозділів Шевченківської податкової 🏫

Далі почалось найцікавіше.
>>>
✍️ Садибу внесено до Переліку об`єктів культурної спадщини міста Києва 2021 року за поданням ГО "Мапа Реновації". А в 2022 році Київрада внесла зміни у рішення про передачу землі в оренду: "для будівництва" стало, відповідно до статусу садиби, "для реставрації". Ці зміни не влаштували ТОВ "Амелін-30", що планує спорудити на місці памʼятки сучасний офісний центр. І ось нині забудовник оскаржує ці правки в суді, аби реалізувати свій план.

Приходьте підтримати збереження історії Києва - захистимо пам'ятки разом 🙌

🗓️ 4 грудня (середа) 11:00
📍 Північний апеляційний господарський суд (вул. Шолуденка,1А), зала № 16
👩‍⚖️ Суддя С.Р. Станік 

Важливо: З собою потрібно мати паспорт або Дію.

___
📸 Фото з нашої толоки на садибі тогоріч.
2024/12/04 12:41:49
Back to Top
HTML Embed Code: