Telegram Group Search
Вершина Явірник-Ґорґану
#КіР_постать
#КіР_рідновірство

9 серпня у Серебрянському лісі пав смертю героя Велеслав Шипіт. Дуже складно в це повірити, і ще складніше - прийняти. Буквально за два тижні до цього ми з ним гуляли центром вечірнього Краматорська й балакали про те да се.

Безвідносно його справжніх воїнських якостей, він ніколи не здавався мені тактикульним "кшатрієм". Велеслав був майстром спокійної вдумливої бесіди, філософом і язичницьким богословом. Далеко не в усьому ми з ним сходилися, однак його вчення про П'ятибожжя безперечно витримано у дусі самобутньої слов'янської Традиції, без значної кількості новоутворень і відхилень у так званий New-Age.

У Шипота було і є чому повчитися. Спираючись на його напрацювання, я значно доповнив і переосмислив свій обряд Славлення. Він, зокрема, пропонував дякувати наставникам, які відали й нам повідали, знали й нам вказали - окремо живим і тим, хто вже відійшов зі світу Яви. Хто б знав, що він стане першим "наставником, що вже відійшов", якого я згадуватиму...

Загалом, для рідновірського руху України це непоправна втрата. Шипіт зміг оживити теологічні й філософські дискусії на дуже високому інтелектуальному рівні. Він прожив життя на висоті ідеї - осмислене і гідне втілення у героїчному епосі майбутнього. Але спочатку ми з ініціативною групою друзів і побратимів Велеслава плануємо видати його богознавчі есе і статті у вигляді окремої книги. Про можливість долучитися до цього проекту буде повідомлено згодом.

Згадайте його добрим спомином, якщо були знайомі з ним, або хоча б словом чи думкою.

Я певен, що Перун зустріне його душу гідно, омиє живою водою і після відпочинку дарує благе народження у новому тілі.

Хвала Велеславу! Шипіт - в строю!

Родині полеглого героя можна допомогти, переказавши кошти на рахунок: 4441114454417146 (брат Велеслава з дозволу їхньої матері)
Imara Notia
1 вересня буде другий захід, на якому ми вже завершимо прочитання трактату Бенуа. Буду радий всім слухачам, тож доєднуйтеся, найцікавіше в тексті попереду!
#рецензія_на_книгу

Хаким Бей. Автономные зоны: временные и постоянные. — СПб.: CHAOSSS/PRESS, 2020 — 347 с.

Дана книга є збірником есе Хакіма 80-00хх років. Власне, я лишився більш задоволений, ніж після прочитання «Ніцшеанського путчу». Ну і якщо казати за те, яке есе мені сподобалося найбільше — це однозначно буде «Хаос: дацзибао онтологічного анархізму». Радикальний, веселий, закликаючий та надихаючий до дій текст! До подібного осторонь лишиться тільки приславутий правак, який не читатиме цей текст по причині "баля, лєвак писав...". В усьому ж іншому цей текст є, знову ж таки, прекрасним. Утім, не все ідеально як би того теж хотілося. Як його критикував Мюррей Букчін (так і підтримав мій друг): Хакім іноді дійсно себе показує як прихильник беззубого хіпповства, одним із опосередкованих результатів якого є терпильство ліваків в Україні; він не лізе у безпосередню соціальну боротьбу і не переймається благом народних мас. Його ідеї прикольні, але на якомусь етапі або в якості одного з можливих шляхів. Від себе ж додам, що як писав Хакім в «Ніцшеанському путчі» — ідеї Ніцше можна використовувати та сприймати тільки вириваючи з контексту. Думаю, тут можна сказати цілком теж саме)) Хакім неоднозначний та справді дотепний в моментах, але в той же час і дуже ерудована людина, що бере свої думки не зі стелі, а критика відомих нам інтелектуалів (як от Рене Генона) залишає усмішку на обличчі.
#вирізки

Pierre Clastres. La société contre l'État. Les Éditions de Minuit, 2009. — P. 161-186. / Перекладено та опубліковано в 2019 російською журналом «СТАДИС», випуск I «Контрантропология и онтологическая анархия».

Що думали туземці, коли вперше побачили білих колонізаторів? Гарне питання. Хтось думав та планував як з ними здружитися (як було в австралійських аборигенів, що поділилися своїми фармакологічними знаннями), хтось ставився з насторогою або хотів забрати до себе назавжди в групу (наприклад аравете в південній Америці, які паралельно з цим прискіпливо вивчали та ставили інтелектуальні експерименти на новоприбулих), а хтось, як цілком доречно вказує Кластр, міг їх розглядати зрештою як джерело нових знарядь праці. От тільки не в зовсім очевидному для нас ключі: відкрив більшу продуктивність, яка досягається знаряддями праці білих, туземці бажали не стільки збільшення виробництва, скільки пришвидшення процесу. Таким чином вони могли б приділяти роботі ще менше часу, а також зокрема більше дозвіллю, хай то спів, танці, спілкування з Богами, а то й все одразу.
Live stream started
Live stream finished (1 hour)
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Imara Notia
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
5-го числа о 18:00 на цьому каналі відбудеться читання есе Генрі Девіда Торо "Про громадянську непокору" до якого можуть долучитися всі охочі.

Це класичний текст про моральну відповідальність кожної людини перед суспільством і державою. Поговоримо про ідеї, які надихали покоління борців за справедливість, і їх актуальність у сучасному світі.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Imara Notia
#вирізки

Angela Melitopoulos and Maurizio Lazzarato. Machinic Animism // Deleuze and Guatarri Studies. 2012. # 6 (2). – P. 240-249. / Перекладено та опубліковано в 2019 російською журналом «СТАДИС», випуск I «Контрантропология и онтологическая анархия».

Зокрема по безпосередньо дотичній темі в 2009 році вдало висловився Жан-Клод Полак, коли в нього брали інтерв'ю в Парижі.
"Я не те, що зі мною трапилося, я те, чим я вирішив стати."

Карл Густав Юнг
#цитата
2024/10/14 15:20:21
Back to Top
HTML Embed Code: