Telegram Group Search
Нобелівську премію з літератури 2024 року отримала південнокорейська письменниця Хан Канг.

«Нобелівська премія з літератури 2024 року присуджена південнокорейській письменниці Хан Канг “за її насичену поетичну прозу, яка протистоїть історичним травмам і викриває крихкість людського життя”», — йдеться у рішенні журі.

@divochemedia
Щонайменше ще 65 жінок звинуватили єгипетського мільярдера, колишнього власника одного з найвідоміших люксових універмагів світу Harrods у Лондоні та футбольного клубу «Фулхем» Мохаммеда аль Фаєда у сексуальному насильстві та зґвалтуваннях.

Деякі жінки стверджують, що аль Фаєд наймав їх нібито як домашній персонал — гувернанток, кухарок та покоївок, — проте потім піддавав їх сексуальній експлуатації.

«Мене тримали в Барроу Грін Корт проти моєї волі, як ув’язнену, протягом кількох днів, і я досі переконана, що мені дуже пощастило втекти. Озираючись назад, я вважаю, що мене найняли винятково як потенційну сексуальну партнерку або іграшку для аль Фаєда, звідси і питання на співбесіді, щоб встановити, чи була я незайманою. Події того тижня вплинули на мене, відтоді я вже не така довірлива людина і ніколи нею не буду», — розповіла одна з постраждалих, якій на той момент було 19 років.

@divochemedia
Українська спортсменка Катерина Садурська, яка виступає в синхронному плаванні, встановила новий абсолютний світовий рекорд із занурення на глибину без ластів (CNF). Вона стала першою жінкою, яка занурилась на 80 метрів.

Окрім цього, Садурська втретє стала чемпіонкою світу з вільного занурення за допомогою мотузки (FIM) — 95 метрів. У змаганнях із занурення з моноластою (CWT) вона посіла четверте місце та встановила рекорд України — 103 метри.

«Головне завдання на цих змаганнях — гідно представити Україну. Це можливість нагадати світові, що війна в нашій країні триває і що ми готові боротися, але нам потрібна підтримка. А друга, не менш важлива частина місії, — нагадати українцям, що ми неймовірна нація з величезним потенціалом, і нам є що показати світові», — наголосила Катерина Садурська.

@divochemedia
Померла українська журналістка Вікторія Рощина, яку незаконно утримували у росії. Обставини смерті українки наразі невідомі.

За попередніми даними, журналістка була в списках на обмін і найближчим часом мала повернутися додому.

«Вікторія Рощина, незаконно утримувана рф громадянка України, була у відповідних базах, реєстрах з українського боку. Координаційний штаб робив все можливе, щоб повернути її додому. Її повернення було погоджене, й остання інформація, яка відома, її етапували до “Лефортово” з метою підготовки повернення додому. Найближчим часом вона мала бути вдома, для цього було зроблене все необхідне», — розповів у коментарі «Суспільному» представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов.

@divochemedia
Видавництво Vivat випустить українською мовою роман «Уроки грецької» цьогорічної лауреатки Нобелівської премії з літератури Хан Канг.

Це історія двох людей, які зійшлися разом у момент страждання і болю — чоловік, який втрачає зір, зустрічається із жінкою, яка втратила мову.

Попередньо, книжка вийде у Vivat навесні 2025 року.

@divochemedia
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець розповів про результати перевірки навчально-реабілітаційного центру на Львівщині, де над вихованцями вчиняли фізичне та психологічне насильство, а також, ймовірно, і сексуальне.

«Навіть після виявлення порушень у закладі діти продовжують скаржитись на якість харчування, те, що їм не вистачає їжі. Також один із вихованців закладу зазначив, що він підпрацьовує у сфері ритуальних послуг, а саме копає могили, підготовлює тіла померлих до поховання, відспівує їх, що в такому віці може спричинити важкі психологічні наслідки та свідчить про ознаки експлуатації дитячої праці», — наголосив омбудсман.

За словами Лубінця, в деяких дітей спостерігається «педагогічна занедбаність», що є можливим наслідком надання неякісних освітніх послуг.

Наразі у закладі продовжують перебувати діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають в складних життєвих обставинах.

@divochemedia
Клаудія Шейнбаум стала першою жінкою на посаді президента за понад 200-річну історію сучасної Мексики. Вона також перша людина єврейського походження, що обійняла найвищу державну посаду. Це історичне досягнення в переважно католицькій країні, відомій своєю глибоко патріархальною культурою.

Ця першість накладає особливі очікування на кандидатуру Клаудії Шейнбаум, зокрема у міжнародної спільноти. Є ризики, що вони не виправдаються, а попереду у Мексики ще шість років занепаду демократії. Розбираємось, як Клаудія пов’язана з попереднім президентом та чи вдасться їй втримати країну від повернення до авторитаризму.

Перша президентка Мексики може стати загрозою для демократії. Розповідаємо чому
Короткометражний фільм «Уроки водіння» (Driving Lessons) української режисерки Анастасії Грубої покажуть на Міжнародному конкурсі кінофестивалю Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) в Естонії.

Стрічка фіксує людський досвід війни в Україні та робить його доступним для широкої аудиторії. У центрі фільму — історія звичайного батька та доньки. Вони залишилися в Києві на початку повномасштабної війни та мають різні погляди на те, як на неї реагувати. Батько допомагає доньці практикуватися у водінні. Та одного разу йому виписують повістку на блокпості.

«Вірю, що міжнародній аудиторії зрезонує ця історія, та світ трошки краще відчує нас», — прокоментувала режисерка.

@divochemedia
Шахістка з Київщини Любов Жильцова виграла жіночий чемпіонат світу з шахів серед спортсменок із порушеннями зору, який тривав в індійському місті Бенгалуру.

Українська шахістка показала неймовірний результат, здобувши 9 перемог із 9 можливих.

За свою спортивну кар’єру Любов Жильцова вже вдванадцяте здобула титул чемпіонки світу з шахів.

@divochemedia
Стримінговий сервіс Netflix працює над новою адаптацією роману Джейн Остін «Гордість та упередженість».

Над сценарієм працює британська журналістка, телеведуча та продюсерка Доллі Олдертон.

«Гордість і упередженість» — роман про кохання багатого красеня-аристократа Марка Дарсі та скромної, але гордої доньки власника невеликого маєтку в провінції Елізабет Беннет. Книжка зображує конфлікт між соціальними умовностями та істинними почуттями. Роман було неодноразово екранізовано, зокрема в екранізації 2005 року головну героїню грала Кіра Найтлі.

@divochemedia
Понад 370 мільйонів дівчат і жінок у всьому світі, або кожна восьма, зазнали зґвалтування або сексуального насильства до 18 років.

Згідно з даними Дитячого фонду ООН, більшість випадків сексуального насильства до 18 років відбувається в підлітковому віці, особливо серед неповнолітніх 14–17 років. Дослідження показують, що пережите сексуальне насильство у дитинстві часто залишає відбиток на все життя, зокрема такі діти частіше зазнають повторного насильства.

В ЮНІСЕФ зауважили: якщо враховувати також «безконтактні» форми сексуального насильства, такі як онлайн-цькування або словесні образи, кількість постраждалих дівчат і жінок зростає до 650 мільйонів у всьому світі, або кожна п’ята, що наголошує на нагальній потребі впровадження комплексних стратегій профілактики та підтримки для ефективної боротьби з усіма формами насильства та жорстокого поводження.

@divochemedia
Щотижневий дайджест: найважливіше за тиждень

🧒З’явилися результати перевірки за фактами насильства над дітьми у навчально-реабілітаційному центрі на Львівщині. Омбудсман Дмитро Лубінець повідомив, що діти скаржились на погрози, тиск, а також на якість харчування, те, що їм не вистачає їжі. Один із вихованців закладу зазначив, що він підпрацьовує у сфері ритуальних послуг, що в такому віці може спричинити важкі психологічні наслідки. До того ж в мережі виклали відео побиття дівчинки вихователькою.

🫡Кабінет міністрів України призначив заступницею міністра у справах ветеранів Юлію Кіріллову, яка є співзасновницею ГО «Жіночий ветеранський рух», що відстоює права жінок у війську та допомагає їм повертатися до цивільного життя після служби.

🇺🇦У російському полоні померла українська журналістка Вікторія Рощина. Влітку 2023 року журналістка зникла безвісти на окупованій росією території України, звідки вела репортаж. Лише навесні 2024 року у росії визнали, що Вікторія Рощина «затримана і перебуває на території рф».

🇺🇳За оцінками ЮНІСЕФ, понад 370 мільйонів дівчат і жінок у всьому світі, або кожна восьма, зазнали зґвалтування або сексуального насильства до 18 років. Якщо враховувати також «безконтактні» форми сексуального насильства, такі як онлайн-цькування або словесні образи, кількість постраждалих дівчат і жінок зростає до 650 мільйонів у всьому світі, або кожна п’ята.

⚖️У Британії колишнього директора школи Ніла Фодена засудили до 17 років в’язниці за сексуальне насильство щодо дітей. Чоловіка визнали винним у сексуальному насильстві над чотирма дітьми в північному Уельсі протягом 2019–2023 років, проте постраждалих може бути в кілька разів більше.

🚺Щонайменше ще 65 жінок звинуватили єгипетського мільярдера Мохаммеда аль Фаєда у сексуальному насильстві та зґвалтуваннях. Деякі з них стверджують, що аль Фаєд наймав їх нібито як домашній персонал, проте потім піддавав сексуальній експлуатації.

🤱У Китаї посадовці почали активно втручатися в життя жінок. Вони приходять до жінок додому, спонукаючи їх до народження дітей, відстежують перебіг вагітності та телефонують, щоб запитати про дату їхнього останнього менструального циклу.

🏆Українка Катерина Садурська встановила новий абсолютний світовий рекорд із занурення на глибину без ластів (CNF). Вона стала першою жінкою, яка занурилась на 80 метрів. Окрім цього, Садурська втретє стала чемпіонкою світу з вільного занурення за допомогою мотузки (FIM) — 95 метрів, а також оновила рекорд України із занурення з моноластою (CWT) — 103 метри.

📚Лауреаткою Нобелівської премії з літератури стала південнокорейська письменниця Хан Канг — «за її насичену поетичну прозу, яка протистоїть історичним травмам і викриває крихкість людського життя». У видавництві Vivat вийде її роман «Уроки грецької» українською мовою.

👩Також DIVOCHE.MEDIA продовжує публікувати історії героїнь усноісторичного проєкту про досвіди жінок на Донеччині «‎Хранительки пам’яті». Цього разу розповіли про власницю квіткового бізнесу з Краматорська Ларису Одаренко. Її принцип «поки є робота, треба робити» відгукується багатьом українкам.

@divochemedia
«Я заскочила попрацювати в кав’ярню на районі. Хаотичний дизайн, не надто смачна кава, не надто привітний персонал, та я мала одну годину, термінове завдання й обмаль вибору. У кав’ярні були мами з дітьми, підлітки, собаки й навіть кіт на повідці. Хтось, як і я, клацав щось на ноуті, хтось брав напої з собою. Каву готували двоє — дівчина та хлопець.

Були тут і двоє старших чоловіків — із тих, що впевнено заходять до закладу, кидають на стіл ключі від дорогої автівки й замовляють лише еспресо або американо. Спілкувались російською. Один із них попросив у дівчини аптечку, мовляв, поранив палець, на що отримав відповідь: “Аптечки немає”. Підозрюю, поранення було некритичне — накладання турнікета не потребувало: калюжі крові я не бачила, та й криків від болю також не чула. Проте відсутність аптечки в закладі (що, ймовірно, може бути порушенням) настільки обурила цих чоловіків, що вони почали просто таки кричати на дівчину...»

Я рада, що більше не молода
Іранський апеляційний суд виправдав двох ув’язнених журналісток Нілуфар Хамеді та Елахе Мохаммаді, звинувачених у «пропаганді проти системи та змові проти національної безпеки».

«В апеляційному суді їх виправдали за звинуваченнями у співпраці зі США», — сказав представник судової влади Асгар Джахангір.

Окрім цього, суд скоротив терміни відбування покарання журналісток за висвітлення смерті 22-річної Махси Аміні, котра померла після затримання поліцією через «неправильне носіння хіджаба». У жовтні 2023 року Нілуфар Хамеді та Елахе Мохаммаді засудили до 13 та 12 років позбавлення волі відповідно, нині ж термін скорочено до п’яти років. Журналістки перебувають в іранській в’язниці Евін.

Нілуфар Хамеді та Елахе Мохаммаді першими привернули увагу до справи Аміні. Так, Хамеді зробила репортаж про дівчину, яка на той момент перебувала у лікарні в комі. Мохаммаді поїхала до рідного міста дівчини Сакез (на північному заході Ірану, в Курдистані), щоб розповісти про її похорон.

@divochemedia
В Україні від початку 2024 року вже 977 українок скористалися безоплатною медичною послугою з лікування безпліддя.

За даними Національної служби здоров’я України, серед тих жінок, які нині скористалися медичною послугою, завагітніли 368.

Отримати послуги з лікування безпліддя можна вже у 18 медзакладах, які уклали відповідні договори з НСЗУ: 13 приватних клініках, трьох комунальних та двох державних лікарнях у Київській (Києві), Львівській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Одеській, Рівненській, Чернівецькій та Харківській областях.

У серпні цього року Кабмін збільшив тариф на лікування безпліддя. Тепер за один повний цикл штучного запліднення НСЗУ сплачуватиме 84 826 гривень (раніше — 60 324 гривні).

@divochemedia
Видавництво «Ще одну сторінку» випустить твори сестер Бронте. Першим вийде роман «Вільєтт» Шарлотти Бронте.

«Спочатку вийде останній роман Шарлотти Бронте, найстаршої з трьох сестер. “Вільєтт” вважають найдосконалішим і найглибшим її твором, який затьмарює навіть “Джейн Ейр”», — розповіли у видавництві.

Роман буде вперше перекладено українською мовою, над перекладом працює українська письменниця Тамара Дуда, більш відома як Тамара Горіха Зерня.

«Головна героїня, частково автобіографічна Люсі Сноу, тікає з Англії та від трагічного минулого, щоби стати вчителькою у французькій школі-інтернаті вигаданого містечка Вільєтт. Там вона несподівано зустрічає своє минуле. Перший біль приносить інші, а разом з ними — розбите серце, якого Люсі так довго намагалася не помічати. І все ж, попри труднощі та розчарування, Люсі Сноу живе далі та відкриває нам одне з найпроникливіших художніх досліджень жіночої свідомості в англійській літературі», — йдеться в описі до книжки.

@divochemedia
За статистикою, одна з чотирьох вагітностей закінчується втратою. Це може бути викидень, завмерла вагітність, смерть дитини до пологів або у перші 28 днів після народження. Лише 20% із цих втрат відбуваються на другому та третьому триместрах. День пам’яті дітей, які померли немовлятами або ненародженими, відзначають 15 жовтня. Це час для батьків розповісти про своїх дітей, а для суспільства — визнати, що ці діти були, хоч сьогодні живуть лише в серцях своїх батьків.

Дар’я Коцюба, мама двох синів Івана та Федора, яких втратила під час вагітності, — авторка блогу «Народжені ненародженими». Жінка розповіла DIVOCHE.MEDIA свою історію проживання втрати. Це не сталося одномоментно, поруч були близькі люди, фахова допомога психологинь. А ще — можливість ділитися зі світом своєю втратою і допомагати іншим жінкам, які проживають схожий біль.

Народжені ненародженими, або Як допомогти мамі, котра переживає втрату дитини
Американського репера та продюсера Шона Комбза, відомого як Puff Daddy та Diddy, звинуватили у сексуальному насильстві над підлітком.

Загалом до федерального суду в Нью-Йорку подано шість нових позовів: чотири від чоловіків та два від жінок. У них розповідається про злочини, що сталися між 1995-м і 2021 роками. Серед постраждалих від насильства були 19-річна дівчина та 16-річний хлопець.

За словами вже 42-річного жителя Північної Кароліни, репер зажадав від нього «спустити штани» на одній із «білих вечірок» у Гемптоні 1998 року. Після цього Комбз схопив підлітка за геніталії та почав їх «стискати та обмацувати». Згодом артист пообіцяв юнакові допомогти з кар’єрою у музичній індустрії — в обмін на мовчання.

@divochemedia
2024/10/18 10:27:21
Back to Top
HTML Embed Code: