Telegram Group Search
Live stream finished (1 hour)
Минулої пʼятниці Костянтин Соляр (Asters) зачекінився на церемонії нагородження FT Innovative Lawyers та написав дещо, що я вирішив перевірити --

Українські фірми у двох європейських юридичних "Оскарах"

"Мене надзвичайно вразило, що в різних категоріях шортлістів Financial Times Innovative Lawyers Awards були присутні аж 4(!) українські національні юридичні фірми конкуруючи з величезними міжнародними конгломератами. Я не помітив такої кількості обраних саме національних фірм з інших країн" -- каже Костянтин у дописі.

FT Innovative Lawyers
Цей ярмарок марнославства (у нейтральному сенсі) у 2006 році почало робити видання Financial Times.

Я можу помилятися, але здається, першою українською фірмою, яка туди потрапила, була Aequo. З роком я теж точно не згадаю, здається, 2016. FT чомусь потушили лендинги, які вони робили під кожну зі щорічних номінацій, а колупатися у пресрелізах фірм влом. Виправте мене, будь ласка, хтось, якщо я nfrb помиливсь.

Цього року у шортлісті було чотири українські фірми:

1) Aequo
2) Asters
3) AURUM
4) EVERLEGAL

Ніхто із них нічого не виграв, на жаль.

The Lawyer European Awards
Цей англійський ярмарок марнославства теж існує з 2006 році (принаймні, раніших згадок я не знайшов). Його робить глянцеве видання The Lawyer.

Цього року у шортлісті аж сім українських фірм + Kinstellar (вони номінуються на Фірму року в Україні):

1) Aequo
2) Asters
3) Axon Partners
4) EVERLEGAL
5) Integrites
6) LCF Law Group
7) Sayenko Kharenko
8) Kinstellar.

Тут історія схожа на FT: у 2016 у шортлісті була усього одна українська фірма. Що було до 2024 року я не перевірив, бо інфа за пейволом. Але бачте, кількість наших галер зросла у 8 разів.

Церемонія нагородження буде у листопаді. Цього разу хтось із українських фірм точно щось виграє, бо є окрема номінація "Найкраща юридична фірма України".

До речі, цікаво, що серед номінантів немає жодної фірми із Великої Британії.

Чи українських фірм дійсно найбільше?
Ось тут я звів інфу по двох рейтингах в одну таблицю. Відокремити глобальну фірму від національної не завжди просто, тому я і не запарювався із цим, бо на висновок це не вплине істотно.

Але виглядає так, що українські якщо не перші, то треті (після іспанців і англійців) за кількістю номінацій у FT. Більшість із іспанців і англійців є глобальними фірмами, тож дійсно можна сказати, що Україна представлена найбільше.

У The Lawyer ми ділимо зі Швейцарією перше місце за кількістю фірм з однієї юрисдикції. Ще є юрисдикція "Північна Європа", там теж 7 фірм. На другому місці серед країн за кількістю фірм -- Ірландія, Італія і Франція, у них по 6 фірм.

Ще Україна виділилася у кількості номінацій на одну фірму: Aequo зашортлістили аж у семи номінаціях. Це абсолютний рекорд. На другому місці за цим показником іспанці ECIJA -- але вони лише на 5 номінацій спромоглися.

@gadiuk

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Сьогодні у проєкті #Збірна_DLS* документальний фільм, а ще --

Кристина Висоцька із БФ "Вдячні" збирає на 4 евакуаційні машини для 67 ОМБр

Вона із наших, тобто юристка, але приносить користь людству іншим чином -- зараз вона працює у проєкті міжнародної технічної підтримки Уряду у реформуванні системи послуг в сфері психічного здоровʼя під назвою “Mental health for Ukraine”. Очолює напрямок розвитку послуг у громадах 5 регіонів України.

Ну а ще Кристина засновниця Благодійного Фонду "Вдячні", який забезпечує військових та бойових медиків необхідними ресурсами для порятунку поранених. 

Загальна сума збору -- захмарна, восени їм потрібно зібрати на 4 еваки, які потягнуть загалом десь 13 млн. Ціль до кінця вересня теж немала -- купити один казевак, який коштує 3'250'000 грн.

Воно дуже дороге, тому що це броньований Крузак, оснащений РЕБами й Старлінками.

Кристина вже домовилася із кількома бізнесами, які закинуть кілька сотень тисяч. Ну і плюс створила кілька дружніх банок. І от просить нашу потужну спільноту (так і сказала") теж вписатися у цю ESG інвестицію.

Тож як подивитеся цю коротку 6 хвилинну документалку про 67 ОМБр, закиньте, будь ласка, по 300-500 грн.

Що ми оце не зберемо 100к за сьогодні?

Монобанка: https://send.monobank.ua/jar/3rq7oabPXX

*Що таке #ЗбірнаDLS: якщо ви, або ваш побратим чи посестра збирає на щось для військових, то напишіть нам і ми опублікуємо.

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Минулої пʼятниці китайський регулятор нарешті оприлюднив рішення щодо PwC. Як ми й очікували, їм впаяли 6 місячну заборону надавати аудиторські послуги. Ще мав бути штраф і ось він є -- 56 лямів.

Та штраф це найменша із проблем. Крім втрати клієнтів, про що ми вже писали, у Прайсів вже кілька місяців діє cost-cutting план. Партнерам запропонували відмовитися від 50% винагороди. Що там із простими веслувальниками, не знаю, відомо тільки, що на початку вересня новопризначений бос китайського офісу написав на олстаф мотивуючого листа про те, що:

"coming weeks would not be easy as we put in place a detailed remediation plan”.

З корпоративної мови це перекладається на українську як "люди це наша найбільша цінність, але зустріч з ічаром і менеджером через 15 хвилин". Тож думаю, звільнення сунуться по повній.

А ще виявляється, у 2022 Прайси розпочали будівництво на півдні Китаю корпоративного університету Reimagine Park загальною вартістю близько 140 лямів. Робили це у партнерстві із топовою бізнес-школою INSEAD. Якщо кому цікаво, то фоточки проєкту тут.

“Reimagine Park це про креатив, про потужні і захоплюючі враження ... це буде місце, де бізнеси, уряди та спільноти будуватимуть довіру», – казав два роки тому у рекламному ролику тодішній бос PwC China Реймонд Чао.

“Працівники просто припинили виходити на роботу у кінці липня. Їх була тут ціла туча, а тепер жодної живої душі. Напевно, це якось повʼязано із Evergrande" -- розповів журналістам Financial Times робітник із сусіднього будівельного майданчика.

Економічна обізнаність цього простого китайського будівельника наштовхує на думку, що не всіх звільнених із Прайсів аудиторів та консультантів підібрали конкуренти.

@gadiuk

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Live stream scheduled for
Два тижні тому у нас не вийшло через пожежну тривогу. Цього разу теж не факт, що вийде, але спробуємо.

Буркхард Шафер — професор з Обчислювальної правової теорії (Computational Legal Theory) в Університеті Единбурга. Наш із ним стрім обірвався як раз у той момент, коли чятланин Міша Колядінцев написав "дуже класно пояснює про ШІ".

А пояснював Буркхард класно, бо спеціалізується не на якомусь пісюнському юридичному праві, а на правовій лінгвістиці, логіці та статистиці.

Сьогодні о 19-00 ми з ним продовжимо, або знов почнемо, стрім про те, що відбувається із правом на перетині зі статистикою (читай ШІ) і, найголовніше, поговоримо про його концепцію про необхідність зміни детерміністського підходу тлумачення права до ймовірнісного.

Дарма ви плануєте не прийти!

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Пс альо чуєте, стартуємо унилий стрім про статистику (воно ж ШІ) і право за 6 чи скількись там хвилин 👆
Live stream finished (1 hour)
Обовʼязково знайдуться читачі, які у цій новині побачить не одну, а цілих дві новини:

1) У Інтегрітес був офіс у Казахстані і
2) У Інтегрітес більше немає офісу у Казахстані.

Стратегічна реструктуризація двох новин в одну, так би мовити.

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Професії, які створюють найбільшу цінність для людства:

5) Охоронець Чака Норріса.
4) Прем'єр-міністр у Північній Кореї.
3) Консультант зі злиття юридичних фірм в Україні.
2) Опозиціонер у росії.
1) Консультант з ребрендингу юридичних фірм.

*Freshfields Bruckhaus Deringer зробили ребрендинг і стали Freshfields.

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Зібрали. Всім дякуємо 🙏🏽

На початку серпня #Збірна_DLS*, тобто ми з вами, на прохання колишнього юриста Beiten Burkhardt Дмитра Кисельова за кілька хвилин зібрали 20к гривень на РЕБ для його товариша, теж юриста, Павла Захарова. Зараз пацани знов просять нашої допомоги --

Дозібрати 24к на ремонт бойового корча

Підрозділ Павла наразі знаходиться у Сумській області. Сам Павло ремонтує бойову автівку. Робить це за власні кошти та кошти, що залишилися з того нашого попереднього збору. Не вистачає 45к на заміну зчеплення, задньої підвіски та зварювальні роботи.

Із потрібної суми зібрали 21к, тож докинути потрібно усього нічого -- 24к гривень.

-- https://send.monobank.ua/jar/3SnYUANd9r
-- PayPal - [email protected]

Докиньмо, будь ласка 🙏🏻

*Якщо юристи, або побратими юристів на щось збирають, або роблять фонд, чи щось подібне, напишіть одміну, і ми про це розповімо на сторінках нашого часопису. Це і є суть проєкту #Збірна_DLS.

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Загинув суддя Верховного Суду Леонід Лобойко

Сьогодні близько обіду у селищі Козача Лопань у Харківській області російський безпілотник атакував цивільне авто Mitsubishi Lancer. За кермом був суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді Леонід Лобойко.

Про напад написала Українська правда, а про загибель судді щойно написав Верховний Суд у ФБ.

Наші співчуття друзям і родині!

Йобана русня.

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Новина, у якій дуже важливі акценти --

FTC оштрафувала DoNotPay: де тут шахрайство?

Минулого тижня Федеральна комісія США з питань торгівлі домовилася із компанією DoNotPay про те, що остання виплатить штраф у суму $193,000.

Цю новину світові ЗМІ висвітлили переважно нейтрально. Але не всі.

Mashable написав набагато дуже різкий заголовок: 'Robot lawyer' a scam, FTC says in major AI crackdown. Ще далі пішов український таблоїд Букви. Вони написали у своєму ФБ так: "Американська компанія DoNotPay, яка нібито створила першого у світі "робота-адвоката", виявилася шахрайською схемою". При цьому, вказали, що джерелом новини є Daily Mail, де ця новина як раз висвітлена нейтрально і жодного слова про шахрайство не містить.

Що таке DoNotPay
Ви могли чути про цього бота ще десь у 2016, коли крива хайпу щодо ботів тільки починала зростання.

Бота створив першокурсник Стенфорду Джошуа Браудер (Joshua Browder) тоді, коли осягнув кількість штрафів за паркування, які йому понавиписувала поліція.

За вісім років проєкт підняв кілька раундів інвестицій сумарно десь на 5 лямів, включно з інвестиціями від Andreessen Horowitz, і крім оскарження штрафів, за 49,99 доларів на місяць тепер може:
-- написати претензію про порушення договору,
-- написати cease-and-desist letter,
-- підготувати договір про розлучення,
-- вимогу до страхової,
-- заяву про видачу restraining order,
-- зробити юридичну діагностику сайту,
-- підготувати позов щодо незначного спору (small claim),
-- та ще кілька функцій, які влом перераховувати.

Цей увесь функціонал, на думку розробників, дає підстави називати бота "Першим у світі роботом-юристом".

FTC із цим не погодилася.

За що штраф
FTC викладає більшість доків у паблік, тож ось тут і позов, і фінальне рішення.

Комісія вважає, що називаючи себе юристом, проєкт вводить в оману користувачів. Бо ж користувачі думають, що у нього є достатній обсяг знань, є страховка професійної відповідальності. У реальності ж відповідальність обмежена вартістю підписки, а їхній ШІ не натренований на юридичних документах, отже знань, як таких, і немає.

DoNotPay врегулював цей позов у позасудовому порядку, тому аргументів, чому Комісія не права, ми не бачимо. Можливо, фаундер дійсно шахрай і немає там ніякого ШІ, а можливо, економічно вигідніше було врегулювати, ніж доводити справу до судового процесу. Тим більше юристи у компанії топовіше нікуди -- Wilson Sonsini.

Але, є інший погляд на це.

Інша думка
Richard Tromans, автор блогу Artificial Lawyer і дуже поважний в англомовних юридичних колах тіп, каже, що Комісія не бачить набагато більшої проблеми -- проблеми доступу до правосуддя.

На його думку, американська юридична спільнота надійно захищає свою професію від інновацій. Неюристам заборонено надавати будь-які юридичні послуги, неюристам заборонено бути засновниками юридичних фірм або інвестувати у них. На відміну від Сполученого Королівства та Австралії, де вже більше 10 років ця індустрія лібералізована.


Я не хочу ні виправдовувати, ні підтримувати DoNotPay. Точно бачу, що про шахрайство Комісія ніде не писала і це додумали журналісти. Знаю також, що ДНК каліфорнійських стартапів побудоване навколо "fake it until you make it". Наслідком такого підходу є безліч компаній, послугами яких ми користуємося, а також якась кількість компаній, які облажалися, типу FTX сема Бенкмана-Фріда, або Theranos Елізабет Холмс.

А ще я розумію, що будь-який лігалтех проєкт по дефолту щось порушує. Особливо у Штатах. Питання лише у тому, коли адвокатська спільнота помітить стартап і запустить Берлагу, аби його закрити.

пс. Друзі, не читайте Букви, це лютий дроч, а не ЗМІ.

@gadiuk

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Live stream scheduled for
Я абсолютно випадково познайомився із Деном (Daniel Nielson), професором державного управління у Техаському університеті в Остіні.

Він розповідав щось про корупцію і я попросив розповісти те саме для наших щочетвергових інтервʼю. А він каже, ні-ні-ні, давайте краще я вам розповім про те, як анонімні shell companies (який тут красивий переклад, до речі?) дозволяють обходити санкції.

Anonymous Shell Companies vs Sanctions

Виявилося, що Ден є співавтором книги "Global Shell Companies", а книга ця побудована на результатах масштабного партизанського дослідження: Ден і його співавтори розіслали кілька тисяч запитів до корпоративних реєстраторів у різних юрисдикціях із проханням зареєструвати компанію, але щоб при цьому не потрібно було ідентифікуватися. Мейли вони розсилали від імені різних вигаданих осіб: комусь вони представлялися як російські засновники, комусь як Іранські. Декому вони представлялися іменем, дуже схожим на імʼя якогось диктатора.

Ось тут деталі дослідження і результати.

Багато хто не відповідав на мейли, або відповів відмовою у грубій формі. Але 48% респондентів погодилися. Майже половина, блін! І це не якісь Кюросао, а цілком собі Делавер та Вайомінг.

Але тут наче як нічого нового, бо книзі вже майже десять років. Та і багато хто із присутніх тут стикався з офшорами й розуміє, як працює цей ринок, не гірше за Дена.

Тож із Деном ми плануємо говорити не про це, а про актуальніші матерії: як змінилася ця сумна картинка після російського вторгнення в Україну. У нього вже є аналітика і він готується її опублікувати. А з нами поділиться основними висновками свого work in progress. Я ці висновки вже трохи чув і вони доволі неочікувані.

Додавайте подію у календарі і вмикайтеся у четвер о 19.

@gadiuk

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
​​Вас вітає рубрика #прес_реліз_за_донат*: у рамках неї фірми розповідають про свої здобутки на сторінках нашого часопису в обмін на донат для фонду "Хід Юристів" і наші рясні нещирі лайки --

Integrites бере участь у випуску корпоративних облігацій NOVUS на суму 400 мільйонів гривень

Integrites повідомляє юридичній спільності, себто нам, що за їхнього безпосереднього юридично-правового відбувся небачений досі інноваційний прецедент на юридичному ринку боргових цінних паперів.

Фірма супроводила укладення договору забезпечення облігацій нерухомим майном NOVUS. Проєкт запускався під керівництвом Універ наприкінці 2023 року, а от вже десь цими днями інвестори можуть вполювати облігації NOVUS.

Тепер Integrites наглядатиме за облігаціями у статусі незалежного адміністратора. Компанія каже, що це перший в Україні випадок у сфері ритейлу та на ринку юридичних послуг, коли небанківська організація стала незалежним адміністратором облігацій. Ми інноваційність не перевіряли, за донат ми готові повірити на слово.

Проєктом керували одразу двоє партнерів: керуючий партнер Олексій Фелів та просто партнер Олег Загнітко. У проєкті також працювали радник Василь Юрманович та старші юристи Юрій Корчев та Сергій Даців. Вони усі гуртом займалися розробкою та публічною адвокацією нормативно-регуляторної бази та розробили перший типовий договір про адміністрування випуску облігацій із запозиченням кращих практик (що б це не означало) у сфері єврооблігацій.

**
#прес_реліз_за_донат це щось типу реклами, але не зовсім. Ми публікуємо новини від наших читачів за гроші, які спрямовуються на оборону. Якщо хочете і собі таке несоромне візібіліті у топовому на думку його авторів юридичному виданні, ходіть сюди по деталі.

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
«ГУР подало відвід, і його задовільнили».

«Відійшов навічно в нарадчу».

(с) чят

У Бердянську знайшли складові частини судді-колаборанта Віталія Ломейка.

Поки був цілим, служив суддею Чернігівського районного суду Запорізької області. А коли у Запорізьку область зайшла русня, то почав із ними співпрацювати.

ГУР каже, що Ломейко причетний до репресій українців в окупації та воєнних злочинів.

Сьогодні десь біля порту вибухнуло авто, у якому він перебував.

Новину взяли у @babel і мінімально рерайтнули.

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Спиртовмісні рідини у машині, "швидка риболовля" та неочікувана поява комарів: блін, ну як повз нашу допитливу спільноту пройшли ці деталі справи Тандира --

Невідомий алкогольний напій коричневого кольору

Бажання прочитати репортажі із засідань у справі Тандира у мене раніше не виникало. Але під пиво вчора ввечері почав гортати й майже не пошкодував.

У лютому цього року суд заслуховував друзів Олексія Тандира, з якими той напередодні трагедії не вживав алкоголь.

Цитата видання Watchers:

"За словами свідків, Тандир запросив їх на риболовлю на Київщині. Коли вони дістались місця, біля озера виявилось багато комарів, і ті вирішили їхати у кафе. Проте закладів по типу кафе чи ресторанів чоловіки не знайшли. У подальшому вони ухвалили рішення купити продуктів у магазині і поїхати до будиночка знайомого самого Тандира".

Я все дитинство провів на риболовлі, щоправда, востаннє був років десять тому. Певно, багато що змінилося у природі, та у мої часи комарів, особливо на озері, особливо ввечері, ніколи не було. Тож їх поява у цій непростій ситуації така ж неочікувана, як сніг у Києві взимку.

Але навіть не це цікаво.

Свідчення у суді давав наш колега Ярослав Огневʼюк, засновник ІР бутика Ambassadors, який, як виявилося, знайомий із Тандиром ще з часів навчання.

Ярослав повідомив суду, що Олексій Тандир запропонував спонтанно ввечері поїхати на риболовлю. Часу збиратися, каже, особливо не було, та і планувалася "недовга рибалка". Поїхали двома машинами на озеро. Снасті повністю не розклали, комарі були нестерпні і Ярослав рішуче сказав "давайте припиняти".

Хлопці поїхали у магаз по продукти. Потім у будиночок до якогось знайомого пана Тандира. Там ще якісь люди підійшли, але Ярослав їх не знає. Пробули там пів години, потім Олексій дзвонив туди, де можна купити рибу. Але не додзвонився. Тоді хлопці поїхали до будинку Ярослава у Петрушках (Київська область). До помешкання Ярослава прибули об 11:30 вечора, Олексій переклав якісь речі, попрощався з усіма та й поїхав. А вже вранці Ярослав дізнався про подію.

На питання прокурора про те, чи купували алкоголь, Ярослав відповів, що здається, купив якийсь алкогольний напій, але не для того, щоб пити, очевидно, а щоб вручити господарю того будиночку, до якого вони поїхали рятуватися від комарів.

Назву алкогольного напою Ярослав не запамʼятав, додав тільки, що напій був коричневого кольору.

У машині Олексія Тандира знайшли недопиту пляшку віскаря William Lawson’s, як пишуть Ґрати. Саме у цьому репортажі Олексі Тандир ставить під сумнів те, що від нього пахло алкоголем, і висловив обгрунтоване припущення про те, що то могли пахнути якісь спиртовмісні рідини в автомобілі.

Ярослав Огневʼюк, нагадаю, до того, як заснувати власну галерку, служив партнером ІР практики у Саєнко Харенко, а ще раніше -- партнером Дубинський і Ошарова.

@gadiuk

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
2024/11/24 14:10:22
Back to Top
HTML Embed Code: