Telegram Group Search
Йоу, друзі і друзесси, кияни, киянки і гості міста, якщо РАПТОМ ви ще не знаєте або дивом пропустили, що в суботу на одній сцені буде фолко-двіж з американи, ірландщини та української традиції, то цейво, тойво, осьо
Наснилося, що ми з ZWYNTAR поїхали виступати у Нью-Йорк, USA, і на наш концерт прийшов Трамп, тому що "кантрі це музика республіканців".
Фу, блєт, ну дякую, хоч пітун не наснився. Ймовірно, він не слухає кантрі, на моє щастя.
Мало, що хуйло, так ще тепер і довбойоб.
На мотив "Скінхед Вася":

Довбойоб на самокаті
Скоро в пекло полетить
Довбойоб на самокаті
Буде з Гітлером тусить
Надінька балує треками до Йолю!
Темні Ворота відчинились, і я урочисто предаставляю вам наступний трек! Створений у кооперації з неймовірним Vladyslav Novitskyi.

Grai More - old Ukrainian song.

Recorded by Jacob Hee Lund at Klangværk Studio
Mixed by Daniel Schobert at kraken audio
Mastered by Finn Jansen at Rörström Audio

Photos by Ruben Terlouw
Trippy and awesome video made by Vladyslav Novitskyi
Mask, styling assistance, crazy adventures and support by Nina Cornelia Schilp
Thanks for support to Christopher Juul, to Ēad Weard and to all my friends that believed in me. Some of them are already on the other side. I hope you also can see and hear this, and have a glass of otherworldly wine for us. And i am having glass of wine for you and for the other side. Skol!

Нехай Дике Полювання застане вас тіко зі сторони мисливця, Темна Пора буде для вас доброю, і нове світло, що народжується, принесе оновлене життя. Blessed be!

Коли буде можливість, дуже раджу вам переслухати цю пісню у мощних колонках чи навушниках ☝️

#nadinkomusic

https://youtu.be/G9IhwZAF6LU?si=xfdqgiCX10ITIBpA
А я нагадую, що вже сьогодні Йоль Nevertep в Малій Опері в Києві 🖤
Тося була головним організатором вчорашнього Йоль Nevertep. Під час події були дві повітряні тривоги, протягом яких виступи зупинялися, а основна частина публіки та артистів покидали приміщення й шли в укриття.
Щойно тривога закінчувалася, виступи продовжувалися.
Усі колективи встигли виступити, працював ярмарок, були аукціони, люди багато танцювали, співали і донатили, також крута бригада ЩЕ.продакшен за допомогою нашої любої публіки зняла частину майбутнього кліпу Фолкулаки. Поки сума зібраних коштів не підрахована, але згодом буде повідомлена.

До чого я все це кажу? До того, що уявіть собі, під час війни, пиздеця, постійних тривог хтось із цивільних у великих містах каже "я втомився, давайте вже переговори", а хтось, жонглюючи часом, простором і дивами менеджменту робить івенти, збирає гроші на армію, дає заробити культурним центрам і майстрам традиційного крафту, дає розслабитися людям від стресу в колі однодумців, принагідно промотУючи український фольклор – і при цьому якось не втомлюється і переговорів із людожерами не хоче.

Я дуже пишаюсь своїми друзями і нашими слухачами і дякую їм/вам за те, що вони/ви саме такі.

Мені пофігу на політиків, недосконалу державу, оце все. Моя боротьба – за наше ком'юніті. Ми втомилися фізично і виснажені емоційно, але ми ніколи не втомимося боротися за те, що любимо. Ми любимо вас 🖤
Так, коліться, хто мені прислав жопу з Німеччини!
Надсилач дупки знайшовся 😈
Вітаю всіх! Хай вам буде світло, ситно і тепло ☺️
Сподіваюсь, ППО оце збиває не Санта Клауса
Сьогодні народився не тільки дружаня Ісус, але ще й мій давній, можна сказати СТАРЄНЬКИЙ друг Саааааша! Відомий він не тільки тим, що вже купу років робить найбільшу та найкрутішу в Україні ігрову конфу. А й тим, що грав роль Вальхальця в нашому серіалі по W40k. Зараз Саша дуже багато робить для допомоги фронту, і наразі збирає на ремонт Течика для 57ї.
Ремонт капітальний, тому мета збору 90 тисяч.
Тож привітайте Сашка і киньте йому міцну вальхальську соточку на збір, дякую!

https://send.monobank.ua/jar/2SJiQaCHpL

https://www.privat24.ua/send/d8a2p
Гламурний апокаліпсис
Ой, як же було
ізпрежде віка –
Линула темрява
зла і велика.
Світло – маленьке,
ніжне, тендітне...
Темрява більша,
де правду діти?

Темряви слуги шукають без впину –
Кажуть, якусь особливу дитину.

Ніжне, тендітне
Світло маленьке
Тулиться в яслах
Тихо до неньки.

Спи, моє серце,
Боятись не треба,
Будеш світити
Від неба до неба,
Як зоря ясна, як блискавиця,
То недарма хижа темрява злиться:
Всякая крига зимова скресає
Світло рождає ся і воскресає.
Ізпрежде віку
правило діє –
Буде світанок
і буде надія.

#skladno
Знову ріки пам'яті зненацька винесли на поверхню пісню, яку ми співали шкільним хором, коли мені було років 8. Зараз я розумію, що це був переклад Mary had a little lamb, хоча мотив був абсолютно інший. Хто зробив цей переклад? Гадки не маю, а Гугл мовчить. Слова були такі:

Як сніг пухкий, у Мері Сміт 
Біленька є вівця.
Де Мері біга, слід у слід
Овечка біга ця!
Їх навіть в школі раз у раз 
Зустрінеш у дворі,
“Вівця вступає в перший клас!“ –
Сміються школярі.

Учитель сердиться, кричить:
"Хай з двору геть іде!"
Овечка трохи відбіжить
І вперто Мері жде.
Дзвінок замовкнути не встиг,
А клас уже побіг!
Ось Мері вийшла, і до них
Овечка біла "плиг!“

Ще був третій куплет, але я його цілком не пам'ятаю, тільки пам'ятаю, що в кінці була мораль
"Тварин усім любити слід,
Як любить Мері Сміт".

Може ще хтось в дитинстві таке в школі вчив?
Або є варик, що це хтось із вчителів переклав сам, щоб у дітей був хоч якийсь україномовний репертуар.

До речі, моя пам'ять носить якусь кількість пісень із хору, про які Гугл вперто мовчить. Ймовірно, справа в тому, шо вони виникли і зникли в доінтернетну епоху.
Гурту ZWYNTAR десять років!
Чудовий привід зібратися у Сквоті, подивитися старі фотки, послухати історії і підняти келих за наше здоров'ячко.
Ну і звісно, трохи позбираємо донати і щось розіграємо, а гроші перешлемо Медоїдам на такмед.
Приходьте! Наш найкращий подаруночок це ви :3
Деякі вирази сприймаєш все життя, просто як пафосні чи перебільшені, а потім як зрозумієш.

От є поширений вислів, що пісня то душа народу. Але ж це певною мірою саме так і є.
Я згадую своє дитинство. У мене була типова зросійщена родина, російськомовна і нерелегійна. Років до 6 (до першого класу) всі мої знання української мови були обмежені виключно піснями, яким мене навчала бабуся (або які крутили по УТ-1). В дитинстві пам'ять у мене була чудова, все запамятовувалося дуже швидко. Тож не знаючи в цілому мови і часто не розуміючи окремих слів, мені, тим не менш, вдалося накопичити в пам'яті якусь величезну масу народних пісень. Пісні взагалі стояли якось окремо від всієї іншої "українськості", бо в моєму дитинстві і в підліткових роках все ще був дуже поширений наратив, що українська мова, література й культура це щось "хуторське" і неприкольне. Але пісень це не стосувалося, пісні були прикольні за замовчуванням.
Вже з віком додались якісь теоретичні знання про фольклор, традиційну музику і оце все. І прийшло усвідомлення, наскільки потужно саме в ній зберігається історія – якщо поїздити по селах і позбирати пісні, які співають столітні бабусі, можна послухати щось ще із козацьких часів, наприклад – просто там не переривалася традиція передачі пісні по 400-500 років. Те, що ми зараз знаємо, як народну пісню – фактично новоділ, якому 100-200 років, зрідка більше, але і в деяких відносно нових піснях зберігаються відсилки до набагато старіших часів.

Зараз відкриваю інстаграм і бачу рілзи із тим, як колядники масово у красивих строях ходять по Києву, Харкову та інших містах і чудово на багато голосів співають. Часто це не професійні колективи, а просто люди, яким приємно так провести час. І я розумію, що за великим рахунком саме пісня багато в чому дозволила купі наших людей зберегти ідентичність – от як мені, попри всю зросійщенісьь. Радянській владі можна було міняти словники, зросіщувати школу і естраду, оголошувати будь-які прояви українськості "націоналізмом", але народна пісня продовжувала лунати на родинних застіллях, в хорових колективах, у селах на роботі в полі. Її важко було "відмінити", тому її загнали в формат шароварщини та народних танців у віночках. Але вона дочекалася свого часу і вирвалася на волю, отримавши зараз новий ренесанс.

Сьогоднішні діти та підлітки можуть не усвідомлювати того, але вони весь час чують ці пісні з радіо та в реміксах і записують їх в пам'ять, і колись передадуть їх своїм дітям, а ті своїм.

Чомусь відчуваю від цієї думки тепло.
Forwarded from Squat 17b Events
Кажани із ZWYNTAR святкують своє десятиріччя і запрошують всіх на вечірку у Squat17b!
Не буде ані концерту, ані пафосних промов, будуть спільні спогади, фотографії, виставка артефактів і трохи цікавих сюрпризів. І звісно, найсмачніші коктейлі на барі!
Вхід вільний з можливістю задонатити комфортну, для вас, суму. Збиратимемо на такмед для благодійного фонду Медоїди.

Коли: 28 грудня, 18:00
Де: Squat 17b (Терещенківська 17б)

Зверніть увагу, що після 18:00 неповнолітні можуть перебувати на події тільки у супроводі батьків або офіційних опікунів.
2024/12/28 06:55:23
Back to Top
HTML Embed Code: